Hedwige als trekker voor 50PLUS 2oI zeeland Verzet tegen grote supers in Tholen brieven woensdag 15 augustus 2012 B procent van de Zeeuwen is nog altijd tegen ontpolderen van de Hedwige. Een enquete van 50PLUS. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Parkeerplaats Om de verkeersveiligheid te verbe teren sluiten ze langs de A58 het parkeerterrein bij Arnemuiden. Nou als ze echt verkeersveilig 130 willen razen, mogen ze eerst de weg zelf wel eens voorzien van een betere laag asfalt en de spoorvor ming proberen weg te halen. Als het wegdek daar flink nat is, durf ik er geen 130 te rijden. Het is levensgevaarlijk! John Volk Van Heemskerckstraat 32, Middelburg Vrouwenleed Zaterdag (11 augustus) werd het boek Vrouwenleed van mevrouw T. Blokland besproken. Heel goed, dat er eindelijk wat meer bekend heid wordt gegeven aan alle ellen de, honger en vernederingen die Nederlandse vrouwen met hun kinderen hebben moeten onder gaan in de Jappenkampen. Alleen schrijft verslaggever Jan van Damme, dat er geen dagboeken van kampslachtoffers zijn. Ik heb net een boek gelezen wat samenge steld is uit de dagboeken van 7 vrouwen, die in het kamp Tjideng in Batavia hebben gezeten. Ook deze dames vertellen over alle gruwelen die ze meegemaakt heb ben en hoe ze het overleefd heb ben. Het boek sprak me erg aan omdat ik één van de schrijfsters goed ge kend heb, maar nooit heb geweten wat ze werkelijk meegemaakt heeft omdat daar niet over gesproken werd! Het boek heet: De Japanse bezet ting in dagboeken Tjideng, samen gesteld door Jeroen Kemperman. Ria Cusee Nieuwvlietseweg 29, Nieuwvliet De Kort/Robesin Natuurlijk is het een goede zaak dat de heer De Kort 'Den Haag' op roept (13 augustus) om zich druk te maken over zaken zoals onder- wijs- en zorgvoorzieningen in Zee land. Maar het gaat De Kort niet aan om de brieven die de heer Robesin schreef aan de fractievoorzitters van onze Tweede Kamer te 'laken. Beide heren zijn Zeeuwse volksver tegenwoordigers en hebben dus al le recht om onze nationale over heid te wijzen op Zeeuwse zorgen. Het is nu eenmaal niet te ontken nen dat velen zich in en buiten Zeeland zorgen maken over de ve le ontpolderplannen langs de Wes- terSchelde. Om te weten te komen met z'n hoevelen die velen zijn, zou een re ferendum welkom zijn. Enals men niet zou gaan ontpolderen en dus ten halve zou keren om niet ten hele te dwalen, houden we mil joenen over om de zaken waar de heer De Kort aandacht voor vraagt te realiseren. Velen zullen dan zeer tevreden zijn. Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg De politieke partij 50PLUS presenteerde zich gisteren in Zeeland met alweer een enquête over de Hedwige. door Romain van Damme Erg verrassend was het eer ste antwoord niet, in de volgens 50PLUS 'speciale enquête over de actuele kwestie Hedwigepolder'. Van de door Maurice de Hond onder vraagde tweeduizend Zeeuwen zei 77 procent tégen ontpoldering te zijn. Geen verrassing. Des te verras sender was het antwoord op de vraag of de Zeeuwen straks bij het stemmen rekening houden met de standpunten van de partijen over de Hedwige: maar liefst 64 pro cent doet dat zeker niet. Lijsttrekker Henk Krol van 50PLUS was uiteraard wel zo han dig de zaak om te draaien. „Liefst 27 procent van de Zeeuwen zegt dus wél rekening te houden met de partijstandpunten over de pol der. Dat kan straks best eens door slaggevend zijn." Krol zei dat gisteren aan de rand van de Hedwigepolder, waar de re sultaten van de enquête werden bekendgemaakt. Natuurlijk in café Verdronken Land van Saeftinge, waar ook demissionair staatssecre- DEN HAAG - Uitbaters van kleine buurtsupers op het eiland Tholen vrezen een leegloop van de kleine kernen als winkels en kleine Spar-supermarkten het gaan afleg gen tegen een grote Albert Heijn en Aldi in de Veste Tuin in de stad Tholen. De Spar-uitbaters van winkels in onder meer Sint-Maartensdijk, Oud-Vossemeer en Poortvliet vroe gen dinsdag aan de Raad van State om het bestemmingsplan voor een nieuw winkelcentrum plus dertig seniorenappartementen na bij de Eendrachtsweg tegen te hou den. Het plan Veste Tuin maakt de bouw van een woonwinkelcom plex op het bedrijventerrein tus sen de Grindweg en Eendrachts weg mogelijk. De bedoeling is dat de Aldi en C1000 van hun huidige te krappe locaties naar de ruimere jas in de Veste Tuin verhuizen. In totaal is er 3400 vierkante meter winkelvloeroppervlak gepland, taris Henk Bleker diverse keren zijn (wisselende) standpunten over de inmiddels in heel Neder land bekende polder verdedigde. Krol, eerlijk: „De Hedwige is bij de landelijke verkiezingen uiteraard geen hot item. Dat begrijp ik ook wel. Maar voor de Zeeuwen is het nog altijd een heikel punt. Heèl op merkelijk vind ik de pragmatische houding van de Zeeuwen: schanda lig dat het zo gelopen is en 76 pro cent zegt dat ze in steek gelaten zijn door Den Haag. Daar staat wél tegenover dat tweederde van de Zeeuwen geen hoog oplopend conflict met de Belgen wil. Eender de vindt zelfs dat het buurland een redelijke schadeloosstelling moet krijgen." Met een uitgebreid campagneteam - in smetteloos wit - was de im mer charmante Henk Krol afge reisd naar het uiterste puntje van Zeeuws-Vlaanderen om er zijn par tij 50PLUS te presenteren. Glimla chend: „Hier kunnen we zeker wat stemmen halen. Zeeuws- Vlaanderen telt immers aardig wat vijftigplussers." „Toch moeten we ons in deze pro vincie nog wat meer wortelen", vulde partijvoorzitter Jan Nagel aan. „We hebben in Zeeland maar zestig leden en inderdaad, weinig Zeeuwen op de kieslijst. Dat komt omdat we één lijst hebben voor heel Nederland. Bij de volgende verkiezingen komen we met gedif ferentieerder lijsten." Willem Wil- lemse uit Vlissingen staat vijftien waarvan ongeveer 1800 voor C1000, 1100 voor discounter Aldi en de rest voor andere winkels. Overigens is de kans groot dat de C1000 toch een Albert Heijn wordt, nu dat concern de C1000 heeft overgenomen. Ook autogaragist Adrie van Burgh heeft bezwaren tegen het plan. Hij vreest klachten over verfstank en herrie van de nieuwe bewoners bo ven de winkels, op slechts dertig meter van zijn bedrijf Weliswaar eist de gemeente dat er een geluid- luwe gevelmuur tussea de wonin gen en zijn bedrijf komt, maar daar heeft hij weinig vertrouwen in. Van Burgh had liever gezien dat de gemeente zijn bedrijf had opgekocht, zodat hij kon verhui zen. Maar daar heeft de gemeente vooralsnog geen geld voor. Alleen als er in de toekomst een nieuw woningplan voor het gebied komt wil de gemeente denken aan opko pen van het bedrijf de op de lijst. Niet bepaald een ver kiesbare plek. Krol: „Volgens de meest recente peilingen staan we nu op drie zetels. Dat zou gewel dig zijn. Voorzitter Jan Nagel: „In Desalniettemin zijn Tholen en Van Burgh volgens gemeente woordvoerder Kooiker nog steeds in onderhandeling. „Maar Van Burgh stelde onredelijke eisen door elke keer als een milieuklacht van omwonenden gegrond wordt verklaard een miljoen euro op te eisen", aldus Kooiker. „Dat is aperte nonsens", zei Van Burgh, „ik heb gezegd dat als een milieuklacht gegrond is, het einde verhaal is voor mijn bedrijf en dat ik dan moet verhuizen, vandaar dat ik een miljoen eis. Maar dat is niet genoeg om te verhuizen, dat kost minimaal 1,8 miljoen euro." Toch denkt de gemeente dat de woningen en winkels geen hinder nis vormen voor de huidige be drijfsvoering van Van Burgh. Ook gaat zij ervan uit dat de twee su permarkten niet tot een leegloop van de andere kernen zal leiden. „De gemeente moet er alleen voor zorgen dat er geen duurzame ont- potentie kunnen we er vijf halen. Dat zou een prachtige start zijn." Henk Krol weer: „We zijn eerder dan de andere partijen begonnen met onze campagne. We hebben wrichting van het supermarktaan bod zal ontstaan. Dat zou beteke nen dat bijna alle supermarkten op Tholen failliet zullen gaan. Dat lijkt ons sterk, aangezien de Spars typische buurtsupers zijn die een ander publiek bedienen dan dis counter Aldi en full-service super markten als Albert Heijn", aldus Kooiker. Spar-uitbater Van Ommen bena drukte dat het snel bergafwaarts zal gaan met de buurtsupers als ie dere eilandbewoner naar AH en Aldi kart: „En als de buurtsupers verdwijnen, verdwijnen ook de speciaalwinkels zoals de bakker en slager. Waar moeten ouderen dan nog hun boodschappen doen? Zij kunnen niet op en neer rijden naar Tholen." De Raad van State onderzoekt de komende weken of het woon-win- kelplan past op Tholen. Uitspraak over zes tot twaalf we ken. 8»mwggmgggaM8aa8ggaB8M»Nnii)nfi!iiii«i!HBBgM8Ba8^8agBiMiigiM!tfilii^iwiiiMiiiiiii|iiwiiiiiiiii ii iiiiiiiimwuniinnni uin i heBsmsmsa^ssss^sseassgssss^axeaBso^i^rrmrr^fi ni<w*iiniiuiftnimiTriifliin'i"iiniii'<iii'«»ac^j^gissstBBBag het campagneteam van 50Plus met links Henk Krol en rechts Jan Nagel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52