Kornelis stopt met gemengde gevoelens effeweq.nl 24I effeweg.nl 0529 - 46 96 67 donderdag 16 augustus 2012 Rinus Komelis was dertig jaar voorzitter van voetbalvereniging Schoondijke De voorzitter was jarenlang een vertrouwd gezicht in de be stuurskamer van de tegenstan der in de vijfde klasse van het zondagvoetbal. Wie kent Rinus Kornelis niet? Hij is mister- Schoondijke, maar heeft dit jaar zijn bestuursfunctie neergelegd. door Aecftor Dooms SCHOONDIJKE - Rifius Kornelis leeft nog steeds voor zijn clubje, laat daar geen misverstanden over be staan. Maar hij is wel blij dat hij geen stap meer over de drempel van een bestuurskamer hoeft te zetten. „Ik had het niet zo voor zien op bestuurskamers. Elk woord wordt daar gewikt en gewo gen. Dat is niets voor mij, want mijn hart ligt op de tong." De 65-jarige Schoondijkenaar lijkt opgelucht, nu hij na dertig jaar zijn bestuursfunctie heeft neerge legd. Zijn besluit maakte hij vorig jaar tijdens de jaarvergadering be kend, zodat het bestuur ruim de tijd had om op zoek te gaan naar een opvolger. „Er viel een stilte", weet hij nog. Maar daarna is men aan de slag gegaan. Er is bestuur lijk een verjonging doorgevoerd met vier nieuwe leden. Werner Braspenning is de nieuwe voorzit ter. „Hij is een ander type. Hij zal beter delegeren. Ik wilde teveel zelf doen." Kornelis stopt niet met alles, want daarvoor voelt hij zich teveel ver bonden met de West-Zeeuws- Vlaamse club. Hij blijft lid van de technische commissie en de activi teitencommissie. Hij is trots op de lijst met trainers die hij heeft meegemaakt. De na men van Nol Schuit, Piet Diele- man, Wim Jansen, Robbie de Muynck, Willy de Jaeger, Carlo Ke- ijmel en Arno Zwegers schieten hem als eerste te binnen. „Nu ben ik blij dat we Henk Ottens hebben gestrikt. Een trainer die zijn spo ren ruimschoots heeft verdiend." De vereniging bestaat inmiddels 80 jaar, maar is bepaald niet ver wend met kampioenschappen. Zelf maakte Kornelis als voetballer één kampioenschap (1969) mee in het afdelingsvoetbal onder Nol Schuit, die in de gloriejaren voor Middelburg uitkwam. Kornelis speelde twintig jaar in het eerste elftal en stopte op 38-ja- rige leeftijd. Als centrumverdedi ger imponeerde hij met zijn grote gestalte elke tegenstander. Het ver baast hem nog steeds dat hij nooit aanvoerder is geweest. „Dat was ik wel in het Zeeuws afdelingsteam." Ook onder leiding van Wim Jan sen (1986) en Robbie de Muynck (1995) werd Schoondijke kam pioen. Het laatste kampioenschap werd in de zesde klasse KNVB be haald. Kornelis kwam in 1982 in het bestuur. Hij was de opvolger van Jan Ramondt. Dat gebeurde tij dens een vergadering in 1997, waar voor hij door zijn werk te laat was. „Toen ik later op de vergadering .kwam, zei het bestuur dat er niet veel was besproken, maar wel dat ze mij tot voorzitter hadden geko zen." Hij roemt de sfeer binnen de club. „We hebben een aparte cultuur. De voetballers zijn honkvast. Giel- jan de Neve kan bijvoorbeeld op een hoger niveau spelen. Dat doet hij niet, omdat hij vindt dat hij zich dan in het dorp niet meer kan vertonen. Aan de andere kant hebben we spelers van buitenaf, die zich hier thuis voelen." Kornelis vindt wel dat de overgro te deel van de eerste selectie Schoondijkenaar moet zijn en dat de spelers van elders bij de club moeten passen. Schoondijke speelt inmiddels al lang in de vijf de klasse en miste vaak maar net promotie. Ook het afgelopen seizoen weer. Dat zit hem niet lekker. „Het moet nu maar eens gebeuren. We heb ben meer kans, omdat drie ploe gen rechtstreeks naar de vierde klasse promoveren." Hij is trots op de voetbalclub die binnen de gemeenschap van het 1500 inwoners tellende dorp een belangrijke rol vervult. Zo lanceer den zijn zoon Claude Kornelis en Johan de Feijter tijdens het 75-jari ge jubileum het idee om een groot toernooi (Cofely Cup) als voorbe reiding op het seizoen te organise ren. Kornelis nam vorig jaar het initia tief tot de verbouwing van de kan tine met de in aanbouw zijnde nieuwe bestuurskamer. „Ik wil het als voorzitter up-to-date achterla ten. We zijn een stabiele vereni ging met 120 leden, drie seniore nelftallen en met wat minder jeugdteams dan andere jaren." Rinus Kornelis zal bij de thuiswed strijden zeker langs de lijn staan. „Ik ben iemand die meeleeft, maar wel op een sportieve manier. Ik laat een goede organisatie achter, maar het zal best kriebelen. Ik heb één nadeel: als ze mij iets vragen kan ik moeilijk nee zeggen." Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf, per persoon en inclusief brandstoftoeslag. Exclusief €18,- reserveringskosten per boeking. *De korting is alleen geldig op nieuwe boekingen gemaakt met de boekcode 8533 en is geldig van 16 t/m 23 augustus Timko Lokerse (links) en Bart Bolsterlee zijn als zevende geplaatst op het NK beachvolleybal, dat komend weekein de in Scheveningen gehouden wordt. foto Lex de Meester Vermeld bij boeking de boekcode 8533 en uw korting wordt automatisch verrekend! supervoordelige busreizen Hu €50,-korting P-P- "Ooft 20 voordelig. Sorrento, Napels, Capri en Vesuvius 15 daagse busreis - Vertrek op 10 sept, 22 okt Maak kennis met het schilderachtige Sorrento gelegen aan de Golf van Napels met prachtige steden als Florence, Pisa, Rome en Siena. Geniet van één van de mooiste kustlijnen van Italië, de Amalfi kust en ontdek het bloemeneiland Capri. Natuurlijk mag een bezoek aan de Vesuvius niet ontbreken I INCLUSIEF 14 hotelovernachtingen Gids op dag 8 en 11 14x ontbijt en diner Begeleiding door uw chauffeur, Stadswandeling Florence o.l.v. gids tevens reisleider Stadsrand rit Napels o.l.v. een gids Vervoer per GRATIS Comfort Class Stadsrandfït Rome o.l.v. gids touringcar Sicilië en Zuid-ltalië 15 daagse busreis - Vertrek op 10 september Ga mee naar het grootste eiland van de Middellandse Zee, Sicilië. Geniet van Griekse tempels, antieke theaters en prachtig versierde kerken die dit eiland rijk is. Breng een bezoek aan de altijd rokende Etna. En geniet van het prachtige landschap in Zuid-ltalië! INCLUSIEF 14 hotelovernachtingen 14x ontbijt en diner Stadswandeling Florence o.l.v.gids Gids op dag 5, 7 en 11 Stadsrondrit Rome o.l.v. gids Brandstoftoeslag Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per GRATIS Comfort Cla touringcar Gegarandeerd ve Nu €50,-korting Rondreis Griekenland 15 daagse busreis - Vertrek op 10 september Ga mee naar Griekenland, de bakermat van onze. westerse beschaving. Bezoek de historische hoofdstad Athene en de stad Olympia waar de eerste Olympische spelen plaatsvonden. Geniet van het prachtige landschap met olijfboomgaarden, berglandschappen en mooie stranden! INCLUSIEF 12 hotelovernachtingen - 2 bootovertochten in 2-persoons- binnenhut 14x ontbijt en diner Brandstoftoeslag e Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per GRATIS Comfort Class Diverse rondleidingen o.l.v. een gids

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24