Kade langs Dokje van Perry verzakt I I WALCHEREN almanak Vooruitgang WOENSDAG 15 augustus 2012 17 Zwoegen voor man en paard 18 en 19 Hedwige als trekker voor50PLUS 20 en 21 Deadline Europese subsidie dwong tot snelle wijze van zandinklinking door Wendy Wagenmakers VUSSINGEN - De bestrating van de kade langs het gerestaureerde Dok- je van Perry in Vlissingen is nog niet klaar, maar de dure natuur steen is nu al verzakt. Op de hoge kade aan de bebouw de zijde van het dok loopt een me terslange scheur, parallel aan de dokpalen. Op sommige plaatsen zijn de stenen bijna een centime ter gezakt. Op de lage kade zijn he le gaten geslagen in het rode klin kerpatroon. De bodem is verzakt doordat het zand niet goed genoeg is ingeklon ken. Doorgaans gebeurt dat door middel van voorbelasting, waarbij een berg zand enkele jaren de tijd heeft om de boel stevig aan te drukken. Maar daar was gezien de deadline voor de Europese subsi die, juli jongstleden, geen tijd voor. Aantrillen was evenmin een optie, omdat dat de monumentale houten verankeringen aan de dam- wand zou kunnen beschadigen. Er was maar één methode mogelijk: bronbemaling. Daarbij wordt on derin de bodem water weggezo gen, terwijl aan de bovenzijde wa ter wordt toegevoegd, zodat het zand wordt aangedrukt. „Maar dat is blijkbaar onvoldoende gebeurd", verklaart wethouder Lambert Pre- voo van de gemeente Vlissingen. „Dat betekent dat we de stenen moeten weghalen en het opnieuw moeten laten inklinken. Vervol gens egaliseren en opnieuw bestra ten. Vervelend, maar er zit niets anders op." Het herstel, en het onderzoek dat daar aan vooraf gaat, gaat nog we ken zoniet maanden duren. Dat be tekent dat de officiële opening van het kant-en-klare Dokje van Perry in oktober niet doorgaat. Dat is uit gesteld tot nader order. De natuurstenen kade heeft de ge meente al veel geld gekost, maar ze gaat er niet vanuit dat ze voor de kosten van het herstel hoeft op te draaien. Daar is de verzekering voor, veronderstelt de wethouder. „Al hebben we daar nog geen reac tie van mogen ontvangen. Wat als die niet vergoedt? Dat weet ik niet. Ik heb het contract met de aanne mer niet gezien, dus ik weet niet wie dan verantwoordelijk is." De desbetreffende aannemer, De Voogd uit Grijpskerke, wilde giste ren niet reageren. De restauratie van het Dokje van Perry heeft inmiddels al een aan eenschakeling aan vertragingen op gelopen, om diverse redenen. Op de hoge kade langs het Dokje van Perry loopt een meterslange scheur. Inzet: op de lage kade zijn hele gaten geslagen in het rode klinkerpatroon. KAPELLE Weer diefstal van duizenden kratten Bij de Sligro in Kapelle zijn voor de tweede keer in zes weken duizen den kratten gestolen. Dit keer ging het om ïo.ooo kratten met een waarde van ongeveer 35.000 euro. De dieven reden zaterdagavond drie keer het terrein op met een vrachtwagen om de kratten in te la den. De Sligro gaat nu de opklapba re kratten, die populair zijn bij de dieven, binnen plaatsen. Politie betrapt Belgische dieseldief Een 61-jarige man uit het Belgische Deurne is maandagavond rond 23.30 uur op heterdaad betrapt toen hij brandstof uit een vrachtwagen tapte op parkeerplaats Het Rak bij Rilland. De politie vond de man lig gend onder een vrachtwagencom binatie, met enkele jerrycans. De politie gebruikte pepperspray bij de aanhouding. In zijn auto had de Belg nog meer gevulde jerrycans. MIDDELBURG Politie bekeurt man voor a-sociaal rijden Een automobilist (29) is dinsdag ochtend bekeurd in Middelburg we gens a-sociaal rijgedrag. Hij reed met gillende banden door het rode verkeerslicht op de Schroeweg. Ook negeerde hij het rode licht en de alarmbellen van de Schroebrug. Een motoragent zag hem bezig, reed hem achterna en stuurde hem een zijweg in. Daar kreeg hij ver volgens een bekeuring. Tip? redactie@pzc.nl Het zijn meestal niet de enerverend- ste bijeenkomsten, die overlegjes tus sen de verschillende deelredacties van de krant op maandagmorgen. Men blikt wat terug, kijkt wat voor uit, complimenteert, bespreekt de ac tualiteit en vertelt wat de plannen zijn voor de aanstaande week: de mosseldag in Yerseke, het Zeeuws kampioenschap ringrijden, de debat ten met lijsttrekkers op internet en al le lokale beslommeringen passeerden ook deze maandag de revue. „Piet is bezig met een verhaal over de riolering op Schouwen", somde de chef van de redactie in Zierikzee op. „Dat schijnt in de andere regio's al gebeurd te zijn." „Ja", reageerde de hoofdredacteur. „Wij hebben al een tijdje riolering."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17