Hooiveld debuteert in Premier League 221 sport Aanvoerder Wesley Sneijder 'Het eerste half uur speelden we niet goed, maar daarna kwamen we beter in ons spel. De tweede helft begonnen we fantastisch en speelden we het spel dat we willen. We waren aan het begin gehaast. Toch creëren we wel zes kansen in de eerste helft. Het is jammer dat we de wedstrijd zo afsluiten door individuele fouten. We moeten de concentratie langer vasthouden.' Klaas Jan Huntelaar wordt fel op de huid gezeten door Daniel van Buyten (rechts) en Guillaume Gillet. foto Koen van Weel/EPA donderdag 16 augustus 2012 LEEUWARDEN Italianen tikken Jong Oranje weg Jong Oranj'e heeft in Leeuwarden een oefenduel met de leeftijdsgeno ten van Italië met duidelijk ver schil verloren. In het stadion van Cambuur ging het elftal van bonds coach Cor Pot kansloos met 3-0 on deruit. Vooral in het eerste deel werd Oranje weggetikt door de Ita lianen. In de eerste 45 minuten scoorden Lorenzo Insigne, Ciro Im mobile en Allesandro Florenzi. Bij Jong Oranje waren onder ande re Luuk de Jong, Leroy Fer en Ola John van de partij. NEW YORK Nadal niet in US Open Tennisser Rafael Nadal heeft zich teruggetrokken voor de Open Ame rikaanse tenniskampioenschap pen, de US Open. De knieblessure van de nummer drie van de wereld is nog niet genoeg hersteld. Nadal kwam niet meer in actie sinds hij deze zomer in de tweede ronde van Wimbledon werd uitgescha keld. Hij miste ook de Olympische Spelen en de toernooien van Toron to en Cincinnati. De US Open beginnen op 27 augus tus en duren tot 9 september. BRUSSEL Gilbert raakt titel tijdrijden kwijt Wielrenner Philippe Gilbert is er niet in geslaagd zijn Belgische titel bij het tijdrijden te prolongeren. Hij kwam niet verder dan de derde plaats. De zege ging naar Kristof Vandewalle. Ben Hermans werd tweede. Gilbert kwam ruim een minuut te kort op de winnaar. Vacansoleil-renner Tomas de Gendt, door velen gezien als de grootste kanshebber, haalde het po dium niet. Hij kwam op 1.51 van Vandewalle als vierde binnen. SYDNEY Matthews weg bij Rabobank De Australische wielrenner Mi chael Matthews verruilt Rabobank na dit seizoen voor O rica-GreenEd ge- Matthews (21) is bezig aan zijn tweede seizoen bij de Nederlandse bankformatie. De wereldkampioen bij de beloften van 2010 heeft een contract voor twee jaar getekend bij GreenEdge. Bij GreenEdge rijden onder ande ren de Nederlanders Pieter Wee ning, Jens Mouris en Sebastian Lan- geveld. BOLTON Muamba stopt met voetballen Fabrice Muamba heeft zijn voetbal carrière beëindigd. De 24-jarige middenvelder van Bolton Wande rers deed dat op dringend advies van zijn artsen, die hem onder zochten na de hartaanval die hij op 17 maart op het voetbalveld kreeg. De middenvelder zakte tijdens de bekerwedstrijd tussen Bolton en Tottenham Hotspur in elkaar. Het duurde meer dan uur voordat art sen zijn hart weer op gang kregen. Muamba hoopte weer te kunnen voetballen, maar een cardioloog gaf hem het advies te stoppen. door Jan Mennega SOUTHAMPTON - Jos Hooiveld staat te popelen om te debuteren in de Premier League, de grootste en meest prestigieuze competitie ter wereld. „Ik kijk er enorm naar uit", laat hij weten vanuit Sout hampton. „Ook hier in de stad be gint het heel erg te leven." Voor de 29-jarige Drent begint het feest zondagmiddag in het Etihad Stadium in Manchester. Landskam pioen Manchester City is dan de eerste tegenstander van Hooivelds huidige club, promovendus Sout hampton FC. Hij zegt te beseffen aan de voora vond te staan van een loodzwaar seizoen, maar, stelt hij ook: „Het is toch fantastisch dat je in de Pre mier League mag spelen. Je te kun nen meten met al die grote ster ren, geweldig toch. Van de 1000 mensen zullen er zeker 900 zeg gen dat we direct weer degrade ren. Dat zal allemaal wel, maar daar ben ik helemaal niet mee be zig. Het wordt een fantastisch jaar. Ik wil ervan genieten. Te meer als je weet hoe ik hier ben gekomen." Hooiveld heeft zeker niet de ge bruikelijke weg afgelegd om in het walhalla van het betaalde voetbal terecht te komen. Begonnen in de jeugd bij SVZ, sa men met zijn oudere broer Bas die later met WKE amateurkampioen van Nederland zou worden, be landde hij via de Asser clubs Achil les 1S94 en LTC in de jeugdoplei ding van FC Emmen, om van daar uit te verhuizen naar SC Heeren- veen. In het seizoen 2002/03 debuteerde hij als profvoetballer bij de Friese club, die hem in 2004 verhuurde aan FC Zwolle. Hooiveld speelde er anderhalf seizoen, maar had daarna geen toekomstmogelijkhe den meer in Nederland. Heeren veen had hem afgeschreven. Hij ging op proef bij Austria Lustenau, maar dat werd een fiasco. Omdat hij toch al in Oostenrijk was, be proefde hij vervolgens zijn geluk bij het nietige SV Stadtwerke ICap- fenberg. Na een half jaar had Hooiveld het er helemaal gezien. Hij verkaste naar FC Inter Turku. In Finland be gon zijn carrière op te fleuren en later in een stroomversnelling te komen. Hooiveld werd met FC In- ter in 2008 landskampioen en in 2007 en 2008 gekroond tot Speler van het Jaar in Finland. Hij verdiende er een transfer mée naar AIK Solna in Zweden en in zijn debuutjaar werd hij ook met deze club landskampioen. Daarna verkaste hij naar Celtic, dat hem la ter verhuurde aan FC Kopenha gen. Vanaf het begin van vorig seizoen kwam hij uit voor Southampton FC. Aanvankelijk op huurbasis, maar Hooiveld manifesteerde zich dermate goed dat de club hem in december vorig jaar onder con tract nam. Met zeven doelpunten had de 1 meter 93 lange centrale verdediger een voornaam aandeel in de promotie van The Saints. Ook in de promotiewedstrijd te gen Coventry City (4-0) was Hooi veld succesvol. „En nu speel ik dus in de Premier League. We hebben een behoorlij ke oefencampagne gehad. Alleen in de laatste wedstrijd ging het niet lekker. Die verloren we met 4-0 van Udinese. Manchester City-uit is meteen al een mooi potje. Die club heeft wel een paar aardige spitsen", zegt hij lachend, doelend op Mario Balotel- li, Carlos Tevez, Sergio Aguero en Edin Dzeko. „We zullen direct vol aan de bak moeten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22