Beachboom Lighthouse straalt breed uit IO|UÏt donderdag 16 augustus 2012 door Ali Pankow Die prachtige locatie op de eerste landtong aan de Brouwersdam bij Scharendijke motiveert Jeroen Botty en Martijn Stout nog steeds specifiek hier het grote dan- cefestijn Beachboom te houden. De editie 2012 zaterdag van 16.00 tot 01.00 uur heeft als thema 'Lighthouse'. „Dat thema heeft natuurlijk alles met die locatie te maken", zegt Botty. Volgens hem wordt het een fraaie ambiance met een 18 meter hoge vuurtoren, die zijn licht over de omgeving uitstraalt. „Daarnaast werken we ook met spiegels op de vier hoeken van het terrein en spe ciale verlichting met een lamp van 18.000 watt. Hoe het er precies uit gaat zien weet ik nu nog niet. Vrij dag hebben we generale repetitie. Het belooft heel bijzonder te wor den." Natuurlijk draait het bij Beach boom om de muziek, maar - wel licht belangrijker nog - is de bele ving. Zee, strand, ambiance en sfeer zijn mede bepalend. Zo is dit jaar bewust weer gekozen voor een dresscode. „Vorig jaar hebben we dat niet gedaan omdat vooral vrouwen door zo'n dresscode be lemmerd zouden worden in hun kledingkeuze, maar toen kregen we te horen dat de meeste bezoe kers het toch wel weer jammer vonden dat er geen eenheid was. Dus doen we het dit jaar wel en geldt de dresscode: wit met rood accent, passend bij het thema Lighthouse", zegt Botty. Tot de beleving behoort ook de ca tering. Die is afgestemd op een breed publiek van bierpomp, frites en snacks tot champagne, oesters en Zeeuwse kroketten, hoewel Bot ty niet weet wat daar nou precies in zit. Verder heeft de organisatie flink geïnvesteerd in de showele menten rond het thema Lighthou se. De organisator aarzelt even. „Dat moet een verrassing blijven. Nou ja, ik kan wel zeggen: er zal rook zijn, er zal vuur zijn en er komt vuurwerk aan te pas." De dj's krijgen een prominente plek van waaruit zij hun muzikale mixen kunnen laten horen en zelf ook zichtbaar zijn voor het pu bliek. Zij draaien hun sets bij toer beurt in een boot die rond de vuurtoren draait. „De line up staat als een huis", vindt Botty. Trouwe namen als Miss Monica en Miss Bunty ontbreken, evenals dj Lu- cien Foort. Volgens hem is dat een bewuste keus. „Dat wil niet zeg gen dat die vertrouwde dj's er bot weg uit zijn gezet, maar soms moet je wel wat vernieuwing aan durven." Beachboom Lighthouse 2012 wordt geopend door Denzei Prime, winnaar van de Beach boom DJ-Contest. De belangstel ling voor die wedstrijd blijkt groot. Ruim honderd dj's meldden zich aan. „Maar lang niet alle dj's brengen het genre dat bij dit festi val past: techno en house. Uitein delijk hebben we zes deelnemers geselecteerd. Zij moeten aan drie belangrijke voorwaarden voldoen: COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@pzc.nl DONDERDAG 16 AUGUSTUS Middelburg Pauzeconcert door organist Henk G. van Putten (Kapelle). Oostkerk, 12.30-13.00 uur Jan van Damme (PZC) interviewt Toos Blokland over haar boek Vrouwenleed. De Drvkkery, 19.30-21.00 uur Renesse Circus Renz Internationaal. Transferium 16.00 en 19.30 uur. Orgelconcert Joost de Nooijer. Jacobuskerk, 20.00 uur Vlissingen Optreden Brabantse band SOC. Café Popeye, 21.00 uur VRIJDAG 17 AUGUSTUS Groede Adrie Oosterling brengt kleinkunstpro- gramma 'Als niks er toe doet...'. De Twee Duiven, 21.00 uur Renesse Circus Renz Internationaal. Transferium 16.00 en 19.30 uur ZATERDAG 18 AUGUSTUS Domburg Magic Unlimited extra voorstelling, laatste show. De Parel, 20.15 uur Kats Optreden Celtic Music Band Slan. De Zeeuwse Rozentuin, 14.00 uur Middelburg Concert Urker Mannen Ensemble. Oostkerk, 19.30 uur Oostburg Optreden Brabantse band SOC. Café Penny Lane, 21.00 uur Renesse Circus Renz Internationaal. Transferium 16.00 en 19.30 uur. Retranchement Smartlappenfestival Truzement, Muziektent op de Markt, 13.30-18.00 uur Optreden coverband Nightflyer. Muziektent op de Markt, 20.00 uur Scharendijke Beachboom Lighthouse 2012, Brouwersdam, ter hoogte van Beachclub Perry's, 16.00-01.00 uur ZONDAG 19 AUGUSTUS Goes Concert Vlasdagorkest uit Dreischor o.l.v. Jaap Knuist. Manhuistuin, 12.00 uur Middelburg o Survivorsland Festival met Mamilla, Wildcard Dukes, Meclassica e.a. Café 't Schuttershof, 15.30 - 23.00 uur Renesse e Circus Renz Internationaal. Transferium 14.00 uur Veere Concert Muziekpodium Zeeland: Lend- vai String Trio (Nadia Wijzenbeek (viool), Ylvali Zilliacus (altviool) Marie Mac- Cleod (cello)). Met werk van Beethoven, Sibelius, Purcell en Röntgen. Grote Kerk, 15.30 uur Vlissingen Presentatie gedichtenbundel 'Uitge sproken Rood' van Rood de Jong. Arsenaaltheater, 14.00 uur DINSDAG 21 AUGUSTUS Groede Adrie Oosterling brengt kleinkunstpro- gramma 'Als niks er toe doet...'. De Twee Duiven, 21.00 uur Middelburg Dinsdagavondorgelconcert door Jetty Podt (Nijmegen). Nieuwe Kerk, 20.00 uur Sfeerbeeld van Beachboom 2011, het dancefestival aan de Brouwersdam. foto's Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42