41 Sorry, even m'nTampon weggooien 2012 Agenda Op de pot- woensdag 15 augustus 2012 Het toiletgebouw in Veere Openbare toiletten hebben een slecht imago. Hoet staat het er in Zeeland voor? De zomerredactie gaat op onderzoek uit. Vandaag: de wc's aan de Kanaalweg Westzijde in Veere Aantal toiletten: Vier gewone toiletten, één gehandicaptentoi let en twee urinoirs. Hygiëne: De toilethokjes zien er niet vies uit en ook de vloer is best schoon. Het prullenbak] e is pas geleegd, dus dat is netjes. Wc-papier: Drie bijna lege rolle tjes verschansen zich in het toi- lethok. Nog net voldoende voor de eerstvolgende gasten. Zeep: Het pompje is kapot, maar er komt nog wel wat zeep uit. Geur: In één woord: pislucht. Vies, heel vies. Gehandicapten: Een extra groot hok met twee speciale stangen en een lage wasbak. Vol doende dus. Extra's: Op de vloer van het ge handicaptentoilet ligt een afvoer- putje. Handig voor ongelukjes. Opvallend: Op de deur van ie der damestoilet hangt een waar schuwingsbordje met het drin gende verzoek maandverband niet door de wc te spoelen. En of je dit in de prullenbak wil de poneren. Die zijn er echter niet in de twee toilethokjes voor vrouwen. Wel blijkt er een mi nuscuul prullenbakje zonder deksel buiten het toilet, ónder de wastafel, te staan. Beetje gê nant om met je tampon in je handen te moeten wachten tot je voorganger klaar is met han den wassen- Algemeen oordeel: Voor 20 cent verwacht je toch op z'n minst een prullenbak naast de wc. De stank verpest een bezoek je sowieso meteen al. Ondanks wat pluspuntjes dus toch een (nipte) onvoldoende voor deze toiletten. Eindoordeel: 5,0. BURGH-HAAMSTEDE Wandelexcursie langs de inlagen van het verdronken dorp Koudekerke. De gids vertelt over de historie en de natuur. Vertrek om 19.00 uur op de parkeerplaats bij de Plompe Toren aan de Plompetorenweg. Meelo pen kost 7 euro, kinderen van 6 tot en met 12 jaar 2 euro. Aanmelden verplicht, via 0113 644044. CADZANO Dorpswandeling met een gids. Die vertelt over de his torie. Vertrek bij de hervormde kerk om 14.15 uur. Concert van het Rosetta Ensemble: Mikhail Bezverkh- ni (viool), Michael Benedik (gitaar) en Mirjam Wesse- link-de Barrientos (zang). Locatie: hervormde kerk, aanvang 20.00 uur. CADZAND-BAD Apekooi en hindernisbaan. Klimmen, klauteren en wedstrijdjes. Locatie: De Sporthal aan de Noorddijk. Alle kinderen welkom. Aanvang 14.00 uur. Deelname kost 5 euro. Zomermarkt in het centrum. Meer informatie op www.ondernemendkamperland.nl. Van 11.00 uur tot 18.00 uur. Zeelessen voor kinderen op het strand. Theodoor Braaksma van Natuur Avontuur leert deelnemers ont dekken wat er leeft op het strand en in zee. Verzame len op het Banjaardstrand aan de waterkant (er staat een vlag van Natuur Avontuur). Aanvang 13.30 uur. Demonstratie van de reddingsbrigade op het Banjaard strand. Ook bezichtiging van materiaal en post. Aan vang 19.00 uur. MIDDELBURG Workshops porselein schilderen voor kinderen en fa milies in het Zeeuws Museum. Kosten 5 euro per per soon. Aanvang 11.00 uur. Rondrit met paardentram door de stad. De gids ver telt over de historie. Vertrek om 14.00 uur op de Markt. (vanaf 13.30 uur) en zaterdag (vanaf 10.0Ö uur) vanaf Het Ezelhuis aan Stroodorp 1Vooraf aanmelden via 0113 372830 of 06 28888087. Prijs: 15,00 euro voor kinderen vanaf 4 jaar, 19,50 euro voor volwassenen. Wie ook wil picknicken, betaalt 10 euro extra (kinde ren 7,50 euro extra). Beachvolleybaltoernooi op het strand bij Moio Beach. Gratis deelname. Duinovergang 9, ter hoogte van de Vlamingpolderweg. Aanvang 13.00 uur. COLIJNSPLAAT Rondleiding 'De kracht van het water'. Cultuurhisto rische tocht met een gids, die vertelt over het water en de strijd ertegen. Elke woensdag om 15.00 uur. Vertrek aan de Havelaarstraat 22. Deelname kost 11 euro, kinderen tot en met 12 jaar 5 euro. Aanmelden via 06 24512582. DOMBURG Mondriaan Rondwandeling. Een gids neemt deelnemers mee naar de tijd van Mondriaan, toen Domburg een mondaine badplaats was. Meelopen kost 5 euro (kinderen tot en met 12 jaar 3 euro). Tickets verkrijgbaar bij alle VW's in Zee land. Vertrek aan de Schuitvlotstraat 32 om 13.30 uur. GOES Kermis op de Grote Markt, vanaf 13.00 uur. KAMPERLAND Ezelwandeling over Noord-Beveland. Elke woensdag Wijnproeverij bij kaasboerderij Schellach. Uitleg en proeven over en van wijn en likeur. Te combineren met een rondleiding over het bedrijf. Aanvang 13.00 uur. Reserveren via 06 51311949. Locatie: Prooyense- weg 26. NIEUW-NAMEN Tocht door Het Verdronken Land van Saeftinghe. Een gids loodst deelne mers door schorren en slikken en toont flora en fauna. Vooral vogels komen er veel voor. De tocht duurt 3 uur en is niet geschikt voor kinderen onder 10 jaar, mensen die niet al te gezond of slecht ter been of zwanger zijn. Zorg voor droge kleding voor na de tocht. Kniehoge laarzen zijn aan te raden. Deelname: 6 euro, kinderen tot 16 jaar gratis. Aanmelden via 0114 633110. Vertrek om 13.30 uur bij het bezoe kerscentrum aan de Emmaweg. NIEUWVLIET Adventure sportmiddag voor kinderen en jeugd vanaf 8 jaar bij De Boerenhoeve aan de Sint Jansdijk. Deelne mers maken kennis met onder meer de touwenpiste, tokkelbaan, rappel, speleologie, boogschieten en hin dernispiste. Deelname 12,50 euro per persoon. Vanaf 13.00 uur. Aanmelden via 0117 371427. BAARLAND Workshop tekenen en schilderen voor beginners en gevorderden bij atelier Quast aan de Herverkavelings- weg 1Gedurende de hele dag. De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Zowel bij Cadzand-Bad als bij Zoutelande kan vandaag ieder een meedoen aan een beachvolleybaltoernooi. WOENSDAG 15 AUGUSTUS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36