Liever iets anders dan tosti Naar de Meerpaal voor het uitzicht 12 luit donderdag 16 augustus 2012 De redactie test deze zo mer elke week twee ter rassen in een Zeeuwse plaats. Deze week zijn we in Hulst. Volgende week bezoeken we twee terrassen op Noord-Beveland. Heeft u een suggestie voor een leuk terras in één van de ze plaatsen? Stuur dan een e-mail naar verslaggeving@pzc.nl BEOORDELING Prijs/kwaliteit consumpties: 7 Brasserie Hogerop zit redelijk hoog in de boom met 4,90 euro voor een to sti ham/kaas met sla. De ciabatta met lauwwarme geitenkaas is in verhou ding weer goedkoop. Volgens uitbater Eric D'Hooghe is dat bewust. „Ik ver koop liever wat anders dan een tosti. En verderop zijn ze net zo duur." Uitzicht: 8 Vanachter een terrasscherm is het leuk neerkijken naar alle winkelende mensen in Gentsestraat. Bediening: 7,5 Snel, adequaat en vriendelijk. Schoon heidsfoutje: glas kraanwater in eerste instantie vergeten. Hygiëne: 7 Wc's zijn oké, al ontbreekt bij het he rentoilet een afdekkapje op de knop van de waterkraan. door Raymond de Frel Eigenlijk moet je aan de andere kant van de ves tingwallen beginnen met wandelen. Dan pas heb je het écht verdiend om aan het andere uiteinde eens lekker te luieren op het terras van brasserie Hogerop in Hulst. Zo sportief zijn wij niet, maar goed: we hopen desondanks dat de lunch ons zal smaken. We zoeken het letterlijk hogerop, we kiezen namelijk een tafeltje bo venop de Gentse Poort. Vanachter een terrasscherm hebben we een mooi zicht op de auto's en het winkelende publiek in de Gentse straat. Maar nog voordat onze be stelling gereed is, wordt het ons een beetje te warm in het zonne tje. We nemen onze papieren place- mats, bestek, koffie (met speculaas je) en ice-tea mee naar een plekje in de schaduw. Dat ons nieuwe ta feltje een beetje wiebelt, ach, dat nemen we maar voor lief Hogerop heeft een kleine kaart voor overdag, maar dat neemt niet weg dat veel gasten van de grote kaart bestellen. De mossels vinden rond het middaguur al gretig af trek, vooral bij het Vlaamse cliëntèle. Nederlanders houden het tussen de middag liever wat be scheiden, weet uitbater Eric d'Hooghe. Het is ook daarom dat Koffie: €2,00 Ice-Tea: €2,20 Ciabatta geitenkaas: €5,80 Tosti ham/kaas: €4,90 Glas kraanwater: gratis, we moesten er wel twee keer om vragen. *Nl' fD Dl de croque monsieur (variaties hawaï en madame) op de kaart staat. D'Hooghe verkoopt liever wat anders dan een tosti of een ba guette ham/kaas, al was het alleen maar omdat er wel wat grotere uit dagingen zijn voor een kok. Je zou het als een soort ontmoedigingsbe leid kunnen zien. Maar goed; er is wel vraag naar. Met de tosti ham/kaas, inclusief sla, twee stukjes tomaat en twee partjes komkommer, is niets mis. Maar voor 4,90 euro is-ie wel wat gewoontjes. Mijn tafelgenote is veel meer te spreken over haar cia batta met lauwwarme geitenkaas. Ook dat broodje wordt vergezeld door een frisse salade én amandels nippers en honing. Dat ons uitzicht wat minder is ge worden nadat we naar ander tafel tje zijn verkast, hebben we aan onszelf te danken. Desondanks is het hier prima toeven. Loungemu- ziek op de achtergrond, fleurige bloemen in de bloembakken, het zorgt tezamen voor een rustiek en sfeervol geheel. Tel daar een vrien delijke bediening bij op en je komt tot de conclusie dat Hogerop het klimmetje de wal op waard is. Dat we een serveerster twee keer om een (gratis) glas kraanwater moe ten vragen voordat het op tafel wordt gezet beschouwen we als niet meer dan een schoonheids foutje. Iedereen kan wel eens iets vergeten, toch? Hoewel, een vaak voorkomende vraag is het kenne lijk niet. Als we de vriendelijke me dewerkster attenderen op het door ons gevraagd glaasje water, vraagt ze eerst: u bedoelt een Spa Blauw? Brasserie Hogerop is alle dagen geopend vanaf 12.00 uur. Op woensdag gesloten. www.brasseriehogerop.nl Voor het mooie uit zicht hoefde je een jaar geleden niet op het terras van Taveer ne De Meerpaal in Hulst te gaan zitten. Het winkelge bied rondom het restaurant was vooral vergane glorie. Dat is nu wel anders. Er is een splinternieuw terrasgedeelte ge bouwd aan de zijkant van het eta blissement. Vanaf de comfortabele zwarte stoelen kijk je uit over de Nieuwe Bierkaai, die begin dit jaar geopend werd. De tafels direct aan het water zijn deze middag allemaal bezet. De Meerpaal trekt een gemengd pu bliek: op het grote terras genieten ouderen van een warme maaltijd, en nippen jongeren aan een glas fruitig bier. We nemen plaats op de tweede rij, maar hebben ook vanaf die plaats mooi zicht op de nieuwe brug en statige pas gebouwde pan den aan de overkant. Een blik op de menukaart, die meer weg heeft van een boek werk, levert meteen keuzestress op. Gaan we voor één van de soe pen, stokbroodjes, uitsmijters, pan nenkoeken, tosti, salade, een Het grote terras van Taveerne De Meerpaal in Hulst ligt aan de Nieuwe Bierkaai. Het nieuwe gedeelte is voor zien van comfortabele zwarte stoelen. foto's Mark Neelemans Vanaf het terras kijk je mooi op het winkelend publiek. foto's Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44