zeeland 13 Frustratie omdat het niet lukte gestolen mobieltje terug te halen Hendrikse neemt afscheid commentaar Dwaalspoor woensdag 15 augustus 2012 Yamiro Thibau met zijn knuffel, die hij van de brandweer kreeg, nadat hij uit een kledingcontainer was bevrijd. foto Chris Platteeuw Trommel draait dicht door gewicht en beweging van kind. Inspectieluik van werpzuil wordt geopend door toege snelde hulpverleners. ■i Ifil WÊÈr IN ZEELAND Vanmiddag om 16.00 uur wordt Emile Roemer geïnterviewd in de Zeeuwse bibliotheek. TWITTER U kunt uw vragen versturen via Twit ter, met #zeelandkiest en #roemer. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Heel frustrerend, zegt Middelburger Rogier Veens- tra. Maandag, de eerste dag van hun vakantie, werden in Middel burg de portemonnee en het mo bieltje van zijn vriendin (22) ge rold. In de portemonnee zat geluk kig niet veel geld. „Wel veel pasjes, die zijn we kwijt." Nadat ze bij de politie aangifte had den gedaan, ging Veenstra (24) met behulp van zijn eigen mobiel tje op zoek naar het toestel van zijn vriendin. Zij had namelijk een speciale applicatie gedownload, de zogenoemde 'find my iPhone'. Dankzij die app kwamen ze te recht in de Jacob Magnusstraat in Middelburg. Op de hoek van die straat belde hij eerst haar toestel en vervolgens waarschuwde hij de politie. Uit de gegevens van de app bleek dat haar toestel in drie wo ningen kon liggen, aldus de Mid delburger. Want die app is niet zo nauwkeurig dat exact te zien is waar het gestolen toestel zich be vindt. Daar kwam bij dat Veenstra aan de politie geen actueel beeld kon laten zien omdat de dief, waar schijnlijk, het toestel had uitgezet nadat het gebeld was. Volgens een woordvoerder van de politie mo gen agenten niet zomaar een aan tal woningen binnenvallen. „Voor een serie huiszoekingen moeten er zeer zware verdenkingen zijn. Een huiszoeking is zo'n aantasting van iemands privacy, daar gelden stren ge regels voor." Veenstra en zijn vriendin belden vervolgens zelf bij de drie wonin gen aan. Zonder resultaat. Want al le bewoners vertelden dat bij hen geen gestolen toestel lag. Een dreig de zelfs met de politie toen Veens tra voor de tweede maal aanbelde. Veenstra vindt het frustrerend dat hij zo dicht bij de gestolen gsm van zijn vriendin is geweest, maar dat het niet lukte het toestel daad werkelijk terug te halen. Om in de gunst van de kiezer te komen, passen veel partijen hun standpunten aan. Dat is gewoon politiek. Het is pas vreemd als de partijen niet met de kiezers meebewe gen. Maar deze wendingen moe ten wel geloofwaardig zijn. El ke partij tobt daar wel eens mee. Gisteren was het CDA aan de beurt. Lijsttrekker Sybrand Buma vertelde dat hij de boete voor langstudeerders toch wil afschaffen. Dus eerst jaagt hij studenten en hun ouders de stuipen op het lijf met een kei harde boete voor langzaam stu deren, en dan, kort voor de ver kiezingen, gaat hij door de bocht. Welke bezuiniging er voor in de plaats komt? Wat de ze draai na de verkiezingen waard is? Joost mag het weten. Dit soort retoriek hoort bij ver kiezingen. Maar ondertussen moeten lijsttrekkers zich wel een paar vragen blijven stellen. Wat was mijn lijn, wat zijn nü mijn keuzes, en wat zijn de sce nario's na de verkiezingen. Als dit optelt tot een dwaalspoor, is er iets grondig mis. MIDDELBURG - Dominee Klaas Hen drikse neemt komende zondag af scheid als predikant van de vrijzinnige/remonstrantse Koor kerkgemeenschap in Middelburg. Hij wordt op 1 september 65 jaar en gaat met emeritaat. Zondagoch tend houdt hij zijn afscheidsdienst in de Koorkerk. Deze begint om 10.00 uur. Het wordt een 'gewone dienst', zonder toespraken, naar de wens van Hendrikse. Klaas Hendrikse is ruim 28 jaar predikant geweest in de Koorkerk en bij de vrijzinnige gemeente in Zierikzee. In Zierikzee gaat hij nog verder voor de helft van zijn huidi ge aanstelling, wat neerkomt op ongeveer één dag per week en twaalf diensten per jaar. De Koorkerkgemeenschap is nog op zoek naar een opvolger voor Klaas Hendrikse. Zolang deze er niet is, blijft Hendrikse beschik baar voor zes kerkdiensten per jaar en noodzakelijke pastorale activi teiten. Zodra er wel een opvolger is, trekt hij zich volledig terug uit de Koorkerk. Klaas Hendrikse werd in 2007 lan delijk bekend door het verschijnen van zijn boek Geloven in een God die niet bestaat. Manifest van een atheïstische dominee. Het boek ver oorzaakte veel ophef Een procedu re binnen de Protestantse Kerk Ne derland om hem uit zijn ambt te zetten, werd uiteindelijk gestaakt. Vorig jaar volgde zijn tweede boek: God bestaat niet en Jezus is zijn zoon. De reddingsactie. Brandweerman Peter Duerink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3