Drie keer knipperen en je kind is weg 2 I 'De jongeren houden mij jong' woensdag 15 augustus 2012 Tijdens de zomermaanden je op het strand niet om ze heen, de strandwachten in hun knalgele pakjes. Wilde verhalen over spetterende reddingsacties met helikopter doemen misschien op in je hoofd als je ze ziet lopen. Maar hoe spannend is zo'n doorsnee dagje strandwacht nou echt? door Sarina Oosse Het strand bij Scharen- dijke is niet bepaald rustig. Een groot deel van de strand- gangers is afkomstig van jongerencamping Duin en Strand en zorgt voor genoeg la waai en bekijks. De boomblasters staan strategisch opgesteld en de flessen champagne staan al klaar. Gelukkig leveren de vakantievie rende jongeren voor de strand wacht niet veel extra werk op. „We hebben nog nooit iemand ge had die zich overdag in coma zoop", vertelt Arnoud Verburg (21). „Soms moeten we ze waar schuwen, voor een zonnesteek bij voorbeeld. Meer last hebben we niet van hen." Arnoud is al voor het zesde sei zoen strandwacht. De post waar hij werkt bestaat üit vijftien man. „Ik zat eerst bij de binnenbrigade in Vianen, onder Utrecht", vertelt Een slachtoffer van de scheermessen wordt vakkundig behandeld door de leden van de strandwacht. foto Sarina Oosse Stefan Camper PASPOORT Wie: Stefan Camper (52) Woonplaats: Bonn, Duitsland Gespot: De antiekmarkt op de markt van Middelburg door Adriënne van der Werf Er wordt druk rondgesnuf feld op de antiekmarkt in Middelburg. Van oude postkaarten tot antieke klokken, alles is hier te vinden. Op een hoek van de markt staat een man aandachtig te kijken naar het tafereel. „Normaal ga ik nooit naar zoiets", vertelt hij. Ste fan is een begeleider van een jeugdkamp uit Duitsland. „Ik neem ze hier mee naar toe om dat ik al veertig jaar lang naar Zeeland kom." De groep bestaat uit twintig jongeren in de leef tijd van dertien tot en met ne gentien jaar. „Ze komen naar ons jeugdcentrum in hun vakan ties", legt Stefan uit. Elk jaar komt de groep naar Oostkapelle voor een kamp van acht dagen. De jongeren zijn de afgelopen dagen vooral naar het strand ge weest. „We hebben heel veel ge luk met het weer, dat was ande re jaren wel anders." Het mooi ste strand is volgens Stefan het dat bij Domburg. „De paalhoof den maken het strand helemaal af" Maar het strand van Zoute- lande verdient ook een schoon heidsprijs. „De duinen zijn daar erg mooi." Vroeger is de begelei der ook wel naar Noord-Hol land geweest: naar Amsterdam en Texel. „Amsterdam vond ik heel mooi en indrukwekkend, maar hier is het veel rustiger en minder groots. Klein maar fijn", voegt hij er aan toe. De jongeren zijn nergens te be- kennnen. „Die zijn aan het win kelen." Bij het vragen naar zijn leeftijd ben ik aangenaam ver rast: Stefan ziet er opvallend jong uit. „Ik kan wel zeggen dat de jongeren mij jong houden." 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34