huldiging nog een afterparty land 7 treincoupés is het niet stil Olympische misser PZC dinsdag 14 augustus 2012 Een luchtfoto van de huldiging van de Nederlandse olympiërs op het Stationsplein in Den Bosch, gemaakt met een 'octocopter', een op afstand bestuurbaar helikoptertje. foto Paul Raats/EPA Den Bosch, maar de olympiërs krij gen er geen genoeg van. Presentator Winston Gerschtano- witz heeft al lang afscheid geno men van het publiek. „Ga naar jul lie familie", zegt hij even voor vij ven. De meeste sporters stappen van het podium af en gaan regel recht naar het 'vak' waar de fami lieleden staan. Zwemcoach Jacco Verhaeren, met een shirt vol hand tekeningen, maakt een praatje op het VIP-terras en gaat er vandoor. Maar de dames- en herenhock eyers, die wel weten wat een feest- duikt, wordt altijd gelachen. De vrolijke man van Curacao kent geen woord uit Het dondert en het bliksemt van Guus Meeuwis, maar steelt wel de show als hockeyer Rogier Hofman het liedje via zijn laptop met het rijtuig deelt. Nog een coupé verder zit 'gouden' windsurfer Dorian van Rijssel- berghe, relaxed als altijd. De agen da van de Texelaar voor de komen de weken zit al aardig vol met 'din getjes aan het vasteland'. „Hoort er allemaal bij, toch? Er zullen best sporters zijn die helemaal geen trek hebben in vandaag. Maar ik wel, want in Den Bosch staan juist de Nederlandse fans. Zonder hen kun je als sporter ook weinig be ginnen. Je moet wat terugdoen." Fietscrosser Laura Smulders (18) heeft geen idee wat ze kan ver wachten en laat alles maar over zich heen komen. „Dat doe ik al een paar dagen. Ik had ook nooit gedacht in deze 'medaillecoupé' te belanden en heb me ook helemaal nergens op voorbereid. Het enige dat ik weet, is dat er straks vrien den en familie van me naar de hul diging komen." je bouwen is, komen met bier weer het podium op voor een heu se afterparty. Bmx'ster Laura Smul ders en Judoka Edith Bosch slepen zij in hun kielzog mee. Eén en al Oranje-feest, nu zonder de kanon nen die voor de rechtstreekse tv-re- portage kilo's confetti de lucht in knalden. Een paar honderd van de zo'n 15.000 bezoekers, die nog even zijn blijven hangen, kunnen nu zeggen, 'wij waren er bij'. Het heeft wat losgemaakt, die twintig medailles die 'onze' olympiërs bij elkaar hebben ge sport. Zoveel wordt deze maandag middag wel duidelijk voor het Bos sche NS-station, waar de olympi sche ploeg iets na vieren per trein aankomt. Vóór het station staat dan een mensenmassa te wachten met spandoeken natuurlijk. Later arriverendebezoekers moes ten verder bij het podium staan en het doen met twee videoscher men, vertelt Jan de Wit, gemeente lijk coördinator van het feest. „Het was de vraag of mensen dat accep teerden. Dat deden ze zonder pro blemen." In de PZC van gisteren is in het over zicht van de Nederlandse medaille winnaars op de Olympische Spelen in Londen een storende fout ge maakt. Zilveren medaillewinnaar Ger- co Schroder (springruiters indivi dueel) was niet in het overzicht opge nomen en het Nederlandse kwartet dressuurruiters behaalde een bron zen medaille en niet, zoals in het overzicht stond, een zilveren plak. Verder werd zeiler Pieter-Jan Postma ten onrechte een bronzen medaille toegedicht. Hij werd vierde en niet derde. zie onze website:binnenland Beelden van de huldiging en verslag van Churandy Martina aiags8ii8!e8SB8aeg8sgsa8saggaa^iiii'wiii!iiiiiiiiijiiHi[ii.'aii.i^iiiiiBgaHgawaw8BaBnaiiitiiii^88iii8MwaawBga> Topcruises

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7