De Nieuwe Collecties zijn binnen! Geweldige Kampioen l.OOO,- inruilpremie PZC Iedere dag om 19.00 uur TERSPORT Windpark Roggenplaat levert nu al wat stroom Voetbal/Hockey/Running/Fitness Heemkundige Kring in actie voor travalje iHRUltPREfllE En nog VEEL meer merken! Nieuwe Burg 22-28 - 4331 AH Middelburg MIDDELBURG tel. 0118-611741 - fax. 0118-651887 infoOintersporterik.nl - www.intersporterik.nl GOES - Heemkundige Kring De Be- velanden en de Stichting Vrienden van het Travalje, willen zich tot het uiterste inspannen om een tra valje achter het Hof Welgelegen aan het Pykesweegje in Goes op te knappen. Bij het Hof Welgelegen kwam nog niet zo lang geleden een ouderwet se hoefstal aan het licht. De pro jectontwikkelaar ABC Vastgoed, die de dorpse bebouwing Aria tus sen het Pykesweegje en Overzuid ontwikkelt, knapte de boerderij op om er een verkoopcentrum in te vestigen. Mensen van de Heem kundige Kring hebben vastgesteld dat het travalje welliswaar nog min of meer intact is, maar dat er snel conservering nodig is. De be langrijkste elementen van de hoefstal, de twee poorten, worden nog maar door één diagonale stang bijelkaar gehouden. Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40, Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten &Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. door Joeri Wisse NEELTJE JANS - De vier nieuwe windturbines op het voormalig werkeiland Roggenplaat in de Oos- terscheldekering worden getest. Als ze de komende weken de test goed doorstaan, worden ze 7 sep tember overgedragen aan eigenaar Windpark Roggeplaat BV. De bouw van de vier reuzen met een masthoogte van 78 meter is in april van dit jaar begonnen. Daar voor zijn twaalf kleinere windmo lens gesloopt en zijn schiereiland- jes aangelegd die als ondergrond fungeren voor de nieuwe turbines. Nadat eerder deze zomer ook de drie nieuwe windturbines (twee bij de Roompotsluis en één bij de Vluchthaven) op Neeltje Jans wer den opgeleverd aan ontwikkelaar E-Connection, is het zogenoemde Blokkenplan van landschapsarchi tect Bosch Slabbers voltooid. Dit plan houdt in dat er op de werkei- landen in de kering aan weerszij den van de N57 drie blokken van vier windmolens komen; twee op Neeltje Jans en één blok op de Roggenplaat. Volgens Muriel van der Hulst van E-Connection is de bouw van de vier laatste turbines op de Roggen plaat voorspoedig verlopen. De energie die nu bij de testen vrij komt, wordt al aan het elektrici teitsnet geleverd. „Dat is zeer be perkt, maar ook dit maakt onder deel uit van de testfase." De bouw van het windpark op de Roggenplaat kost grofweg tien mil joen euro. Negentig procent daar van is opgebracht door de beleg gers en spaarders van de Triodos Bank. Als het project af is, leveren de windturbines gemiddeld 32 mil joen kilowattuur per jaar. Genoeg stroom voor zo'n 9500 huishou dens. Dat is drie keer meer dan de twaalf oude windmolens op de Roggenplaat opleverden. het PZC videojournaal www.pzc.nl CHAMPIONS LEAGUE. De best verkochte auto van Europa in zijn klasse word je niet voor niets. Daarvoor zijn echte kampioenskwaliteiten nodig. Bijvoorbeeld de krachtigste 14% diesel in het segment. Superzuinig en ook nog eens wegenbelastingvrij. Om het nog mooier te maken stellen we u graag voor aan de nieuwe Fiesta Champions Edition. Uiterst compleet uitgerust, aantrekkelijk geprijsd en met meteen al een prijsvoordeel van 690,- aan opties. Bovendien ontvangt u nu ook nog een extra inruilpremie van maar liefst 1.000,-. Per 1 juli is de belasting op nieuwe auto's verhoogd. Door onze tijdige inkoop profiteert u nog van gunstige tarieven bij uw Ford dealer. Alle bedragen In euro's. Prijzen itlln IikL BTW/BPM. egel. kosten rllklaaï maken en verwijderingsbijdrage; .tenzij anders aangegeven. Wijzigingen voorbehouden. Afgebeelde auto kan afwilken van slandaardspedflcatles, Genoemde pri|zen betreffen auto's waarvan het kenteken voort lull Is aangevraagd. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 15,6-30,3; liter/100 km: 3,3-6,4; C02 gr/km: 87-149.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21