roenRut HOUTWORM? 0113 639760 zeeland 121 Politie Stopt illegale Windpark op trektochten met husky's b?nf klaar3* Klachtencommissie in Veere blijkt onbevoegd Oesterdam Scheldekraan krijgt twee avonden lang schijnwerpers op zich gericht woensdag 15 augustus 2012 RILLAND - Delen van de parallel weg op de Oesterdam en een stuk van het waterbouwasfalt worden opnieuw geasfalteeerd. Dat ge beurt van 22 tot 25 augustus van 19.00 uur 's avonds tot 07.00 uur 's morgens. nu alle provincies gehad. Zeeland is de laatste. Jazeker, we merken dat de naamsbekendheid van onze partij groter wordt. Als mensen me vier weken geleden op straat foto Mark Neelemans zagen lopen, koppelden ze mij aan mijn oude beroep (oprichter en hoofdredacteur van de Gaykrant). Nu zeggen ze: u bent van die nieu we partij, 50PLUS." SLUIS - De dierenpolitie maakt pro- ces-verbaal op tegen een honden bezitter uit de gemeente Sluis die trektochten met husky-honden houdt. De man zou artikel 36 van de ge- zondheids- en welzijnswet Voor dieren hebben overtreden, waarin staat dat het verboden is om 'een hond als trekkracht te gebruiken'. Over de activiteiten van de inwo ner van de gemeente Sluis kwa men maandagmiddag veel klach ten binnen via het landelijke tele foonnummer 144 ('Red een dier'). De honden zouden onmenselijk worden behandeld, aldus de kla gers. De dierenpolitie heeft daarop een controle uitgevoerd. Uit de controle bleek dat artikel 36 van de gezondheids- en welzijns wet werd overtreden, meldde de politie dinsdagavond in een pers bericht. De dierenpolitie stelt niet alleen daarom een proces-verbaal op, maar ook vanwege de combinatie van het trekken met de hoge tem peratuur op maandagmiddag: 23 graden Celsius. Hondenbezitters van specifieke hondenrassen kunnen overigens ontheffing krijgen van het wetsar tikel. De Sluise eigenaar van husky-toch ten had een dergelijke ontheffing niet in zijn bezit. Het is nog niet bekend of hij een boete krijgt opgelegd en hoe hoog die zal zijn. Dat is aan de officier van justitie. De dierenpolitie speelt haar bevin dingen door aan de landelijke in- pectiedienst. De dierenpolitie houdt regelmatig controles in Zeeland om te achter halen of er goed wordt gehandeld met het oog op het dierenwelzijn. ZIERIKZEE - De vier nieuwe wind turbines op het voormalig werkei- land Roggenplaat in de Ooster- scheldekering bevinden zich in de testfase. Als ze de komende weken ook het 'proefbedrijf goed door staan, worden de windmolens op 7 september overgedragen aan eige naar Windpark Roggeplaat BV. De bouw van de vier reuzen met een masthoogte van 78 meter is in april van dit jaar begonnen. Daar voor zijn al diverse andere werk zaamheden verricht. Zo zijn twaalf kleine windmolens -ge sloopt en zijn schiereilandjes aan gelegd die als ondergrond funge ren voor de nieuwe turbines. Als het project af is, leveren de windturbines gemiddeld 32 mil joen kilowattuur per jaar. Genoeg stroom voor zo'n 9500 huishou dens. Dat is drie keer meer dan de twaalf oude windmolens leverden. 'De Zeeuwen zijn absoluut pragmatisch. Ze willen geen ruzie met de Belgen' Lijsttrekker Henk Krol van 50PLUS door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - De Scheldekraan to rent weliswaar al een tijdje boven de Vlissingse binnenstad uit; vol gende week wordt het gevaarte ook prachtig uitgelicht. Vooralsnog op twee avonden: tij dens Vlissingen Maritiem. Op de openingsdag van het driedaagse evenement, vrijdag 24 augustus, wordt de kraan om 22.00 uur offi cieel in bedrijf gesteld. Dat gebeurt waarschijnlijk door de kraan vlag gen te laten hijsen. De Stichting Behoud Schelde kraan heeft medefinanciers van de kraanrestauratie uitgenodigd om de uitlichting bij te wonen. Dat ge beurt vanaf het bijzondere voor malige stoomschip De Hydrograaf, dat vanwege Vlissingen Maritiem ligt in de Dokhaven tegenover de Machinefabriek. Voorzitter Louis van Heulen van de stichting, die de nog benodigde tienduizenden euro's bijeen heeft gesprokkeld bij de Vlissingse bevol king en bedrijfsleven, is ook nog bezig met definitieve uitlichting. door Henk Postma DOMBURG - De onafhankelijke klachtencommissie van de ge meente Veere heeft tot dusver on bevoegd gefunctioneerd. De rege ling, op grond waarvan de commis sie adviezen uitbracht, gold nog niet omdat de gemeente vergat die bekend te maken. Pas nu, ruim een jaar na vaststelling van de rege ling, is dit verzuim goedgemaakt. De gemeente verwacht niet dat de kwestie vervelende gevolgen heeft. De commissie behandelde nog maar twee klachten. Als de com missie die niet had behandeld, zou den de klagers slechter af zijn ge weest, redeneert de gemeente. Want onder de oude regeling be stond niet eens zo'n onafhankelij ke commissie. Ook commissievoorzitter G. van Belzen ziet geen rechtgevolgen, 'aangezien niemand is benadeeld'. „Je kan hooguit zeggen dat de ge meente slordig is geweest." De klachtencommissie behandelt alleen klachten over gedragingen van ambtenaren of bestuurders. Die zijn er in de gemeente Veere steeds minder, omdat het steeds vaker lukt problemen met ontevre den burgers in der minne te schik ken. Drie jaar terug waren er nog 27 klachten, vorig jaar 22. Overigens worden vrijwel alle klachten al meteen door de klachtencoördina tor afgewimpeld, vaak omdat het kwesties betreft waarvoor de ge meente zich niet verantwoordelijk acht, zoals overlast, of omdat al procedures lopen. Voor klachten over besluiten van burgemeester en wethouders is er de Bezwaar schriftencommissie. Die heeft ove rigens dezelfde samenstelling. GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.ni /■Oeet ia At er leeft Weekeianbted'ng Bolchrysant Diverse kleuren. M Potmaat19cm. g| Perstuk van 4*99 voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21