Rode Duivels moeten kleur bekennen Van Grunsven kijkt al vooruit Ribéry toch voor rechter wegens seksaffaire Ook Hazard onzeker Kromowidjojo veelverdiener woensdag 15 augustus 2012 PARIJS - Franck Ribéry moet zich toch voor de rechtbank in Parijs verantwoorden voor een seksaffai re met een minderjarige prosti tuee in 2009. De onderzoeksrech ter heeft de Franse international van Bayern München dinsdag in staat van beschuldiging gesteld. Ook zijn collega Karim Benzema, die bij Real Madrid speelt, is erbij betrokken. De officier van justitie wilde er ei genlijk geen zaak van maken om dat hij ervan uitging dat de voetbal ler niet wist hoe oud het meisje was. Ribéry ontkent bovendien seks te hebben gehad tegen beta ling. Zij advocate Sophie Bottai was hoogst verbaasd dat hij nu toch is gedaagd. „Dat is een even verrassende als onterechte beslis sing: op grond van de onderzoeks gegevens en vooral wegens de ver klaring van Zahia, die zelfheeft ge zegd dat mijn cliënt haar leeftijd niet kende." DEN HAAG - Als alles naar wens ver loopt, doet Anky van Grunsven in 2016 voor de achtste keer mee aan de Olympische Spelen. Een week nadat de Brabantse in Londen haar negende olympische medaille veroverde (een bronzen plak met de dressuurploeg), keek ze al voor zichtig naar Rio de Janeiro. „We hebben de draad alweer opgepakt met Upido", zei Van Grunsven over het paard waarmee ze de ko mende jaren wil strijden om de ereplaatsen. De amazone, de meest gelauwerde olympische Nederlandse deelne mer aller tijden, had eigenlijk al in Londen willen deelnemen met Upido, maar het paard had meer tijd nodig om de aansluiting met de wereldtop te vinden. Daarop be sloot Van Grunsven voor de laat ste keer Salinero van stal te halen. „We focussen ons nu weer op Upi do. Of ik naar Rio wil? Als Upido goed is, sluit ik dat niet uit." Naast aanvoerder Vincent Kompany (kuitblessure) speelt wellicht ook Eden Hazard niet mee met het Bel gisch elftal tegen Nederland. De speler van Chelsea kampt met een dijbeenblessure. Vandaag valt het be sluit of hij groen licht krijgt. voor deze derby der lage Landen, die volgens de Belgen de nieuwe verhoudingen moeten gaan weer geven. Hoewel voor Oranje het echte werk op 7 september wacht, met de kwalificatiewedstrijd tegen Turkije, is het nooit lekker om een vertrouwenscrisis door te laten et teren. Oranje heeft onder regie van de nieuwe bondscoach wat goed te maken, uit te praten. En bij die herstelwerkzaamheden pas sen op dit moment geen nieuwe flaters die oude wonden openhou den. Met andere woorden: er is geen tijd te verliezen. Wesley Sneijder is de nieuwe aanvoerder van het Nederlands elftal. De 28-jarige speler van Internazionale volgt Mark van Bommel op die na een teleur stellend verlopen EK geen deel meer uitmaakt van de selectie van Oranje. foto Toussaint Kluiters/ANP door Barry van der Hooft BRUSSEL - De interland tegen Bel gië markeert voor Nederland de start van het tweede tijd- perk-Louis van Gaal. Voor de Bel gen is het ook meer dan zo maar een oefenpotje. De internationals kiezen voor een nieuwe strategie en roepen het publiek op achter hen te gaan staan. Het land moet rood kleuren. Want straks, in Bra zilië, moeten de Rode Duivels twaalf jaar na de laatste deelname weer aanwezig zijn op een eind- toernooi. „Het talent is er, nu moe ten ook de resultaten volgen", zegt Vincent Kompany. De aanvoerder, die vandaag ont breekt vanwege een kuitblessure, figureert al geruime tijd in een filmpje. Terwijl Jan Vertonghen en Dries Mertens achter hem meekij ken, doet Kompany de Belgische voetbalsupporters een voorstel. Als zij ervoor zorgen dat België rond de interland tegen Nederland rood kleurt, dan zullen drie spe lers als tegenprestatie óók rood kleuren. Letterlijk. Hoe je je dat laatste precies voor moet stellen, wordt niet helemaal duidelijk. Het gaat er vooral om dat België een eensgezind voetbalvolk wordt, dat de Vlamingen en Walen samen achter de talentvolle spelersgroep gaan staan. Beter goed gejat, dan slecht verzon nen, moeten ze in België hebben gedacht. Wat ze bij onze buren kunnen (een heel land Oranje la ten kleuren) moeten wij ook voor elkaar krijgen. 'Oranje is uit de mo de, rood wordt de kleur', klonk het al geruime tijd. De zogenaam de 'Duiveluitdagingen' komen voort uit een zeker gevoel van min derwaardigheid, al zullen de Bel gen dat niet snel toegeven. Met ge kromde tenen hebben ze moeten toekijken hoe het Nederlands elf tal nadrukkelijk een woordje mee sprak op eindtoernooien. Dat Oranje deze zomer faalde op het EK, vonden de Belgen niet zo erg. Het moment is aangebroken om de rollen om te draaien. Of zoals een supporter van de nummer 53' van de Fifa-ranglijst het verwoord de: „De Nederlanders zijn verove raars. Die willen ook met hun voetbal heel Europa en liefst de we reld veroveren. Nu is het onze beurt." Een beter moment om achter de Rode Duivels te gaan staan lijkt niet denkbaar. Het vertrek van die 'vervloekte' Dick Advocaat is verge ten, vooral omdat diens opvolger Georges Leekens bijna hetzelfde pad bewandelde. Hij verklaarde keer op keer successen te willen boeken met de Rode Duivels. Tot Club Brugge hem een aanbod deed, Leekens direct toehapte en de voetbalbond zo met een nieuw probleem opzadelde. De bond koos voor zijn assistent Mare Wilmots. De situatie van de oud-middenvelder, die in 1997 on der Huub Stevens met Schalke 04 de Uefa-Cup won, is vergelijkbaar met die van Frank Rijkaard en Marco van Basten. Veel verdien sten als international, weinig erva ring als trainer en dus veel vraagte kens achter zijn toekomst als bondscoach. De drie Belgische keepers spelen in grote competities, Kompany is aanvoerder van Manchester City. Jan Vertonghen, Thomas Vermae- len, Eden Hazard, Romelu Luka- ku, Kevin de Bruyne en Moussa Dembélé staan onder contract bij Premier-Leagueclubs, Axel Witsel lijkt op weg naar Real Madrid en Wilmots heeft slechts vijf spelers uit de Belgische competitie geselec teerd. Op papier hebben de Belgen een enorm potentieel, in de prak tijk is het er slechts sporadisch uit gekomen. Dat moet nu verande ren, te beginnen tegen Oranje. DEN HAAG - Ranomi Kromowidjo jo heeft dankzij haar drie olympi sche medailles de grootste bonus ontvangen van sportkoepel NOCNSF voor haar verrichtingen in Londen. De zwemster verover de twee individuele titels en werd daarnaast met de estafetteploeg tweede. Het leverde haar 53.354 eu ro op. De nummers twee op deze lijst zijn de olympiërs die tijdens de Spelen individueel goud wonnen: windsurfer Dorian van Rijsselberg- he en turner Epke Zonderland. Dit duo kreeg gezelschap van springruiter Gerco Schroder (die tweemaal zilver won). Alle drie ontvingen ze dertigduizend euro. Nummer vijf van de 'grootverdie ners' is dressuuramazone Adelin- de Comelissen, die individueel zil ver en teambrons kreeg omgehan gen. Zij kreeg - na een berekening via een ingewikkelde verdeelsleu tel - een cheque ter waarde van 28.274 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23