ONTDEK NU MACEDONIË ellende nog lang niet voorbij ONGEKEND LAGE PRIJZEN 13 Beleggers WOL zien inleg terug €329,- €299,- m 023-751 06 06 woensdag 15 augustus 2012 Logies Ombijt Macedonië is een land vol historie en vele culturele bezienswaardigheden, maar ook een land met prachtige meren, bossen en gebergten. Daardoor is Macedonië zeer aantrekkelijk voor iedereen. Dit gastvrije land, gelegen in het hart van Europa, vindt u op ruim 2,5 uur vliegen van Amsterdam. Pestani: Desaret Logies b Ontbijt Hotel Desaret is een prima hotel om uw vakantie in Macedonië door te brengen. Vanuit dit punt kunt u de veelzijdige omgeving verkennen. Ook pure rust ervaart u in Desaret; u kunt heerlijk zonnen op de voor u klaargezette bedjes aan de oever van het prachtige meer. Desaret ligt aan het meer van Ohrid en in het kleine plaatsje Pestani. Het oude centrum van Ohrid ligt op 12km en is makkelijk te bereiken met het openbaar vervoer. In de nabije omgeving zijn winkeltjes en een pinautomaat. Faciliteiten: Het in traditioneel Macedonische stijl gebouwde Desaret bestaat uit meerdere gebouwen en een hoofdgebouw. Bij de receptie zijn de kluisjes gratis te gebruiken. Via de prachtige groene tuin loopt u naar het strand met ligbedjes en parasols. Er is een buffetrestaurant en een grill restaurant. Drankjes kunt u verkrijgen bij de aanwezige bars. Door het gehele complex is gratis wireless internet. Beoordeeld op zoover 73 Direct aan het meer Rustig gelegen Mooi uitzicht Zonnebedjes op het strand Buffetrestaurant Vlakbij eén supermarkt 17 augustus 28/8 t/m 28/9 96 16okt Extra week €129 Voor 12 dagen Kind 2 t/m 12 jaar €199 VLIEGVAKANTI ES www.corendon.nl Ohrid: Metropol Aan het meer van Ohrid; 7 km van Ohnd 28/8 t/m 28/9 9 16 okt 2 okt Ti Extra week €149 Kind 2 t/m 12 jaar €199 j Extra week €149 Kind 2 t/m 12 jaar €199 Beoordeeld op zoover 74 Privé kiezelstrand Op 2 km van Ohrid 28/8 t/m 28/9 9 16 okt~ Prachtig uitzicht Enige 5* hotel aan het n Extra week €199 Kind 2 t/m 12 jaar €199 Extra week €199 Kind 2 t/m 12 jaar €199 j scheiden plusje in het eerste kwar taal, weer in de min zou raken. Maar het gevaar voor de zogehe ten 'triple dip', de derde recessie sinds het begin van de crisis in 2008, is nog altijd niet geweken, zo waarschuwt Van de Belt. „We heb ben de ellende echt nog niet ach ter ons gelaten. Zolang de eurocri sis niet definitief bezworen is, blijft het doormodderen met de economie." De Rabobankeconome verwacht dat we 'pas richting de tweede helft van volgend jaar' echt uit de laagconjunctuur raken. Volgens Peter Hein van Mulligen, hoofdeconoom van het CBS, blijkt uit de bescheiden groei in het tweede kwartaal 'dat Nederland er niet zo slecht voor staat als sommi gen wel eens zeggen', maar ook hij vindt het veel te vroeg om te jui chen. AMSTERDAM - Beleggers die geld verloren bij de beursgang van World Online (WOL) in 2000, hebben ruim 100 procent van hun inleg op hun rekening gestort ge kregen. Daarmee komt aan een lange periode van rechtszaken en onderhandelingen over een schik king ten einde. Al in 2010 was er een overeenkomst tussen de VEB en de banken, waarmee een be drag van 110 miljoen euro was ge moeid. De Vereniging van Effec tenbezitters bereikte recent na mens circa 12.000 beleggers een ak koord met Goldman Sachs en The Royal Bank of Scotland. Consu mentenclaim, dat 5000 beleggers vertegenwoordigt, verwacht dat binnen enkele weken de handteke ningen gezet kunnen worden. De Hoge Raad bepaalde in 2009 dat WOL en de begeleidende ban ken voorafgaand aan de beursgang een te rooskleurig beeld hebben ge schetst van de waarde en de toe komstverwachtingen van het be drijf. WOL ging op 17 maart 2000 naar de Amsterdamse beurs, maar die beursgang liep uit op een mis lukking waardoor duizenden beleg gers werden gedupeerd. WOL-op- richtster Nina Brink verkocht enke le weken voor de beursgang haar aandelen voor een prijs die veel la- ger lag dan de introductiekoers. „Het is een meevallertje in een ver der heel sombere omgeving. De la ge conjunctuur sleept zich voort. Europa en de rest van de wereld zitten nog steeds in de crisis die in 2008 is uitgebroken. Nu bepaalt vooral de eurocrisis het beeld." Niet alleen de Nederlandse econo mie deed het iets beter dan ver wacht. De Franse economie groei de noch kromp voor het tweede kwartaal op rij, waar voor een lich te krimp was gevreesd. De Duitse economie groeide met 0,3 procent, iets meer dan verwacht, maar min der dan de 0,5 procent groei van het eerste kwartaal. Er is echter een groot verschil met Duitsland: daar wordt de groei niet alleen gedragen door de ex port. Ook de consumptie van de Duitse huishoudens stijgt nog steeds, terwijl de Nederlandse con sument zijn geld steeds minder laat rollen. Dat is niet vreemd vol gens Van Mulligen, want hier is niet alleen het consumentenver trouwen historisch laag (mede door de stagnerende huizenmarkt en dalende huizenprijzen). Neder landers hebben simpelweg ook Het bedrijfsleven investeerde 3,2 procent minder. Vooral de bouw kromp hard (met 9,3 procent). De consumptie kromp in het twee de kwartaal met 1,3 procent ten opzichte van dezelfde periode in 2011. In het eerste kwartaal daal de de consumptie al met 0,7 pro cent. Het aantal banen nam met 0,2 pro- minder te besteden. Het beschikba re inkomen daalt al vier jaar door dat de cao-lonen niet eens de infla tie bijhouden. „Er is weinig ver trouwen en de meeste mensen hebben simpelweg niets extra's uit te geven", zo vat Van Mulligen het samen. cent af. Sinds 2011 gingen 55.000 banen verloren, waarvan 15.000 bij de overheid. 9 De economie van de hele eurozo ne kromp in het tweede kwartaal met 0,2 procent ten opzichte van het eerste kwartaal. De Zweedse economie (geen eurozone) groei de in het tweede kwartaal opval lend: 1,4 procent. Minder consumptie, minder banen Frank van der Arend (26 jaaruit Wateringen, student bouwkunde „Ik heb best wel last van de crisis. Ik zit nog op school, maar werk ook voor een bouwkundig adviesbureau. Daar is nu veel minder werk voor mij, deze zomer slechts een paar weken. Een geplande vakantie heb ik moeten schrappen. Over een jaar studeer ik af, maar ik maak me best zorgen om het vinden van een baan. Voorheen was ik timmerman en daarom klus ik nu weer bij. Als ik straks geen baan kan vinden, dan is mijn allerlaatste optie om in de tuinen van het Westland te werken. Tomaten plukken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13