Wisselend succes dienstencheques ZEEUWS-VLAANDEREN Inspectie stuurt 'asbest-hotelschip' Diamond Princess terug Hekken van slopers beletten betaald parkeren op Kop WOENSDAG 15 augustus 2012 17 PZC Snoepwinkel voor de mannen 18 en 19 jB Hulpmiddel om stijgende thuiszorgkosten in de hand te houden door Harmen van der Werf HULST - De gemeente Hulst begint vandaag, woensdag, een campagne om dienstencheques te promoten. De Vraag valt tegen. Gijs van den Berg van sociale werkvoorziening Dethon heeft een andere ervaring. Volgens hem beginnen de cheques juist aan te slaan in Zeeuws-Vlaan- deren. De al veel langer in België bekende dienstencheques zijn eind 2011, be gin dit jaar in Zeeuws-Vlaanderen geïntroduceerd. Eén cheque kost 15 euro. Twee klussers komen daar voor een uur aan huis voor kleine werkzaamheden, zoals ramen ze men, boodschappen doen en strij ken, activiteiten die eerder onder de thuiszorg vielen. De diensten cheque moet dan ook helpen de (stijgende) thuiszorgkosten in de hand houden. Dat is niet het enige. De cheque kan ook worden gebruikt voor kar weitjes als het uitruimen van een schuurtje of zolder, het installeren van elektronische apparatuur, tuin onderhoud en herstelwerk in en om het huis. „Als het maar om kleine klussen gaat", vertelt Ellen Verstraeten van stichting Welzijn Hulst, „want we willen commer ciële bedrijven niet in de wielen rijden." Verstraeten steekt niet onder stoe len of banken dat de belangstelling tot nu toe achterblijft bij de ver wachtingen. De teller blijft steken op drie opdrachten per week. Hul stenaren kunnen nog wel met hun cheques bij twee organisaties te recht, bij reïntegratiebedrijf Piblw en sociale werkvoorziening De thon. Ze mogen zelf kiezen. „Zoals ook bij de thuiszorg", geeft Ver straeten aan. In Terneuzen lijkt de dienstenche que beter aan te slaan. Gijs van den Berg van Dethon meldt dat de speciaal in het leven geroepen afde ling Service in de Regio gemiddeld drie klussen per dag heeft. De dien stencheque is in de gemeente Ter- neuzen al extra onder de aandacht gebracht op de Dag van de Mantel zorg, 11 november vorig jaar. Alle mantelzorgers kregen één gratis cheque. SLUISKIL - Het hotelschip Diamond Princess moet terug naar Antwerpen. Het schip - eigen dom van een aantal Nederlandse investeer ders - arriveerde zaterdag bij scheepswerf De Schroef in Sluiskil. Daar zou het zeeklaar wor den gemaakt voor de nieuwe bestemming: Marokko. Bij controle door de Inspectie Leefomgeving en Transport van het Ministe rie Infrastructuur en Milieu bleek maandag dat het schip zonder de juiste papieren naar Sluiskil was versleept. Bovendien bleek er veel asbest aan boord. Een woordvoerder van de inspectie: „We sturen de eigenaar een ken nisgeving dat de gebruikelijke procedures moeten worden gevolgd. Het schip moet te rug." Het duurt naar verwachting een paar we ken voor het schip wordt teruggesleept. De ei genaren zijn momenteel met vakantie. Met De Schroef moesten nog afspraken worden ge maakt over verdere werkzaamheden. Het ho telschip, in een vorig leven pakketboot in Noorwegen, lag ruim 20 jaar afgemeerd in het Bonapartedok, maar moest plaatsmaken voor museumschepen. foto Adri van de Wege eassaiss^ieiB»; Wjvssssssx/Bzat DRAAIBRUG Duitsers aangehouden voor woninginbraak Op de Bakkersdam in de polder bij Oostburg zijn maandag rond 18.00 uur twee Duitsers, een 23-jarige man en een 28-jarige vrouw, aange houden op verdenking van een wo ninginbraak in Draaibrug. Een ge tuige zag de man uit het raam van de woning klimmen en met de vrouw wegfietsen. Hij volgde het duo en waarschuwde de politie. Ze zijn gevangen gezet in Middelburg. ABSDALE Omleiding in verband met werk Langeweg De zuidelijke parallelweg van de N258 tussen Axel en Absdale (de Langeweg) is tot en met vrijdag af gesloten in verband met onder houdswerkzaamheden. Het ver keer wordt via de noordelijke paral lelweg omgeleid. Het overige ver keer dient lokale omleidingsroutes te volgen, aangeduid met gele bor den. De Langeweg wordt gerepa reerd en deels geasfalteerd. TERNÉUZEN Inbrekers gaan aan de haal met laptop Inbrekers sloegen in de nacht van maandag op dinsdag him slag in een eengezinswoning aan het Si mon Stevinhof in Terneuzen. Ze kwamen de woning binnen via raampje. Dat bleek niet afgesloten. De inbrekers doorzochten de wo ning en gingen aan de haal met een laptop ter waarde van enkele honderden euro's. De politie onder zoekt de zaak. TERNEUZEN Gisse automobilisten hadden het al ontdekt: er kan gratis worden ge parkeerd aan het begin van de Vlooswijkstraat, onderdeel van de Kop van de Noordstraat in Terneu zen. De oorzaak is simpel. De be taalautomaat aan de zuidkant van de straat is onbereikbaar. Hij staat achter de hekken, die de slopers al vast rond het gebied hebben neer gezet Gemeentelijk woordvoerder Hans Heijt: „Het klopt. Zolang die hekken er staan, hoeft er geen par- keergeld te worden betaald. Maar zodra ze worden weggehaald, is dat weer wel het geval. Automobi listen die hun auto er neerzetten, lopen dus wel een risico."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55