WESPEN? 75 Sonora Muziek voor Vlamingen een trekpleister Badplaats Knokke investeert ruim 20 Politie stopt illegale miljoen in Sportoase Duinenwater trektochten met husky's Bordeelschans binnenkort weer te herkennen Kees Koster Aannemersbedrijf DRAAIBRUG - De contouren van de Bordeelschans bij Draaibrug zijn dit najaar weer te zien. Werkzaam heden om de vier bastions en de vroegere binnenplaats weer zicht baar te maken, beginnen vandaag (woensdag). Eind vorige eeuw besloot de pro vincie om schansen, bolwerken en andere versterkingen die deel uit maakten van de Staats-Spaanse li nies beter uit te laten komen in het landschap: om de 'unieke cul tuurhistorische identiteit' van Zeeuws-Vlaanderen uit de verf te laten komen en om inwoners en toeristen de geschiedenis te laten beleven. De Bordeelschans werd begin ze ventiende eeuw door prins Mau- rits aangelegd om de omsingeling van Sluis, het laatste Spaanse bol werk in het huidige West-Zeeuws- Vlaanderen, te completeren. De schans, een kleinere kopie van de iets verderop liggende Olieschans, diende daarnaast ter verdediging van de toegangsweg naar de Aar- denburgse haven. De Bordeelschans verrijst precies op haar historische plek, tussen de rondweg en Draaibrug. De land schappelijke aankleding sluit aan op de nieuwe natuur in de Aarden- burgse Haven. Zo sluit een laarzen pad aan op het al bestaande wan delnetwerk. Rondom de schans ko men schelpenpaadjes. 0113-639760 jaar geleden ging de eerste muziekwinkel van de familie Koster uit Axel open. woensdag 15 augustus 2012 zeeland 119 Kees Koster (links) en Joris Versijp van Sonora Muziek aan de Noordstraat in Terneuzen 'Zeker nu het vanwege de economie een stuk minder gaat, moet je zoeken naar nieuwe doelgroepen.' foto's Peter Nicolai door Henk Boot TERNEUZEN - Opmerkelijk is dat nogal wat Belgen de weg naar de muziekwinkel van Koster in Ter- neuzen weten te vinden. Ook die komen af op het brede assorti- ment: of het nu gaat om snaren of gitaren, om kabels of keyboards, om een ukelele of de allernieuwste elektronische installaties. Sonora Muziek is kennelijk een trekpleister die de regio overstijgt. „Daar zouden we als middenstand hier in Terneuzen toch iets slim mer mee moeten omgaan. Die Vla mingen hebben best wat te verte ren. Als die eenmaal de loop naar Terneuzen hebben ontdekt, zijn wij er als zakenmensen goed mee." Een paar jaar geleden adver teerden Kees Koster en colle ga-middenstanders nog regelmatig in Vlaamse media. Die animo is er nu af „Ik denk dat het goed is dat we daar nog eens over nadenken. Zeker nu het vanwege de econo mie een stuk minder gaat, moet je zoeken naar nieuwe doelgroepen", aldus Koster. Een van zijn vaste klanten is Tom Dice, vorig jaar nog deelnemer voor België aan het Eurosongfestival met het liedje Me and my guitar. Hij speelde dat op een gitaar die hij bij Sonora kocht. „Hij heeft zijn eerste elektrische gi taar nog bij ons ingeruild", lacht Koster. Met zijn adjunct-directeur Joris Versijp (31) werkt Koster al zo'n vijftien jaar samen. Joris, van origi ne ook toetsenist die nog bij Mind- link speelde, is de man van de tech niek. Hij beheert ook de webshop op internet. Vooral bedoeld als uit stalkast. Om kopers te verleiden naar de Sonora Muziekwinkel te komen. „Een instrument moet je voelen, het moet je liggen." Maar met accessoires als snaren of micro foons ligt dat iets anders. „Dan zie je dat mensen via hun pc simpelweg de prijzen vergelijken. En dan kiezen voor de winkel waar ze het voordeligst uit zijn." Tel. 0113-21 66 77 5^ 'Hier hangen zo'n tweehonderd elektrische en akoesti sche gitaren. Achter hebben we er nog een stuk of hon derd staan. Vooral voor mannen is het in dat opzicht een snoepwinkel. Ze stappen hier soms binnen en vra gen dan of ze even rond mogen kijken.' D.A. van Giist v.o.f. De kracht van kwaliteit: Ook voor kleine karweitjes door Frank Gijsel KNOKKE - De mondaine badplaats Knokke beschikt sinds een paar da gen over een nieuw zwembadcom plex: Sportoase Duinenwater. Het complex ligt achter het station en kostte 23 miljoen euro. Het is meer dan een gewoon zwembad. Het be schikt over een spectaculair glijba- nencomplex, na München het grootste in Europa. Het is ook het eerste bad in de Be nelux dat is uitgerust met kleur en lichteffecten. De glijbanen kun nen daarmee in bijzondere sferen worden gebracht, van onweer tot sterrenhemel. Verder zijn er een peuterbad, instructiebad en ver schillende recreatiebaden, een uit gebreide wellnesszone met sau na's, fitness en een indoor-cycling- ruimte. Een aparte danszaal maakt de voorziening compleet. Het plan om een nieuw zwembad te bouwen dateert al van elf jaar ge leden. Met de sluiting eind vorige eeuw van de Swimmingpool nabij natuurreservaat het Zwin beschik te de badstad niet langer over een overdekte zwemaccommodatie. Zwemlustige Knokkenaren weken noodgedwongen uit naar Blanken- berge, Maldegem of Oostburg. Vlakbij het nieuwe zwembad is het Duinenwatermeer gevestigd, waar watersportactiviteiten plaats vinden. Daar wordt binnenkort ge start met de bouw van Lakeside Pa radise, een jeugdhotel. Het gebied wordt ontsloten met een wandel en fietspad. Een gebied aan de an dere kant van de spoorweg is voor bestemd voor indooractiviteiten. Daniel de Spiegelaere, voorzitter van de dienst toerisme, tevreden: „Dit project heeft een elk weer-in- frastructuur, die een toeristische meerwaarde geeft aan onze kustge- meente." Sportoase mikt ook op bezoekers uit Zeeuws-Vlaanderen. Het zwembad is dagelijks open van 8 tot 22 uur. In het weekend tot 18 uur. Info: www.sportoase.be SLUIS - De dierenpolitie maakt pro ces-verbaal op tegen een honden bezitter uit de gemeente Sluis die trektochten met husky-honden houdt. De man zou artikel 36 van de Gezondheids- en Welzijnswet voor Dieren hebben overtreden, waarin staat dat het verboden is om 'een hond als trekkracht te ge bruiken'. Over de activiteiten van de inwo ner van de gemeente Sluis kwa men maandagmiddag veel klach ten binnen via de landelijke dieren- telefoon 144. De honden zouden onmenselijk worden behandeld, al dus de klagers. De dierenpolitie heeft daarop een controle uitge voerd. Uit de controle bleek dat ar tikel 36 van de Gezondheids- en Welzijnswet werd overtreden, meldde de politie dinsdagavond in een persbericht. De dierenpolitie stelt niet alleen daarom een proces-verbaal op, maar ook omdat het maandagmid dag warm was, 23 graden Celsius. Hondenbezitters kunnen overi gens ontheffing krijgen van het wetsartikel. De Sluise organisator van hus ky-tochten had die niet in bezit. Het is nog niet bekend of hij een boete krijgt opgelegd en hoe hoog die zal zijn. Dat is aan de officier van justitie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57