Vrees voor meer rellen in Frankrijk buitenland 19 Saudi-Arabië bouwt vrouwenwijken JEDDAH/DEN HAAG - Saudi-Arabië gaat een speciale stadswijk bou wen voor vrouwelijke onderne mers. Dat heeft de staatsinstelling voor industrieel eigendom Modon gisteren bekend gemaakt. Het plan is goedgekeurd door prins Mansour Aziz, minister van gemeentelijke en plattelandszaken. De wijk wordt neergezet in de stad al-Hofuf, aan de oostkust van Saudi-Arabië tussen Bahrein en Qatar in. Modon-topman Saleh al-Rasheed maakte ook bekend dat zijn organisatie nog een twee de industriewijk voor vrouwelijke ondernemers plant, elders in het land. In het streng islamitische Sau di-Arabië hebben vrouwen vrijwel geen rechten, alleen plichten. Er bestaat een strikte scheiding tus sen mannen en vrouwen die ertoe leidt dat vrouwen nooit zonder mannelijke begeleiding buiten ko men, en dat zij ook niet met man nen mogen samenwerken. Saudi- sche vrouwen mogen niet autorij den, al zijn er regelmatig protesten tegen dat verbod. Veel vrouwen hebben weliswaar een universitai re opleiding doch kunnen niets met de opgedane kennis begin nen. Volgens Al-Rasheed krijgen de vrouwen door de voor hen te bou wen stadswijken toegang tot indus triële productie. Ze kunnen dan tenminste wel laten zien wat ze kunnen. Modon heeft een prijs voor industriële innovatie in het le ven geroepen waarvoor ook vrou wen in aanmerking komen. De prijs is bedoeld om het belang van de rol van vrouwen in de zakenwe reld te onderstrepen, alsmede hun capaciteiten om ondernemingen te leiden. parlementslid vrij De Turkse parlementariër Hüseyin Aygün die zondag was ontvoerd door de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), is gisteren vrijgekomen. Dat heeft de gouverneur van de oostelij- ke provincie Tunceli gezegd. Aygün maakt het goed. Het is niet duidelijk of hij is vrijgelaten of be vrijd. Aygün is lid van de belang rijkste oppositiepartij van Turkije. lichaam van een vrouw drijvend in een kanaal aangetroffen. Een be jaard echtpaar werd gisteren nog vermist nadat het huis door was- Volgens de lokale autoriteiten gin gen zeker 160 woningen als gevolg van overstromingen, modderstro men en instortende rivieroevers ver foto Kyodo News/AP woensdag 15 augustus 2012 Amiens 'toneel van troosteloosheid' 'Assad controleert nog geen derde van Syrië' De Syrische president Bashar al-As- sad controleert nog slechts 30 pro cent van het land. Dat zei de voor malig premier Riad Hijab, die on langs naar Jordanië vluchtte, giste ren op een persconferentie in Am man. Het geweld in Syrië heeft in middels aan ruim 23.000 mensen het leven gekost, meldde het Syri sche Observatorium voor de Men senrechten gisteren in Londen. TEHERAN Iraniërs komen levend uit puin aardbeving Gillian en Adrian Bayford TUNCELI Ontvoerd Turks Jongeren vechten met politie in Noord-Franse stad Amiens. Zestien agenten gewond. Gemeente schat schade op een miljoen euro. President Hollande belooft het gezag in Amiens te herstel len. AMIENS - Hevige rellen in de Noord-Franse stad Amiens heb ben de vrees gewekt voor een golf van onrust in wijken van andere Franse steden. Velen denken terug aan de onlusten die in 2005 en 2007 in voorsteden van Parijs woedden. In Amiens braken gisternacht rel len uit tussen jongeren en de poli tie. De ernst en omvang van de rel len waren dusdanig dat de autori teiten uit de hele regio versterkin gen lieten aanrukken. De socialis tische burgemeester Gilles Demail- ly sprak gisteren, na een bezoek aan de wijk in het noorden van de stad, van 'een toneel van trooste loosheid'. Door de rellen raakten zestien agenten gewond. De naar schat ting honderd relschoppers bekogel den de politie met onder meer ste nen en flessen. Sommige agenten zouden zijn beschoten met hagel. Tientallen afvalcontainers en een tiental voertuigen werden in brand gestoken, een kleuterschool liep brandschade op en een sport centrum lag totaal in puin. Het ge meentebestuur schat de totale schade op een miljoen euro. De rellen braken uit na een identi teitscontrole door de politie. Dat gebeurde op het moment dat tien tallen jongeren bijeen waren om een vriend te herdenken die door een scooterongeval om het leven was gekomen. De politie gebruikte traangas en rubber kogels om de onrust neer te slaan. Gisteren hield een politiehelikop- ter de situatie nog steeds in de ga ten. Bussen mochten niet rijden in de getroffen wijken. De Franse pre sident Francois Hollande zei dat zijn regering er alles aan zal doen 'om het gezag in Amiens te herstel len'. „Onze prioriteit is veiligheid, wat betekent dat in de volgende begroting extra geld beschikbaar komt voor de gendarmerie en de politie", aldus Hollande. Minister Manuel Valls van Binnen landse Zaken wees Noord-Amiens vorige week aan als een van de vijf tien gebieden waar de veiligheidssi tuatie extra aandacht moet krij gen. Bewoners worden er nadruk kelijk geconfronteerd met slechte economische vooruitzichten. zie onze website:buitenland Bekijk de chaos en luister naar reacties na de rellen in Amiens Hulpverleners hebben gisteren in Iran twee overlevenden gehaald uit het puin van de aardbevingen die het land zaterdag troffen. Speur honden waren hen op het spoor ge komen. De Iraanse regering had zondag nog de reddingsacties een halt toegeroepen, omdat er volgens haar geen hoop was op overleven den. Er vielen zeker 300 doden. LONDEN Brits gezin wint 190 miljoen euro Adrian en Gillian Bayford, ouders van twee kinderen (4 en 6), heb ben 190 miljoen euro bij de loterij EuroMillions gewonnen. Het gezin uit Suffolk, in Oost-Engeland, liet gisteren tijdens een persconferen- tie weten dat ze het geld niet al leen voor zichzelf zullen houden, maar ook vrienden, familie en goe de doelen in hun geluk laten delen. 2-persoonskame ■■M LANDGOEDEREN ARRANGEMENT Welkomst kopje koffie of thee 2 overnachtingen met uitgebreid ontbijtbuffet 2e avond 4-gangen dinerbuffet Routes Landgoederen rond Almen en Laren 'Coffee to Go' bij vertrek Bij afname van hél diner <m ontbijt op de 31'" das krijgt de 3dt' overnachting gratis, (diner 27,50 en ontbijt bezetting. E D.|0 gen 99,- p.p. Prijs op basis van ee jskosten 7,50 en Milieu verblijfstoeslag 2,E Hotel Landgoed Ehzerwold - Éhzerallee 14 - 7218 BS Almen 0575 - 431143 - receptie@ehzerwold.nl - www.ehzerwold.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9