zeeland 119 Kees Knuit typeert wethouderschap als 'leuk en spannend' MDKL WESPENP Aannemersbedrijf woensdag 15 augustus 2012 'S-HEER ABTSKERKE Vrijliggend fietspad aan Kloetingseweg Het waterschap Scheldestromen legt een vrijliggend fietspad aan langs een gedeelte van de Kloeting seweg tussen 's-Heer Abtskerke en de 's-Gravenpoldersestraat De snel heid op de rijbaan wordt naar 60 ki lometer per uur verlaagd. Eind oktober zijn de werkzaamhe den gereed. Automobilisten worden omgeleid via de Bosseweg en de 's-Heer Abts- kerksezandweg. KRUININGEN Scholieren weer in verkeer na vakantie De Bevelandse gemeenten hebben spandoeken langs de weg geplaatst met de tekst: 'De scholen zijn weer begonnen.' Verkeersdeelnemers zien na lange tijd weer schoolgaande kinderen op de weg. De gemeenten willen bestuurders daarop alert maken, zo dat de kinderen en tieners die vol zitten met vakantieverhalen veilig over de weg kunnen. WEMELDINGE Tweede kunst- en natuurroute in 2012 De kunst- en natuurroute in We- meldinge vindt op zaterdag 18 en zondag 19 augustus voor de tweede keer dit jaar plaats. Op verschillen de plaatsen is het werk van veertig kunstenaars te bezichtigen. In de Sint Maartenskerk is een tentoon stelling van vader en zoon Ruissen. Meer informatie over de route en de kunstenaars via: www.kunstroute.net KRUININGEN Dure koperkabel weg uit dichte container Uit een afgesloten container bij een bedrijf aan de Weihoek in Krui- ningen is afgelopen weekeinde en kele honderden meters 50-kwa- draats koperen kabel gestolen. De container bleek maandagmorgen te zijn opengebroken. De kabel is duur; ruim vijftien euro per meter. Op het terrein werden nog resten van de kabel aangetroffen. D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit: Ook voor kleine karweitjes Tel. 0113-21 66 77 SLUISKIL Hotelschip met asbest terug naar Antwerpen Het hotelschip Diamond Princess moet terug naar Antwerpen. Het schip arriveerde zaterdag bij scheepswerf De Schroef in Sluiskil. Daar zou het zeeldaar worden ge maakt voor de nieuwe bestem ming: Marokko. Bij controle bleek maandag dat het schip zonder de juiste papieren naar Sluiskil was versleept. Boven dien bleek er veel asbest aan boord te zijn. GOES Gift Soroptimisten voor Palazzoli Goes De soroptimistclub de Bevelanden schonk dinsdagavond een cheque van 850 euro aan Hans Goovers en Jolanda Eversdijk van Palazzolihuis de Bevelanden, ontmoetingsplek voor iedereen die met kanker te maken krijgt. Dat koopt er kinderboeken en spel materiaal mee. De serviceorganisa tie van vakvrouwen zamelde geld in tijdens een Bloemen Buffet Bij eenkomst door Luc Oggel KRUININGEN - Met zijn 71 jaar is hij de oudste wethouder van Zeeland. Hoogste tijd om te stoppen, vindt Kees Knuit. Per 15 september ver laat hij de Reimerswaalse gemeen tepolitiek. Dertig jaar lang is hij nu actief in het lokale bestuur, waarvan de laat ste acht als wethouder namens de PvdA. De 'fietsende wethouder' uit Hansweert was al gestopt met werken (als leidinggevende bij de Ford-garage in Goes, red.) toen hij in 2004 op 62-jarige leeftijd werd gekozen als dagelijks gemeentebe stuurder. De PvdA kwam destijds in het college na een breuk binnen de toenmalige coalitie SGP-CDA-Bewoners Belangen Rei- merswaal (BBR). „Het leek me nog een uitdaging en bovendien kan ik moeilijk stilzitten", zegt hij daarover. In 1998 was Knuit overigens ook al eens kandidaat-wethouder, maar toen koos de PvdA voor de opposi tie omdat de partij niet met BBR in een college wilde zitten. Binnen B en W heeft Knuit de portefeuilles Sociale Zaken, Ge meentewerken, Recreatie en Toe risme en is hij projectwethouder voor de uitvoering van de WMO. Doorgaans niet echt de 'vuurwerk portefeuille', maar Knuit voelde zich er senang bij. „Zeker bij socia le zaken, daar heb je als PvdA'er wat meer mee." Over het algemeen kijkt Knuit met voldoening terug op zijn pe riode als wethouder, al waren er natuurlijk ook minder leuke din gen. Zo werd hij in 2006 beschul digd van gesjoemel met gelden van dorphuis Kaj Munk, waar hij penningmeester van was. Leefbaar Reimerswaal diende een motie van wantrouwen in, maar Knuit kreeg - op LR na - uiteindelijk steun van de hele raad. Knuit zal het niet licht vergeten. „Zo'n valse beschuldiging, dat doet echt wat met je." Een ander dossier wat niet is gelopen zoals gehoopt, is de komst van een centrale speeltuin in Reimerswaal, een speerpunt van het college. „Ik heb mijn best ervoor gedaan, maar het is niet ge lukt." Trots is hij onder meer op het be- graafbeleid, uitbreiding van de jachthaven Yerseke en de camper plaatsen in Hansweert. „Het was al met al een leuke en spannende baan, ik heb voor veel mensen iets kunnen doen." Knuit wil -nu gaan genieten van zijn vrije tijd, maar sluit niet uit dat hij ooit nog eens opduikt in een bestuurtje of vereniging. „En ik moet nodig eens wat opruimen thuis", lacht hij. Burgemeester Jan Huisman zal Knuit missen als 'vertrouwd ge zicht' in het openbaar bestuur van Reimerswaal. „Zijn inbreng voor de gemeente is van onschatbare waarde geweest." Kees Knuit neemt afscheid als wethouder. foto Ronald den Dekker Huidig PvdA-fractievoorzitter raadslid Kees Verburg wordt frac- Dieuwke Louwrink volgt Knuit op tievoorzitter. De afscheidsreceptie als wethouder. Rinus Mieras zal van Kees Knuit is voorzien op don- plaats in de raad innemen, zittend derdag 13 september. Hoewel veel veteranen met psychische klachten baat hebben bij het bezoe ken van een inloophuis van de MDLK zijn deze voorzieningen zeker niet al leen voor hen bedoeld. Iedere veteraan is van harte welkom. Albert Lugtenburg (I) en René de Vos in het onlangs geopende inloophuis in Kruiningen. foto Ronald den Dekker grond beschikbaar op het bedrij venterrein aan de Slabbecoorn- weg. „We kunnen daar misschien een bouwkeet van-Defensie plaat sen en opknappen"-, stelt Lugten burg. Hij hoopt het inloophuis in de loop van volgend jaar te kun nen openen en denkt dat vetera nen er vooral een stukje kameraad schap zullen vinden. „Dat is wat ik zelf het meeste mis. Het klinkt misschien gek, maar ik zou zo weer in het leger gaan als ik de kans krijg. Niet omdat ik het feitelijke werk zo verschrikkelijk mis, maar wel het kameraadschap en de saamhorigheid." Oprichter Eric den Hertog is blij met de Zeeuwse ini tiatieven. Na twee jaar staat volgens hem als een paal bo ven water dat zijn stichting in een behoefte voorziet. Daarom hoopt hij in heel het land dependances te kunnen openen. „Veel oud-mili tairen met psychische klachten die bij ons aankloppen, komen niet meer in de professionele hulpverle ning terecht. Dat zegt toch wel iets." Dat is overigens geen doel op zich. Als de mensen van de MDKL merken dat iemand toch professio nele hulp nodig heeft, wordt hij of zij doorverwezen. De inloophuizen zijn nadrukkelijk ook bedoeld voor de omgeving van de veteranen, bijvoorbeeld partners en kinderen. „Zij worden vaak vergeten, omdat het allemaal om ons draait", stelt Lugtenburg. „Maar ze hebben het net zo zwaar, misschien zelfs wel zwaarder." Meer informatie op www.mdkl.nl 0113-639760

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51