Yamiro wilde zich in container verstoppen 2 zeeland Kinderkamers in ADRZ met hulp van Zalco Doel 3 ligt langer stil woensdag Yamiro Thibau duikelde zondag in een kledingcontainer achter de Jumbo in Terneuzen. Brandweerman Peter Duerink haalde hem eruit. De angst zit er bij Yamiro's moeder nog diep in. Wachten De krant 6 weken voor 18 euro! PZC woensdag 15 augustus 2012 door Guido van der Heijden Ik heb haast. Ik ben op weg naar een filmklus en iedere minuut telt. En wat ik vreesde komt uit Brug open. En terwijl de jachtjes sloom voor- bijpruttelen twitter ik op mijn mobieltje de frustratie van me af: 'Die vieze vuile gore #$%&-brug!' of iets van die strekking. Een paar minuten later krijg ik een antwoord. Eigenlijk weet ik al wat het antwoord zal zijn. 'De toe risten, ook de varende zijn een belang rijke inkomstenbron in Zeeland'. Ik weet het, ik weet het Je hebt gelijk. Schuldbewust leg ik mijn telefoon weer opzij. Het gaat traag, heel traag. Aan de vreemde bewegingen van de mast van één van de schepen zie ik dat een vrijetijdsschipper moeite heeft door de brug te komen. Dit gaat nog lang duren. Ik zucht en kijk in mijn achteruit kijkspiegel. Een enorme rij wach tenden. Een enkeling maakt naast de auto een praatje met een ande re wachtende. Het hoort er een beetje bij. Het lome tempo van een Zeeuwse zomer. Maar het is niet gewoon, het is be zopen. Het Kanaal door Walcheren is al lang niet meer de noodzakelijke verkeersader die het ooit was. Wat levert dit kanaal ons nou op aan liggeld en in Veere gedronken glaasjes sherry? Niet genoeg om één van de brug gen van een verse schilderbeurt te voorzien. Je zou ook kunnen denken: we las sen de bruggen vast of we doen ze wat minder vaak open. Maar wat doen wij? Wij bouwen voor miljoenen extra bruggen en viaducten om de overlast voor het verkeer te beperken. Met zo'n kosten/baten- analyse zou ik bij mijn vrouw niet aan durven ko men. Maar ik weet het goed gemaakt. Als ik een oude man ben koop ik met mijn karige pensioentje een oud sloepje. Dan timmer ik er een volstrekt nutteloze mast op zodat de brug wel voor me open moet. Dan vaar ik de hele dag van Vlis- singen naar Veere en weer terug. En ik beloof u, ik zal wél zwaaien naar de wachtende auto's. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 914330 AB Middelburg 0118-43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur 08.00-12.00 uur Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal <na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal turn) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb (Je laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-0139910 Telefoonnummer Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC pil jorgvuldig om met persoonsgegeven- door Edith Ramakers Ineens hoorde ik hem niet meer", zegt Astrid Thibau en slikt. Ze snapt nog niet goed hoe het heeft kunnen gebeuren. Ze zaten bij een snackbar op het terras, op de parkeerplaats bij de Jumbo. Yamiro speelde met zijn hoepel. „Er waren ook twee ande re kinderen bij. Ze hadden veel plezier. Hij moet op de container geklommen zijn. Pas vandaag zei hij dat hij zich wilde verstoppen." Ze wist 'gelukkig heel snel waar hij gebleven was'. „Stel je voor dat niemand hem had zien verdwij nen", zegt ze vandaag. „Ik kon door een kiertje van de container kijken en zag hem diep beneden in de put zitten. Dat was vreselijk. Ik kon niets doen, alleen een beet je praten. Maar echt, de brand weer was er razendsnel bij." Ze heeft vandaag een fles wijn naar brandweerman Peter Due rink gestuurd, die maar aan één ding dacht: de jongen redden. Toen Peter aankwam, was er al een inspectieluikje van de contai ner geschroefd. „We hadden over leg hoe we het zouden aanpak ken, maar ik zei dat ik naar bene den wilde gaan." Terwijl collega's hem aan zijn be nen vasthielden, wrong hij zich met zijn hoofd naar beneden door de smalle opening. „Ik zag Yamiro zitten en hij zat daar met grote ogen in een hoekje. Ia, ja, ik zag paniek in zijn ogen." Duerink zei dat hij vast een bikkel was en vroeg aan Yamiro of hij zijn handen kon uitsteken en op zijn teentjes kon gaan staan. „We kwamen net iets te kort, maar toen lieten mijn collega's me nog iets verder zakken en kon ik net een handje pakken, ik trok hem een beetje omhoog en kreeg mijn andere hand onder zijn oksel. We werden toen omhooggetrokken." Yamiro weegt zestien kilo, en de doorgang was nauw. „Maar toen ik hem eenmaal vast had, wist ik dat ik hem niet meer los zou la ten. Nee, dat doet een brandweer man niet. Pas gistermiddag voelde ik dat mijn ribben pijn doen." Gelukkig raakte de jongen niet ge wond door de val in de drie meter diepe container. Zijn val werd door een lading kleding verzacht. „Er is geen ruimte voor een trap in de container, dan hadden we die uiteindelijk moeten slopen, denk ik." Yamiro voelt zich goed. „Hij loopt de hele dag met de knuffel rond, die hij van de brandweer gekregen heeft en hij is vrolijk. Het is geen druk kind, eerder timide, in elk ge val géén waaghals. Ik vraag me af of die containers veilig genoeg zijn", zegt Astrid. „De containers zijn in elk geval erg laag. Een kind kan er gemakke lijk inklimmen en nu hoor ik ook nog dat dit wel vaker voorkomt." Kind in container In Poortugaal viel een 4-jarig jonge tje eind juni in een textielcontai- ner. Hij werd gered door de brand weer. Een 6-jarige jongen uit Bergeijk zat begin mei een uur lang vast in een ondergrondse vuilcontainer. De brandweer bevrijdde hem. Een 4-jarig Haags jongetje viel in november vorig jaar in een onder grondse vuilcontainer, toen hij met het deksel speelde. Hij werd gered. Een peuter uit Gorinchem klom in 2008 in een klep van een afvalcon tainer, die omkieperde. Hij landde op vuilniszakken en werd bevrijd. Yamiro klimt in de trommel die op soepele lagers loopt, j GOES - Patiëntjes van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Goes, die om medische redenen enige tijd apart moeten liggen, kunnen voortaan terecht in twee speciale kinderkamers. Het verblijf in het ziekenhuis mort een stuk aangenamer wor den 'oor deze kinderen, die bij voor! jeld lijden aan kanker of in fectie iekten. De L ners zijn sfeervol en kleurig ingeri ht, en voorzien van een groot televisiescherm dat vanuit bed bediend kan worden met een iPad. Patiëntjes kunnen er via skype contact houden met familie en vrienden, en computerspelle tjes spelen. Als ouders willen blij ven slapen, is dat mogelijk. De kinderkamers zijn mogelijk ge maakt door een gift uit het opgehe ven sociaal fonds van de failliete aluminiumfabriek Zalco. Met het faillissement van de fa briek, in december vorig jaar, is ook het sociaal fonds van Zalco op geheven. Het geld moest uitge keerd worden aan een goed doel. Het bestuur van het sociaal fonds koos daarvoor onder meer de afde ling Kindergeneeskunde van het ADRZ uit. De twee kinderkamers in het ADRZ worden vrijdag officieel ge opend. DOEL - Kerncentrale Doel 3 ligt een maand langer stil dan aanvankelijk was gepland. Het onderzoek naar de aangetroffen haarscheurtjes in het reactorvat neemt zeker tot eind september in beslag. Dat heeft energieproducent Electrabel dinsdag meegedeeld. Begin juni werd de centrale stilge legd voor onderhoud. Vandaag ko men in Brussel Europese kernener gie-deskundigen bijeen om over de problemen te praten. Directeur Willy De Roovere van het Fede raal Agentschap voor Nucleaire Controle houdt rekening met defi nitieve sluiting. Hij was ooit direc teur van de centrales. mfographic: Rolant Quist Redding van kind kledingcontainer Het 4-jarig jongetje Yamiro is zondagavond in Terneuzen in een ondergrondse kledingcontainer gevallen. Dankzij oplettende ooggetuigen kon het kind door de brandweer worden bevrijd. uit in beeld Romp van de contai ner meteen klep met sluitmechanisme aan de onderkant. Bij leging wordt de hele container uit de betonnen omhulling in de grond gehesen. Trommel. Twee tegenge steld draaiende delen. Buitenste deel omhoog zorgt voor opening om zak in te leggen. Bij sluiting overlappen open delen elkaar en valt de zak naar beneden. Yamiro draait trommel open. Inwerpzuil j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2