Idee stadsdistributie kwam te vroeg SCHOUWEN-DUIVELAND Gemeente centraliseert buitendienst Bergen grond verdwijnen uit de natuur almanak Vooruitgang WOENSDAG 15 augustus 2012 17 PZC Op de pedalen voor ALS patiënten 18 en 19 Het Stadsdistributiecen trum Zeeland in Zierikzee is ter ziele. Gemeentebestuur en winkeliers van Schou- wen-Duiveland waren er nog niet aan toe. Vijf klanten had het Stads distributiecentrum Zee land (SDC) vorig jaar rond deze tijd. Kennelijk niet genoeg om de schoorsteen van te laten roken, want onlangs trokken Jan en Sandra Olree de door Ton van den Nouweland stekker uit hun bedrijf aan de In dustrieweg. Sandra Olree bevestigt de beëindiging van de onderne ming. Ze zegt ook dat er van faillis sement geen sprake is, maar doet er verder het zwijgen toe: „Het ligt allemaal nog te gevoelig." Vanaf het begin heeft het het SDC tegen gezeten. Het gemeentebestuur zei vrachtwagens met een lengte van meer dan acht meter uit de Zierik- zeese binnenstad te weren, maar deelde ruimhartig ontheffingen uit. Daarmee ontbrak de prikkel voor winkeliers om hun goederen aan de rand van de stad over te slaan voor verder transport door het SDC. Spontaan brachten de Zierikzeese winkeliers weinig en thousiasme op voor het weren van grote vrachtwagens en daarmee de bevordering van het welzijn in de stad. Voor de proef vorig jaar meld de zich welgeteld één onderne mer: de in de smalle Sint Domus- straat gevestigde interieurwinkel De Boer. Wethouder Wim Stou ten liet al eerder weten zich niet verantwoordelijk te achten voor het eventueel mislukken van het SDC. Een onderzoeksbureau reken de uit dat een stadsdistributiecen trum voor Zierikzee niet levensvat baar is. De gemeente begon er daarom zelf niet aan. Stouten zei echter 'particuliere initiatieven in die richting welwillend tegemoet te treden en wellicht te faciliteren'. Dat laatste is zeker niet gebeurd. Door streng te handhaven op maximaal acht meter lengte van vrachtwagens in de binnenstad had het gemeentebestuur het SDC betere kansen gegeven. Maar het gaat te ver de gemeente kwalijk te nemen dat ze dit naliet. De Olrees hadden misschien eerder het roer om moeten gooien. Het nut van het SDC wordt jaar lijks bewezen als de binnenstad tij dens de Havendagen op slot gaat. Volgend jaar wordt het Haven plein autovrij en de binnenstad au- toluw. Er komen steeds meer kan sen voor een stadsdistributiecen trum. Jan en Sandra Olree kwa men voor Schouwen-Duiveland te vroeg met hun idee. pagina 21: Overslag Walcheren haal baar ZIERIKZEE - Het districtskantoor Oosterland van de dienst openba re werken van Schouwen-Duive land gaat dicht. Het districtskan toor in Renesse wordt omge vormd tot steunpunt. De gehele buitendienst van de gemeente ope reert vanaf 1 oktober vanuit Zierik zee en daarmee zijn alle districten opgeheven. De reorganisatie is het gevolg van professionalisering van de buiten dienst van de gemeente. Met deze operatie bespaart de gemeente jaar lijks zes ton op de gemeentebegro ting. Dat zit onder andere in bespa ring op materieel. Er zijn minder vrachtauto's en bijzondere machi nes nodig. Er vallen geen ontsla gen. Met deze operatie hoopt het colle ge ook dat de buitendienst meer service aan de inwoners kan leve ren. Zo wordt de openingstijd van de servicelijn (waar klachten en opmerkingen over zaken als loslig gende stoeptegels en afgewaaide takken naar toe kunnen) ver ruimd. Het loket is vanaf 1 oktober tot 16.00 uur open en dat was tot 12.00 uur. Wat er met het pand in Oosterland gaat gebeuren, is nog niet bekend. Tip? redactie@pzc.nl Het zijn meestal niet de enerverend- ste bijeenkomsten, die overlegjes tas sen de verschillende deelredacties van de krant op maandagmorgen. Men blikt wat terug, kijkt wat voor uit, complimenteert, bespreekt de ac tualiteit en vertelt wat de plannen zijn voor de aanstaande week: de mosseldag in Yerseke, het Zeeuws kampioenschap ringrijden, de debat ten met lijsttrekkers op internet en al le lokale beslommeringen passeerden ook deze maandag de revue. „Piet is bezig met een verhaal over de riolering op Schouwen", somde de chef van de redactie in Zierikzee op. „Dat schijnt in de andere regio's al gebeurd te zijn." „Ja", reageerde de hoofdredacteur. „Wij hebben al een tijdje riolering." i&giSiËs SEROOSKERKE - In de natuur bij Serooskerke via een makelaar naar de verschillende afne- gronddepots waren inmiddels helemaal opge- vee in natte periodes. Dat is het niet, het was wordt hard gewerkt. De bergen grond die mers. Daarna zijn de natuurgebieden hele- gaan in het landschap. Het leek zelfs met op- alleen een tijdelijke parkeerplaats voor over- daar liggen gaan verdwijnen. De grond gaat maal vlak. Dat zal even wennen zijn want de zet gemaakt, een soort vluchtplaats voor het tollige aarde. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41