spon 24 Het blijft feest voor familie Hanse woensdag 15 augustus 2012 ssss^^K^iaK^sssKsasssfimseiBsmsssimms^ 'M'n hart ligt bij de freestyle. Als ik niet aan middelburg rl 4. -i 1 Cunst maakt goede het surfen ben, moet tk werken om te beurt jn Frankrijk kunnen surfen ofte reizen' Anneloes Lammerts Anoek Lammerts heeft voor een tweede surfjaar gekozen. De inwoonster van Schuddebeurs doet mee aan het EK kitesurfen op het onderdeel freestyle. De komende dagen gaat zij van start in de wedstrijd op haar thuiswater bij de Brouwersdam. foto Reemedia Dat is dit jaar nog niet. Lammerts heeft voor een tweede surfjaar ge kozen. De Brouwersdam is en blijft daardoor de belangrijkste plek op aarde. Als ze niet surft, door Koen de Vries BURGH-HAAMSTEDE - De Olympi sche Spelen zijn al twee dagen voorbij, maar bij Maartje en Joop Hanse uit Burgh-Haamstede gal men ze nog in alle hevigheid na. Sinds het door hun gefokte- paard Valegro vorige week haar Engelse berijdster Charlotte Dujardin naar twee gouden medailles danste, le ven ze in een mooie droom. Dat begon al meteen nadat Dujar din en Valegro de kür op muziek hadden gewonnen. De Hanses wa ren erbij in Londen en gingen met de ontroerde goudenmedailewin- nares op de foto. Daarna werden ze bedolven onder de felicitaties en vragen. Bijvoorbeeld of Valegro te koop is. Maar daar hebben ze niets over te zeggen. Ze hebben Valegro welis waar gefokt, maar al als veulen ver kocht. Andere vraag: zijn er nog meer nakomelingen van hun mer- werkt ze er voor de Beachclub. Ze is dan in de surfshop of geeft kite- surflessen. En ook de derde EK-wedstrijd wordt daar gehouden, van donder- rie Maifleur en de hengst Negro, en zo ja, hoeveel zou die viervoe ter dan moeten kosten? Dit ant woord was nog een stuk simpeler. Valegro is enig kind. Er worden wel pogingen ondernomen om voor nog een tweede nakomeling te zorgen. Bij hun terugkeer uit Londen stond het huis vol bloemen en werden Maartje en Joop Hanse uit genodigd voor verschillende huldi gingen. Gistermiddag was er zo één, ten huize van de Hanses zelf Het KWPN regio Zeeland, oftewel het stamboek dat zich Koninklijk Warmbloedpaardenstamboek Ne derland noemt, vergastte de Han ses op een prachtig bloemstuk. Ze kregen het uit handen van de be stuursleden Loucky Hagens-Groos- man en Marieke Willemstein en van regio-inspecteur Pedro Trom melen. De zege van KWPN-paard Valegro is natuurlijk prachtige re clame voor het stamboek. Bij olym- dag tot zondag. Ze verwacht er niet superveel van. Veel hangt af van de wind en de golven. „Ik ben zeker niet de beste", denkt Lam merts. „En freestylesurfen is best pische springwedstrijden ging de winst wel vaker naar een KW PN-paard, maar bij de dressuur nog nooit. De drie olympische ze ges van Anky van Grunsven be haalde ze op Duitse stamboekpaar- den. Overigens behoort ook Parzival, het paard van de als tweede geëin digde Adelinde Cornelissen, tot het ICWPN-stamboek. Ook burgemeester Rabelink van de gemeente Schouwen-Duive- land kwam de fokkers feliciteren. Hij liet dat vergezeld gaan van een fles drank. Inmiddels is de tienjarige ruin Va legro een gewild paard. Charlotte Dujardin moet vrezen dat de vier- 'We hebben ons lange tijd afgevraagd of het allemaal wel waar is wat er gebeurd is' moeilijk. Je hebt maar zeven min- muten om je kunsten te laten zien. Dat is heel kort. Alles moet meezitten, dan pak ik misschien een podiumplaats." voeter voor veel geld verkocht wordt. Er worden al bedragen van 10 miljoen euro genoemd. En ook Negro, de vader van Valegro, staat in de belangstelling. Opeens wil ie dereen een nakomeling van de hengst. Het dekgeld dat wordt ge vraagd is in een week met tiental len procenten gestegen. Joop en Maartje Hanse hebben na de olympische zege van 'hun kind je' enkele dagen slecht geslapen. In middels wordt het weer wat rusti ger in hun hoofd. „We hebben ons lange tijd afgevraagd of het al lemaal wel waar is wat er gebeurd is", vertelde Joop Hanse gistermid dag. „Pas de laatste dagen begin nen we te beseffen dat dat zo is." Donderdag staat er al weer een huldiging op het programma. Op het hippisch centrum in Ermelo worden alle Nederlandse hippi sche medaillewinnaars geëerd. En de fokkers van de gouden Valegro, al zat er een Engelse amazone op. Wielrenner Davy Gunst is in de prestigieuze meerdaagse Franse wedstrijd Tour des Vallées bij de ju nioren op de vijfde plaats geëin digd. De Yersekenaar behaalde in de drie ritten die op het program ma stonden (een wegrit van 104 ki lometer, een tijdrit van dertien ki lometer en een wegrit van 105 kilo meter) achtereenvolgens de vierde, de veertiende en de tiende plaats. De eindzege ging naar landgenoot Mathieu van der Poel, regerend we reldkampioen veldrijden bij de ju nioren. In het jongerenklassement eindigde Gunst op de derde plaats. middelburg Delta Marina Kortgene houdt eerste regatta Delta Marina houdt op zaterdag 8 september voor het eerst een regat ta voor zeilschepen en een toer tocht voor motorschepen (en zei lers die niet aan de wedstrijd wil len meedoen). Plaats van handeling is het Veerse Meer. Er wordt uitgevaren vanuit Kortgene. Inschrijven dient voor 25 augustus plaats te vinden. Dit kan via inschrijving@deltamarina.nl. Meer informatie is te vinden op www.deltamarina.nl souterraine Etappezege Kocjan in Ronde van Limousin Jure Koqan heeft dinsdag de eerste etappe van de Ronde van de Limou sin gewonnen. De Sloveense wiel renner versloeg na een rit over ruim 162 kilometer van Limoges naar La Souterraine de Fransman Julien Simon in de sprint. De Co lombiaan Eduardo Sepulveda fi nishte als derde. Reinier Honig was de beste Nederlander: zestien de op tien seconden van de win naar. rotterdam Joris Mathijsen kan zaterdag debuteren Joris Mathijsen is vanaf dinsdag of ficieel speelgerechtigd voor Feye- noord. De 82-voudig international ondertekende vrijdag een driejarig contract bij Feyenoord, maar hij kon zondag nog niet meedoen in de met 1-0 gewonnen wedstrijd te gen FC Utrecht. Het internationale transfercertificaat was nog niet ge arriveerd, waardoor de KNVB de verdediger geen toestemming gaf te spelen. Mathijsen kan zaterdag zijn debuut maken in de thuiswed strijd tegen sc Heerenveen. cincinnati Kiki Bertens heel snel klaar in Cincinnati Kiki Bertens is dinsdag in de eerste ronde van het sterk bezette toer nooi van Cincinnati uitgeschakeld. De Wateringse tennisster, die zich ook in dit Amerikaanse evenement met succes door de kwalificaties sloeg, had weinig in te brengen te gen Sesil Karatantsjeva uit Ka- zachstan. Ze verloor na precies een uur in twee sets: 2-61-6. De Tsjechische Petra Kvitova boek te in Montreal haar eerste toernooi zege van dit jaar. De winnares van Wimbledon van vorig jaar was in de finale met 7-5 2-6 6-3 te sterk voor de Chinese Li Na.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25