Leegstand winkels grote bedreiging Boorpersoneel gaat naar City Hotel ZEEUWS-VLAANDEREN Flitsende start fusieschool De Zeester in Philippine DINSDAG 14 augustus 2012 17 Rijke geschiedenis van Sluiskil opgepoetst 18 T. Kamer van Koophandel wil niet al te veel studies, maar wél goed onderbouwde visie voor detailhandel Terneuzen door Wout Bareman TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen moet zich niet verliezen in on derzoeken, studies en visies, maar moet concreet inspelen op actuele ontwikkelingen in het bedrijfsle- Dat schrijft de Kamer van Koop handel in een reactie op het con cept-Beleidsplan Economie Ter neuzen. „Hoewel een gedegen on derbouwing van plannen en pro jecten veelal gewenst is, moet wor den voorkomen dat dat ten koste gaat van de uitvoering van projec ten en maatregelen", vindt direc teur Regiostimulering Marcel Voe ten. Hij betwijfelt of er nog onder zoek nodig is naar bijvoorbeeld de leegstand van panden in het kern winkelgebied of naar kleinschalige verblijfsrecreatie. Anderzijds acht Voeten een goed onderbouwde structuurvisie voor de detailhandel dan wel weer op z'n plaats. Want die sector is on derhevig aan ingrijpende ontwik kelingen (internetwinkelen, schaal vergroting, branchevervaging en leegstand), die een nieuwe benade ring door zowel ondernemers als de overheid vereist. Die ontwikke lingen plaatsen plannen voor de Kennedylaan, de Kop van de Noordstraat en winkels bij Snow- base immers in een heel ander dag licht. Als die drie plannen (ooit) worden uitgevoerd, zorgt dat voor problemen, vreest de Kamer. Er ko men dan tientallen nieuwe win kels bij, terwijl er nu al tal van pan den leeg staan. „Er moet voor wor den gewaakt dat er gebouwd wordt voor leegstand. Beter is het alle ontwikkelingen nog eens goed op een rij te zetten en dan zorgvul dige keuzes te maken." Verder advi seert de Kamer op korte termijn meer energie te steken in de ver sterking van de promotie, in het opstarten van procedures voor de uitgifte van bedrijventerreinen en in een betere begeleiding en onder steuning van startende onderne mers. Op die manier, vindt Voe ten, kan de gemeente een mooie bijdrage leveren aan een sterkere lokale economie. PHILIPPINE - Fusieschool De Zeester aan het Havenplein in Philippine heeft maandag ochtend een flitsende start gemaakt. Kinde ren van de gesloten basisschool 't Zand in Zandstraat kwamen met een touringcar naar buurdorp Philippine, waar ze op de eerste schooldag na de zomervakantie werden vere nigd met hun schoolgenoten van voorheen De Werf. „Die bus is natuurlijk heel spannend. Het is wel jammer dat 't Zand moest fuseren, maar", keek moeder Dorota Visser om zich heen naar alle kinderen, ouders en leerkrach ten, „het geeft een goed gevoel." Dominique van Vlaenderen (12) uit Zandstraat - 'ik kom op de fiets' - was al even enthousiast. „Het is een beetje raar, maar hier kan ik meer vriend jes maken." Negen kinderen uit Zandstraat ko men de rooms-katholieke school in Philippine versterken, wat het totaal op 65 brengt. Bur gemeester Jan Lonink hees de banier met het nieuwe logo in top en rapper Willy de Poet uit Middelburg stak de loftrompet over de nieuwe school. 'Zeester, zeester, alle vissen kennen mij', schalde zijn lied rond negen uur over het schoolplein, foto Camile Schelstraete pagina 20 en 21: Met schoolbusje uit Waterlandkerkje naar IJzendijke TERNEUZEN Inbrekers dringen woningen binnen Op twee plaatsen in Terneuzen is in het weekeinde ingebroken. Tus sen vrijdagavond en zaterdagoch tend was een woning in de Van Kinsbergenlaan het doelwit Er werd een deur geforceerd, maar er wordt niets vermist. Zondagmid dag werd ingebroken in een wo ning in de Dommelstraat. Daar werd een raam opengebroken. Het is onduidelijk of er iets is gestolen. CADZAND Het Koolswegje maakt kans op eretitel Mini-camping Het Koolswegje bij Cadzand maakt kans uitgeroepen te worden tot beste mini-camping van de Vereniging van Kampeer- boeren (Vekabo) in 2012. Het Cad- zandse bedrijf doet mee namens de regio Zeeland. In totaal zijn er over het hele land zeven kandida ten. De winnaar wordt 19 oktober bekend gemaakt op Kampeer- en Caravan Jaarbeurs in Utrecht. door Wout Bareman SLUISKIL - Het personeel dat de boor voor de Sluiskiltunnel gaat bedienen, wordt een jaar lang ge huisvest in het City Hotel van de Hampshire Groep in Terneuzen. Tunnelbouwer BAM-TBI en het management hebben daarover maandag overeenstemming be reikt. Dat gebeurde na bemidde ling van de afdeling Mid- den-Zeeuws-Vlaanderen van Hore ca Nederland. Bestuurslid Meerten Dallinga: „Wij vonden al direct dat de tunnelbouwers gebruik moes ten maken van de beschikbare ho telaccommodatie en niet onderge bracht moesten worden in een tij delijke prefab-huisvesting. Het Ci ty Hotel kwam met z'n 80 kamers en 40 appartementen als beste plek in aanmerking. En daar ko men de tunnelbouwers nu ook te recht." In oktober arriveren de eerste 'ho telgasten'. Ze blijven ruim een jaar. De onderhandelingen, mede gesti muleerd door de gemeente, sleep ten weken aan. Bij BAM-TBI speel de de kostenpost een belangrijke rol. Dallinga: „Ach, het was een kwestie van geven en nemen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53