Sh ING: geen rekeningen door virus geplunderd 15-jarige vast voor doodsteken 17-jarige KORTING! gratis Sportzomer verslaat RTL's De Spelen dik Verkrachter meisjes aangeklaagd Galaxy S3 DEN HAAG - Via het Dorifel-compu- tervirus hebben criminelen bank gegevens buitgemaakt van voorna melijk ING-klanten. Het gaat vol gens de bank om 'enkele tientallen klanten' en niet om 468 gevallen, zoals cyberbeveiligingsbedrijf Digi tal Investigation afgelopen week einde naar buiten bracht. ING heeft de zaak in onderzoek. Voor zover ING kon achterhalen, waren er tot maandag geen reke ningen van klanten geplunderd. „Dat er bankgegevens zijn gestolen betekent niet dat er ook misbruik van is gemaakt", zegt een woord voerder. Betalingen doen is ook nog steeds volkomen veilig, stelt ING. „Als ING onregelmatigheden consta teert, blokkeert zij meteen de be taalfunctie van de betreffende klant en wordt deze op de hoogte gesteld. De bank merkt dankzij de eigen detectiesystemen eerder dat er iets mis is dan de klant zelf. Ove rigens is het computersysteem van ING zelf niet getroffen. Doelwit van de cybercriminelen zijn de pc's van klanten." ING verwacht niet dat het virus alsnog zal toeslaan bij de overige 4,5 miljoen internetbankierende ING-klanten. De meeste virusscan ners herkennen het Dorifel-virus inmiddels en maken het onschade lijk. Ook zijn verdachte IP-adres- sen geblokkeerd. „De reactie op dit virus lijkt zeer adequaat", zegt Bart Jacobs, hoog leraar computerbeveiliging aan de Radboud Universiteit in Nijme gen. „Het beangstigende van een virus is vooral wat er is gebeurd voordat het wordt gedetecteerd. Een goed en effectief virus kan zich ongemerkt zomaar in de helft van alle pc's nestelen." Antivirus- bedrijven werken met 'lokcompu ters' op internet. Jacobs: „Die zijn met opzet een gemakkelijk prooi voor virussen om snel te kunnen reageren op bedreigingen." HILVERSUM - Het NOS-programma Studio Sportzomer: London Late Night wist de tijdens de Olympi sche Spelen meer kijkers aan zich te binden dan concurrent De Zo mer van 4: De Spelen. Volgens Stich ting Kijkonderzoek bereikte het praatprogramma met gastheer Mart Smeets op Nederland 1 elke avond gemiddeld 960.000 kijkers. De talkshow van Rick Nieman op RTL 4 wist tijdens de Spelen ge middeld 346.000 sportliefhebbers aan de buis te kluisteren. De best bekeken uitzending van Studio Sportzomer: London Late Night was die op 7 augustus. Ruim 2,3 miljoen kijkers stemden op de avond dat Epke Zonderland goud won, af op de show van Smeets. De Zomer van 4: De Spelen trok op 4 augustus de meeste kijkers. Toen keken 434.000 mensen naar het programma van Nieman. in totaal 3.500 nieuwe studenten aan meedoen. foto Michael Kooren/ANP naar", aldus een woordvoerder. Vo rig jaar viel de ramadan ook tij dens de intro. Toen maakten in de Domstad tien van de 3.500 studen ten gebruik van de 'ramadanmaat- regelen'. In Groningen bepalen deelnemers zelf hoe laat ze eten, maar ook hier worden weinig vastende stu denten verwacht. Voorzitter Wille- mijn Doesburg: „Aan de ramadan doen vooral internationale studen ten mee. Zij zijn tijdens de intro week vaak nog niet in Nederland, omdat de colleges pas twee welcen later starten." Volgens Hande Kir- bas, woordvoerder van de Turkse studentenvereniging in Gronin gen, zijn er sowieso weinig vasten de studenten. „De meeste Turkse jongeren zijn moslim, maar lang niet iedereen doet mee met de ra madan. Zelf ken ik in Groningen niet veel van zulke conservatieve studenten. De ramadan zou bij veel islamitische studenten vol gens mij geen rol moeten spelen tijdens de introductie." ROTTERDAM - De politie in Rotter dam heeft zondagavond een 15-ja rige plaatsgenoot aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de dood van het 17-jarige meisje Seriban Akpinar uit Rotterdam. Haar lichaam werd donderdag avond in de buurt van het Sparta- stadion gevonden. Dat heeft de politie maandag be kendgemaakt. Uit sectie op het lichaam is dit weekeinde gebleken dat ze door messteken om het le ven is gebracht. De politie meldt dat ze op een aantal belangrijke vragen nog geen antwoord heeft. Zo is er onduidelijkheid over de fiets waar Akpinar op reed op de avond van haar dood. De politie wil graag weten wie haar heeft zien fietsen, al dan niet op een op vallend oranje gekleurde fiets, en of ze mogelijk met meerdere perso nen was. AVIGNON - Een 32-jarige Fransman is maandag aangeklaagd voor de verkrachting van twee 11-jarige meisjes. Een van hen is een meisje uit Nederland, het andere komt uit Frankrijk. Drie meisjes werden door hem aangerand, onder wie een 6-jarige uit Duitsland. De ver dachte was vrijdag opgepakt. Hij is een gescheiden dakdekker uit de Ardèche. De politie kwam de man op het spoor door DNA-materiaal. Zijn gegevens waren bekend van wege een aanranding in 2000. II fe Jik /hi inclusief internet (500 MB) Icm 2-jarig Vodafone Bel+Sms+Web Vaak 50 (Incl. 200 minuten onbeperkt sms 500MB) iikómnc inclusief internet (500 MB) Icm 2-jarig Vodafone iPhone Vaak 50 (Incl. 200 belmin onbeperkt sms I 500MB) 4 inch touchscreen Super Amoled Display Google navigatie Icm 2-jarig T-Mobile Smart Plus 170 (Incl. 170 belminuten I sms I onbeperkt internet") p" ÉÉHSffiSpP iKQRIiINGI Incl. 350 min/sms Quad-coreprocessor Android 4.0 smartphone Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 49 Terneuzen Havenstraat 28 0 Tilburg Heuvelstraat "115 Vlissingen Walstraat 99 g Delft Hulst Waalwijk Spijkenisse Oud-Beijerland Naaldwijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5