Ladingdieven aangepakt binnenland 17 'Hitier van Keulen' nu paria Volks Unie bij Intratuin 14.000 kilo kaas Zaterdag 18 augustus Intratuin Koudekerke Provinciaalseweg tussen intratuin woensdag 15 augustus 2012 Samenwerking in transportsector helpt Jacht op criminelen die vracht wagens leegroven heeft in Zuid-Nederland prioriteit. door Sander Zurhake DEN HAAG - In Den Bosch begint vandaag een grote strafzaak tegen tien personen die worden ver dacht van grootschalige diefstal van goederen uit vrachtwagens. In de zuidelijke provincies van Ne derland is de jacht op dit soort cri minelen sinds twee jaar een priori teit van de politie. De speciale aan dacht komt voort uit het excessie ve hoge aantal diefstallen dat de transportsector de afgelopen jaren teisterde. Op parkeerplaatsen sne den criminelen zowel overdag als 's nachts zeilen van vrachtwagens open, op jacht naar waardevolle voorwerpen om ze te kunnen ver handelen op de zwarte markt. Deze tak van misdaad werd vol gens de politie steeds populairder, omdat de pakkans laag was en de beloning hoog. In 2010 zorgden dieven met name in de grensgebie den van Zeeland, Brabant en Lim burg voor een schadepost van ze ker 500 miljoen euro. Problema tisch voor een land dat binnen de Europese Unie op de tweede plaats staat als het gaat om vracht vervoer. De transportsector is ver antwoordelijk voor 8,5 procent van de werkgelegenheid. De rege ring oordeelde daarom in 2010 dat de grootschalige diefstal uit vracht wagens een bedreiging is voor de Nederlandse economie en nam verregaande maatregelen. Een speciaal aangestelde officier van justitie, Olav Beckers, geeft nu bijna twee jaar 'leiding' aan de be langenverenigingen van de trans portbedrijven, verzekeraars en de politie. Zowel de verzekeraars als de Stichting Aanpak Voertuigencri- minaliteit (STAVC) zijn positief over de samenwerking en de be haalde resultaten. Verscherpt came ratoezicht op risico-parkeerplaat sen en het gebruik van lokvracht wagens waarmee de politie dieven in de val laat lopen, lijken succes vol te zijn. Het aantal ladingdiefstallen is in 2011 met drie procent gedaald en op de risico-parkeerplaatsen wordt veel minder gestolen. STAVC: „Nu afwachten of deze daling doorzet als de strategie over de rest van het land wordt verspreid." BEESD - Duizenden kilo's Parme zaanse kaas kwam gisteren aan op Heerlijkheid Mariënwaerdt in Beesd. tiet landgoed steunt de ac tie Red een Kaas, waarmee de door de aardbeving getroffen kaas boeren uit Emilia-Romagna wor den geholpen. Bijna 8000 mensen bestelden kaas, waardoor er op de Red-een-lcaasweide tijdens de Landgoedfair zo'n 14.000 kilo Par- migiano Reggiano klaar ligt. Voor lopig is de kaas niet meer te bestel len. Initiatiefnemers Samuel San ders en Raymond Janssen overwe gen in het najaar een tweede actie op te zetten. foto Bas Czerwinski/ANP KSSSSSmiBSffiéSg&fSI&E&XgSl&SBaSee&BSSa door'Frank Tammere ALMELO - Het Openbaar Ministerie heeft gisteren een werkstraf geëist tegen voorzitter Constant Kusters van de Nederlandse Volks Unie wegens belediging van mensen op basis van ras tijdens een bijeen komst in mei 2011 in Enschede. De Duitse neonazi Axel Reitz, die toen ook van de partij was, moet zich evenals twee NVU-kamera- den later verantwoorden voor de rechtbank in Almelo. Reitz, die vanwege zijn extreme en racistische gedachtegoed de bij naam 'de Hitler van Keulen' heeft meegekregen, werd vorig jaar met alle egards binnengehaald. Kusters was blij met zijn komst naar En schede, vertelde dat ze al jaren con tact met elkaar hebben en dat hij 'gewoon een heel goed spreker is'. Nu blijkt hij niets meer van dit Duitse boegbeeld van het extreem rechtse gedachtegoed te moeten hebben. Sinds een rechtszaak in Duitsland waarbij Reitz kamera den zou hebben belast, staat hij als een verrader te boek. Hoewel het over de grens speelt, verbindt Kus ters daar consequenties aan. Hij heeft het contact verbroken. Reitz had eigenlijk gisteren al in Almelo voor de rechter moeten verschij nen. Maar omdat hij nog geen ad vocaat heeft die hem zou kunnen bijstaan bij politieverhoren die nog moeten plaatshebben, werd zijn zaak aangehouden. Toch speel de hij gisteren een rol. Officier van justitie Dankers vindt dat Kusters als organisator van de demonstratie en als de man die hem een megafoon gaf medever antwoordelijk is voor de discrimi nerende teksten van Reitz. Advo caat Schadd die Kusters verdedig de, stelde dat hij daarvoor niet ver antwoordelijk gehouden kan wor den. Volgens hem kan enkel wor den bewezen dat Kusters heeft ge roepen: „Nederland voor de Neder landers en eigen volk eerst." Kom naar de parkeerplaats verkoop voor nog meer nopruiming! 0P=0P Vlissingen en Koudekerke, 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl SK5SSS5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7