binnenland 15 Fukushima Meer peuters op wachtlijst Kasteelheer wil dertiende penning echt gaan innen 15-jarige krijgt maximaal één jaar cel voor moord 3 dagen 4* Parkhotel in Münsterland! www.weekendcornpany.nl0 woensdag 15 augustus 2012 mensen van het havenbedrijf een le vende baleinwalvis waarnemen. Eer der werd ook al een gewone vinvis gesignaleerd: dood op de voorste ven van een containerschip. Het havenbedrijf hield de activitei ten van de walvis gisteren nauwlet tend in de gaten, foto Ton van IJperen Kustwachtvaar tuig Visarend haald. En dat leidde tot een kwart afwijkingen. „De onderzoekers zijn specifiek op zoek naar afwijkingen. En die zul len ze ook vinden", erkent Draai- sma, die als stralingsdeskundige werkt bij NRG in Petten. Ook na de ramp in Tsjernobyl werden ge muteerde planten en dieren aange troffen. „Daar vielen vooral de coniferen op, die na de ramp een heel ande re naaldstructuur kregen." Verder werd daar duidelijk dat in het ge bied dat nog altijd gesloten is voor bewoning de flora en fauna welig tiert. „De afwezigheid van mensen lijkt daar belangrijker dan de aan wezigheid van straling", aldus Draaisma. Boven een gezonde vlinder, dezelfde soort, gemuteerd. ySttXBBgXOS. S35SZ«ÏÏXimJX&n2. DEN HAAG WK Beachvolleybal krijgt stadion óp zee Voor de kust van Scheveningen komt mogelijk een drijvend beach- volleybalstadion. Dat zei de Haagse wethouder Karsten Klein (Sport) gisteren. In 2015 wordt in Neder land het WK Beachvolleybal gehou den in Den Haag, Rotterdam, Am sterdam en Apeldoorn. Een spon sor van het evenement, het Tech nisch bureau Imtech, wil het sta dion zoals dat er nu ligt, laten drij ven op zee. DEN HAAG Heinsbroek betrokken bij DKP van Brinkman Oud-minister Herman Heinsbroek van de voormalige LPF is betrok ken bij een plan van het Democra tisch Politiek Keerpunt (DPK) van Hero Brinkman. Heinsbroek schreef mee aan een 'masterplan' voor de economie, dat Brinkman vandaag gaat presente ren. Heinsbroek, die volgens Brink man geen lid is van DPK, was mi nister van Economische Zaken in 2002. ROTTERDAM Geen onderzoek naar schopincident agente De Nationale Ombudsman Alex Brenninkmeijer ziet geen aanlei ding verder onderzoek te doen naar het zogeheten schopincident in juni, waarbij een politieagente een man verschillende keren schop te. „Uit het vooronderzoek blijkt dat de verklaringen van ooggetuigen over het incident uiteenlopen en ook niet overeenkomen met die van de betrokken agenten." MAASTRICHT 'Oplossen' lijk moet zwaarder bestraft Vier verdachten van moord zou den in 2009 en 2011 hun slachtof fers hebben opgelost in zoutzuur. De officier van justitie in Maas tricht betoogde bij de rechtszaak gisteren dat aan nabestaanden niet is uit te leggen dat daar maar twee jaar cel op staat. Zeker voor de moslimfamilies die hun overledenen willen begraven is het doen verdwijnen van een lijk mensonterend en respectloos, zei de officier. Hij vindt de straffen daarvoor te laag. ^sssssosxeeess&s^ssxxsxsssss^sztsexa UTRECHT - In steeds meer gemeen ten ontstaan wachtlijsten voor peu terspeelzalen, meldt de brancheor ganisatie voor Welzijn en Maat schappelijke Dienstverlening MO- groep. De wachtlijsten ontstaan volgens de MOgroep doordat veel gemeenten bezuinigen op maat schappelijk werk, waaronder de peuterspeelzalen vallen. Daarnaast zouden ouders vooruit lopen op de aangekondigde verla ging van de kinderopvangtoeslag vanaf 1 januari volgend jaar. Dat is een tegemoetkoming van het Rijk in de kosten voor ouders die hun kinderen naar de kinderopvang brengen. Peuterspeelzalen vallen daar niet onder, ze worden door gemeentes geregeld en die stellen het tarief vast. Dat is meestal een stuk lager dan het tarief van kin deropvang. „Maar door de gemeen telijke bezuinigingen gaan de prij zen voor de peuterspeelzalen nu omhoog of worden groepen of zelfs hele peuterspeelzalen geslo ten. Daardoor ontstaan elders wachtlijsten", vertelde Ernst Radi us van de MOgroep gisteren. De brancheorganisatie vindt dit een zorgwekkende ontwikkeling vanwege de maatschappelijke func tie van peuterspeelzalen. „Peuters leren er bijvoorbeeld dat ze naar de juf moeten luisteren, dat ze el kaar niet mogen slaan, leidsters kunnen er achterstanden signale ren", legde een woordvoerster uit. De afgelopen jaren groeide de KAMERIK - De Stichting Beheer Kasteel Renswoude is serieus van plan om de uit de middeleeuwen stammende dertiende penning te innen bij tientallen inwoners van het Utrechtse dorp Kamerik. Een aantal Kamerikkers heeft al een aanmaning voor de heffing gekre gen. Volgens Joop Verheul, secretaris van LTO Noord afdeling Woerden, zijn ruim 30 inwoners van Kame rik gezamenlijk voor meer dan één miljoen euro aangeslagen en er zijn zeker mensen die zich nog niet hebben gemeld of die de hef fing hebben betaald. De belangen organisatie adviseert alle betrokke nen om voorlopig niet te betalen. LTO Noord heeft samen met de Stichting Dertiende Penning deze week een eerste gesprek met een advocaat om tegen de heffing in het geweer te komen. Er volgt zo snel mogelijk een informatieavond voor de aangeslagen inwoners, zegt Verheul. De Stichting Beheer Kasteel Rens woude vertegenwoordigt de adellij ke familie die kasteel Renswoude bewoont. De familie wil de pen ningen gebruiken om het kasteel uit de veertiende eeuw te renove ren. De dertiende penning bestaat al leen in het westelijk deel van Utrecht en geeft de rechthebbende bij elke verkoop van een grond stuk aanspraak op een deel van de waarde van die grond. In Abcou de, Baambrugge, Loenen en Vinke- veen weten kopers dat ze met die heffing te maken krijgen, maar in Kamerik leidde de penning al heel lang een slapend bestaan. „Boven dien blijkt het daar nu ineens om gigantische bedragen te gaan", al dus Verheul. De belangenorganisa tie is kwaad over 'de mateloze arro gantie van de beheersstichting'. ROTTERDAM - Als de 15-jarige Rot terdammer die de politie oppakte voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van de 17-jarige Turkse Sehribaji Akpinar in de Maasstad, schuldig wordt bevonden, kan hij maximaal een jaar celstraf krijgen. De rechter kan hem wel nog een zogeheten pij-maatregel opleggen, ofwel 'plaatsing in een inrichting voor jeugdigen'. Daar kan hij maxi maal zeven jaar worden behan deld, waarvan het laatste jaar voor waardelijk. Dat zei een woordvoerster van het ministerie van Veiligheid en Justi tie gisteren. De politie Rotterdam doet nog uitgebreid onderzoek naar de zaak en wil om die reden niets inhoudelijks zeggen. Op de vraag of er mogelijk sprake is van eerwraak, zegt de politiewoord voerster dat op dit moment niets wordt uitgesloten. Bij het opleggen van een pij-maat regel moet er bij de verdachte spra ke zijn van een ontwikkelings stoornis of psychische aandoe ning. De betrokkene krijgt dan eerst minimaal drie jaar een behan deling in een justitiële jeugdinrich ting, waarvan het laatste jaar voor waardelijk. Daarna kan de maatre gel maximaal twee keer met twee jaar worden verlengd. „De pij-maatregel is een behandel- maatregel en wordt om die reden ook wel vergeleken met tbs voor volwassenen", aldus de woordvoer ster van het ministerie. Pas vanaf 16 jaar kan de rechter volwassenen- straf toepassen. Als er geen pij-maatregel volgt, betekent dat niet dat de gestrafte niet wordt be handeld, al is die dan minder speci fiek. „Alle jongeren die in jeugdde tentie zitten, worden behandeld", aldus de woordvoerster. vraag naar kinderopvang, waar door de vraag naar plekken op de peuterspeelzaal afnam, volgens een woordvoerster van de Vereni ging Nederlandse Gemeenten (VNG). „Dat zijn communiceren de vaten. De peuterspeelzalen ver kleinden de capaciteit, maar nu er weer meer vraag is, gaat dat wrin gen en krijg je wachtlijsten." De woordvoerster benadrukt dat peuterspeelzalen geen verplichting zijn voor gemeenten. „Ze zijn al tijd vrij geweest om ze te subsidië ren en dat deden ze ook. Nu het rijk de kraan van de kinderopvang toeslag dichtdraait, komt het pro bleem bij ons te liggen. Maar het zijn lastige tijden, ook gemeenten moeten bezuinigen." 2 overnachtingen Incl. ontbijt Gratis welkomstdrankje Gratis parkeren en wlfl Even bulten Munster gelegen Verblijf t/m 30 november 2012 Korting 37% ma/vr 09 00 - 21.00 i.b.v. 2-persoonsbezetting en exd. reservenngskostenï 12.50 pe' boeking. Kfpc voer de volledige voor Let op! Alleen op 15 augustus tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5