Forse kritiek op NS Museum geeft Indische foto's terug PZC Valse herstart Louis van Gaal MIDDELBURG Zeeuwse zorg moet kleinschaliger worden De zorg in Zeeland moet beter en kleinschaliger. Dat verkondigde SP-voorman Emile Roemer giste ren in een vraaggesprek dat was ge organiseerd door Omroep Zeeland, Scoop, De Zeeuwse Bibliotheek en de PZC. Kleinschaliger hoeft vol gens hem niet duurder te zijn. Roe mer: „De snelwegbaby komt wel uit Zeeland." Hij pleitte voor bete re buurtzorg. Dat is volgens hem goedkoper dan dure thuiszorgorga nisaties in grote kantoren. pagina 2: Roemer heeft in Zeeland grijze aanhang. DEN HAAG Minder meldingen voedselvergiftiging Vorig jaar zijn minder meldingen van voedselïnfecties en -vergiftigin gen binnengekomen bij de Neder landse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) en het RIVM dan in voor gaande jaren. Dat heeft de NVWA bekendgemaakt. De autoriteit kreeg in 2011 363 meldingen van mogelijke voedselinfecties; in 2010 waren dat er 432. De teruggang van het aantal meldingen is al sinds 2008 zichtbaar. Jaarlijks worden zo'n 680.000 mensen ziek na het eten van besmet voedsel. DEN HAAG 'Gift Desi Bouterse niet te verhinderen' Er is geen sprake van financiële sancties tegen Suriname, die een gift van president Bouterse aan het Zomerfestival (voorheen Kwa- koe-festival) in Amsterdam kun nen verhinderen. Het is aan het fes- tivalbestuur een besluit te nemen over het aanbod, zegt minister Uri Rosenthal van Buitenlandse Zaken in een reactie op het nieuws dat Bouterse 50.000 euro zou geven aan Kwakoe. Amsterdam liet weten de bijdrage niet gewenst te vinden. Facade betovert Middelburg Dankjewel dat we je pa en ma mochten zijn Bijna iedereen werkte in een fabriek Reizigersorganisatie Rover noemt aanpassen treinenloop voor weer 'overhaaste beslissing' DEN HAAG - Een beetje verbaasd waren ze woensdag wel bij Weer- online, toen ze zagen dat de NS vanaf 17.00 uur minder treinen zou laten rijden. „Dat was wat vroeg, vonden wij. Wij verwacht ten dat het noodweer pas rond half acht ons land zou binnenko men", aldus een woordvoerder van het weerbureau. „Maar het is vast een heel ingewik kelde operatie om de dienstrege ling aan te passen", zegt hij vergoe lijkend. „Daar heb je wel wat tijd voor nodig." Zoveel begrip kan rei zigersorganisatie Rover niet op brengen. „Een overhaaste beslis sing", noemt een woordvoerster het rond het middaguur genomen besluit de treinenloop aan te pas sen. De NS deed dat op basis van voorspellingen over pittige on weersbuien met harde windstoten en uit angst dat omwaaiende bo men leidingen zouden raken. „Als ze elke keer als er onweer is een aangepaste dienstregeling rijden kan je met die Hollandse zomers wel aan de gang blijven", meent Rover. Ook Weeronline waarschuwde gis teren voor de kans op harde wind stoten en overvloedige regenval. „Windsnelheden van 80 kilometer per uur of meer kunnen flinke schade aanrichten. Daar moet je voor waarschuwen. Bomen staan volop in blad en vangen meer wind." Toen het noodweer gistera vond beperkt leek tot lokaal voor komende pittige buien daalde via Twitter de hoon op de NS neer. „Ik zie dubbeldekkers en sprinters door de lucht vliegen. Mensen wat een drama!", aldus een cynische tweet. De NS zelf liet in de namiddag we ten geen enkele twijfel te hebben over het besluit. Het KNMI meld de toen net de binnenkomst van dreigende donderwolken in Zee land. BRUSSEL - Louis van Gaal is zijn tweede regeerpe riode bij het Nederlands elftal met zijn assisten ten Danny Blind en Patrick Kluivert begonnen met een nederlaag. Oranje verloor de vriend schappelijke interland tegen België (4-2). Christi an Benteke schoot België in de 125e Derby der Lage Landen op voorsprong (1-0). Luciano Nar- singh en Klaas-Jan Huntelaar zorgden na rust voor 1-2. Daarna werd zichtbaar dat Oranje in de tweede helft met maar liefst vier debutanten (Ri- cardo van Rhijn, Nick Viergever, Stefan de Vrij en Martins Indi) in de defensie speelde. Mertens, Lu- kaku en Vertonghen bezorgden België een luid bejubelde zege. foto Koen van Weel/ANP pagina 22 en 23 meer België-Nederland r 1 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 k. U AMSTERDAM - Het Tropenmuseum in Amsterdam wil 335 fotoalbums uit voormalig Nederlands-Indië te ruggeven aan de rechtmatige eige naren. Het museum zoekt de ko mende maanden geldschieters om hiervoor een speciale website en app te realiseren. Tussen 1945 en 1949 verlieten dui zenden Indische Nederlanders hun land tijdens de Nederlandse strijd tegen de Indonesische onaf hankelijkheid. Tijdens de zogehe ten politionele acties verzamelden ^militairen en medewerkers van het Rode Kruis vele achtergelaten albums en brachten ze naar Neder land. In 1948 werden ruim 1000 stuks afgeleverd bij het Tropenmu seum. Op kijkdagen vonden veel families hun dierbare albums later terug, maar van 335 exemplaren zijn de eigenaren nog steeds spoor loos. DE STELLING Ik weet nog niet op wie ik ga stemmen Reageer op pzc.nl UW MENING 371 reacties De economische crisis is voorbij siirnóssHssssBO11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1