Primeur voor bestuurlijk Reimerswaal BEVELANDEN/THOLEN Nieuw dijkpaviijoen biedt fenomenaal uitzicht op Westerschelde Weer kratten gestoten bij Sligro Asfalteren op de Oesterdam almanak Vooruitgang WOENSDAG 15 augustus 2012 17 PZC Inloophuizen voor veteranen 18 en 19 Gemeente krijgt voor het eerst in het bestaan een vrouwelijke wethouder door Luc KRUININGEN - In Reimerswaal staat iets bijzonders te gebeuren: voor het eerst in de geschiedenis van de overwegend (streng) confessionele gemeente zal een vrouw toetreden tot het college van burgemeester en wethouders. Het college telt nu vier heren: bur gemeester Jan Huisman en de wet houders Jaap Sinke (SGP), Hans de Kunder (CDA) en Kees Knuit (PvdA). Laatgenoemde heeft aan gegeven er per 15 september mee te stoppen. Zijn partij schuift frac tievoorzitter Dieuwke Louwrink uit Krabbendijke naar voren als op volgster. De gemeenteraad moet daar officieel nog mee instemmen, maar dat lijkt een formaliteit. Want ook de SGP, veruit de groot ste fractie, zal ondanks het (lande lijke) standpunt van de SGP over vrouwen in de politiek de voor dracht van Louwrink niet blokke ren, zegt fractievoorzitter Tin Jans zen, „Een partij is autonoom om zelf iemand voor te dragen. De rea liteit is dat we er mee te maken krijgen en mee zullen moeten le ren omgaan." Belangrijker is wat betreft Janszen de kundigheid van een bestuurder. „Mevrouw Louw rink heeft nog anderhalf jaar om zich te bewijzen." Zelf ziet Louw rink, die spreekt van een 'mooie doorbraak', het wethouderschap als een uitdaging. „Het is wel een hele omslag als je jarenlang tegen gas hebt gegeven aan het college en straks ineens zelf het beleid uit stippelt." Louwrink zit sinds 2002 in de Reimerswaalse raad. Ze zal in haar nieuwe functie in eerste in stantie de lijn van Knuit voortzet ten. Hoewel Reimerswaal straks dus de eerste dame in het college krijgt, is het aantal vrouwen in de Bevelandse en Thoolse gemeente besturen nog dun gezaaid. Alleen Goes (Loes Meeuwisse, WD) en Borsele (Conny Miermans, PvdA) hebben momenteel een feminiene touch. Kapelle, Tholen en Noord-Beveland hebben in het ver leden wel vrouwelijke wethouders gehad. pagina 19: interview Kees Knuit BAARLAND - Het uitzicht op de Westerschelde is fenomenaal. Nog een paar weken en dan heeft Baarland eindelijk een eigen dijkpavii joen. Het asfalt voor de ondergrond is afgelo pen vrijdag gestort en deze week is begonnen met de opbouw van het voormalige pand van paviljoen Panta Rhei uit Vlissingen. Initiatiefne mers Robbert Northolt en Kimmo Pankow streven ernaar het dijkpaviijoen begin septem ber te openen. Met man en macht wordt ge werkt om deze datum te halen. Dat zijn de mannen van Meerkerk Houtbouw, die onder KAPELLE - Bij de Sligro aan de Nij verheids weg in Kapelle zijn voor de tweede keer in zes weken dui zenden kratten gestolen. Dit keer ging het om tienduizend kratten met een waarde van ongeveer 35.000 euro. De dieven reden zaterdagavond drie keer het terrein op met een vrachtwagen om de kratten in te laden. Ze hadden maling aan de nieuwe beveiligingsmaatregelen zo als een ketting met een hangslot aan het hek en verbeterde came ra's. De vorige diefstal was op zaterdag 7 juli. Toen werden 7800 kratten gestolen bij het bedrijf Filiaalma nager Richard van Ruiten is er vrij zeker van dat het om dezelfde da ders gaat. Na die diefstal zijn maat regelen genomen om herhaling te voorkomen. De Sligro gaat nu de opklapbare kratten, die blijkbaar populair zijn bij de dieven, binnen RILLAND - Delen van de parallel weg op de Oesterdam en een stuk van het waterbouwasfalt worden opnieuw geasfalteeerd. Dat ge beurt van 22 tot 25 augustus van zeven uur 's avonds tot zeven uur 's morgens. Overdag kunnen men sen gewoon gebruik maken van de weg. De weg is beschadigd bij de recente dijkwerkzaamheden. meer ook het nieuwe Panta Rhei en Puur in Groede hebben gebouwd, en Smits bv uit Baarland. foto Ronald den Dekker www.pzc.nl/video Tip? redactie@pzc.nl Het zijn meestal niet de enerverend- ste bijeenkomsten, die overlegjes tus sen de verschillende deelredacties van de krant op maandagmorgen. Men blikt wat terug, kijkt wat voor uit, complimenteert, bespreekt de ac tualiteit en vertelt wat de plannen zijn voor de aanstaande week: de mosseldag in Yerseke, het Zeeuws kampioenschap ringrijden, de debat ten met lijsttrekkers op internet en al le lokale beslommeringen passeerden ook deze maandag de revue. „Piet is bezig met een verhaal over de riolering op Schouwen", somde de chef van de redactie in Zierikzee op. „Dat schijnt in de andere regio's al gebeurd te zijn." Ja", reageerde de hoofdredacteur. „Wij hebben al een tijdje riolering."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49