Dankjewel at we je papj 4l donderdag 16 augustus 2012 vend vogeleiland en de roestvrijstalen zwembadtrap. Een verhaal over vernieuwing, natuur, mensen en mor- gen.Zorg voor stevig schoeisel. Vertrek is iedere dins dag en donderdag om 19.30 uur bij de vogelkijkhut aan de Noordlangeweg/Westzeedijk. Workshop jam koken bij de zelfplukkerij. Eerst een rondleiding en zelf fruit plukken. Aanvang 14.00 uur. Locatie: Molenweg 5. DISHOEK Recratief beachvolleybaltoernooi bij paviljoen Kaap duin. Elke donderdagavond vanaf 19,00 uur. Teams met vier personen. Inschrijfgeld: 10 euro per team. DOMBURG Beachfitness. Elke dinsdag en donderdag op het strand bij paviljoen De Oase, van 10.30 uur tot 11.30 uur. Deelname is gratis. GOES Klim- en zwemevenement in Sport- punt Zeeland aan de Zwembadweg. Aanvang 13.30 uur. Kermis op de Grote Markt, vanaf 13.00 uur. HOEK Zumba op vakantiepark De Braakman. Wekelijks op donderdag van 19,00 uur tot 20.00 uur. Locatie: re creatiezaal van het cafetaria. Meedoen kost 6 euro. KAMPERLAND Introductie waterskiën bij waterskicentrum De Schots man aan de Campensweg. Kosten: 20 euro, inclusief gebruik materiaal. Vanaf 10 jaar, zwemdiploma ver eist. Aanvang 10.00 uur. Kooktheater bij boerderijwinkel Sandee. Ontvangst met koffie en gebak, daarna een rondleiding door de boomgaard, gevolgd door zelf een bolus bakken. Ten slotte een proeverij van Zeeuwse gerechten (mossels, zeekraal, ijs, enz.). Deelname kost 10 euro; kinderen tot en met 12 jaar 7,50 euro. Inclusief maaltijd, exclu sief drank. Reserveren noodzakelijk via 0113 371624. Locatie: Noordstraat 42, aanvang 17.00 uur. Rondleiding en proeverij van Peelanderbieren bij de Zeelandboerderij (Five Star Farm). Kinderen kunnen spelen op de boerderij. Entree 7,50 euro. Reserveren noodzakelijk via 0113-371972. Locatie: Baas Huisweg 11. Wakenight bij De Schotsman. Wakeboarden in de schermering, met verlichte boeien en boarders. Die bieden daardoor een prachtig spektakel vanaf de wa- DONDERDAG 16 AUGUSTUS BIERVLIET Rondleiding op kaasboerderij De Vos aan de Helena- weg 4. Elke dinsdag om 13.30 uur en donderdag om 11.00 uur en 13.30 uur. Deelnemen kost 3 euro, kin deren tot 6 jaar betalen 1 euro. BRESKENS Rondvaart op de Westerschelde. Een uur varen met De Festijn, onder meer langs de zandplaten. Er zijn vo gels te zien, en mogelijk ook zeehonden. Bezoekers krijgen ook uitleg over onder meer de Westerschelde, de scheepvaart en de beloodsing van de zeeschepen. Verrekijkers zijn aan boord te huur. Er is ook een bar voor eten en drinken. Meevaren kost 9 euro, kinderen tot en met 12 jaar betalen 7 euro. Aanmelden via 06-53225401Meer informatie: www.defestijn.nl. Ver trek om 10.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE 1 Excursie door de Meeuwenduinen op de Kop van Schouwen. Een gids toont de planten en dieren in het duin- en bosgebied. Vertrek om 19.00 uur bij het pompstation aan het eind van de A. van der Weijdeweg tussen Burgh en Westenschouwen. Aanmelden en reserveren VW Schouwen-Duiveland, Kantoor Burgh-Haamstede, Noordstraat 45a, of telefonisch via 0900 2020233. Toeristische markt in de Noordstraat en op de Ring van Haamstede. Ook de Grote Kerk is te bezichtigen. Van 10.00 uur tot 16.00 uur. CADZAND-BAD Wave Experience bij Moio Beach. Aanbod van alle wa tersporten. Deelname kost 20 euro per uur. Locatie: Duinovergang 9, van 13.00 uur tot 16.00 uur. COLIJNSPLAAT Rondleiding 'Verrassend Colijnsplaat'. Iedere donder dag staat Colijnsplaat in het teken van vis. De rondlei ding gaat langs alle belangrijke plaatsen in het dorp en zo ontdekt de bezoeker de wereld van de vis vangst en handel op de visafslag. Start om 11.30 uur aan de Havelaarstraat 22. Deelnemen kost 11 euro, kinderen tot en met 12 jaar betalen 5 euro. Vooraf aanmelden via 06 24512582. Rondleiding 'het verhaal van Rinus'. Landbouwer Ri- nus de Regt uit Colijnsplaat geeft rondleidingen door het natuurgebied Morgenland. In een wandeling neemt hij u als bezoeker mee door de inlagen en over de dijken langs de kust van de Oosterschelde. U hoort anekdotes uit het verleden, maakt kennis met het veenmos rietland, de mozaïeke zeewering, het drij- Er staan vandaag twee rondleidingen in en rond Colijnsplaat op het programma. Cadeautjes en herinneringen geven de monumentjes een persoonlijk tintje. door Martijn de Koning Opeens, bijna plompverloren, staan ze daar aan het wandelpad over de Oudekamersedijk bij Nisse: de mo numentjes voor kinderen die stierven aan een stofwisselingsziekte. Een begeleidend informatiebord aan het begin van de dijk vonden de initiatiefnemers, mensen van de Vereniging voor kinderen met een stofwis selingsziekte, niet nodig. Alles spreekt voor zich, moeten ze gedacht hebben. En dat is ook zo. Sinds 1998 zijn er 135 monumentjes neerge zet. Elk jaar komen er nieuwe bij. Achter elk gedenkteken is een lindeboom geplant. De oudste zijn al flinke exemplaren: ro buust en sterk. Het jongste boompje, voor Malik, staat er nog maar net. Het oogt fra giel, en buigt mee met de wind. Meer dan een paaltje met een bordje is het niet, zo'n monumentje. Toch vertellen ze een heel verhaal. De naam van het kind, ge boorte- en sterftedatum, de naam van de fa tale ziekte, en, het meest aangrijpend, een boodschap van papa en mama. Dankjewel, lieve Marit, voor alles dat je ons gaf. Dankjewel voor alles dat je ons leerde. Dankjewel dat we je papa en mama mochten zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36