Structurele aanpak van wateroverlast Kracht van kleine super M&if iS I zeeland Goes voor de elfde keer stad van de kinderen augustus Oppepper voor parkinsonpatiënten Eigen inkoop Ondernemersplein www.vlissingenmaritiem.nl 24 t/m 26 Schepen van alle tijden dinsdag 14 augustus 2012 Onderzoek naar rioolstelsel in Tholen door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen zegt de intentie te hebben om de wateroverlast in sommige straten van Tholen-stad structureel aan te pakken. Eventuele maatregelen zijn echter niet voor morgen. Tijdens extreme regenval op 5 juli hadden veel huishoudens in het laaggelegen deel van de Bosstraat, in de Thoolse binnenstad, te kam pen met wateroverlast. In vrijwel alle huizen stonden centimeters water. En dat terwijl de bewoners een- klein jaar eerder ook al soort gelijke overlast hadden. In de Pauli- nastraat en de Venkelstraat ging het begin juli eveneens mis in veel woningen, al was- dat in die laatste straat beduidend minder dan in het verleden. De PvdA stelde schriftelijke vragen aan het college. De partij wilde van burgemeester en wethouders weten wat ze gaan doen om derge lijke problemen in de toekomst te voorkomen. Het college antwoordt dat de ge noemde problemen bekend zijn en dat er al lange tijd aan een op lossing wordt gewerkt. Hoewel de gemeente streeft naar een structu rele oplossing, zal het nog even du ren voor bewoners met een gerust hart een naderende wolkbreuk te gemoet kunnen zien. In 2013 wordt het nieuwe 'Gemeentelijke Rioleringsplan' opgesteld. Daarin moet duidelijk worden hoe de pro blemen opgelost kunnen worden. De gemeente zal de komende tijd nog onderzoek doen naar het rioolstelsel. Daarbij gebruikt ze een nieuwe techniek, waarbij beke ken kan worden welke straten het meeste kans op overlast hebben en waar het water in verschillende situaties heen stroomt. Zo ontstaat een zogeheten 'water overlast landschapskaart'. Op basis daarvan kan worden besloten wel ke verbeteringen moeten worden aangebracht. In de tussentijd wil het college naar eigen zeggen best tijdelijke maatregelen treffen. In de Venkel straat heeft de gemeente na de pro blemen van vorig jaar een nood voorziening aangelegd, waardoor de overlast nu minder was. Dat kan wellicht ook in de Bosstraat en de Paulinastraat. Ook bekijkt het college nog welke andere maat regelen eventueel genomen kun nen worden. Bewoners zouden daar al ideeën voor hebben aange dragen. B en W zijn van plan om in september in gesprek te gaan met de getroffen mensen. GOES - Voor mensen de lijden aan de ziekte van Parkinson en hun fa milieleden houdt SVRZ een reeks bijeenkomsten die beide groepen moet helpen het leven met de ziek te aangenamer, zinvoller en zelffed- zamer te maken. Het zogenaamde PEPP-program- ma besteedt aandacht aan de psy chologische en sociale gevolgen die de beperkingen van een parkin- sonpatiënt nu eenmaal met zich meebrengen. De medische begelei ding, die zich met name toelegt op de fysieke toestand van de patiënt, schiet juist in de sociale begelei ding meestal te kort, zeker als het gaat om partners en familie. Voor de reeks van acht bijeenkom sten, patiënten en familie apart, zijn nog enkele plaatsen beschik baar. De eerste bijeenkomst is op vrijdag 17 augustus in het Erasmus- park in Goes. De rest volgt in de weken erna, telkens van 10.30 tot 12 uur. Deelname kost 20 euro per persoon. Opgave via 0113-315394 of e.faber@svrz.nl Het kost supermarkten in kleine dorpen veel moeite het hoofd boven water te houden. Winst marges zijn klein en veel klanten doen er alleen de 'vergeten' boodschappen. Jeroen Paijmans en zijn vrouw Nicolien van 't Winkeltje in Nieuwdorp pakken de zaken anders aan. door Frank van Cooten De supermarkt aan de Havenweg ademt de sfeer uit van een ouderwetse dorps winkel. Jeroen noemt veel klanten bij de voor naam en maakt met iedereen een babbeltje. Dat gaat hem gemakkelijk af Zijn vlotte babbel is ook niet gek, aan gezien Jeroen uit een familie van marktkooplui komt. Hij zelf had achttien jaar een kraam met zoet waren. Na twee slechte seizoenen besloot hij het over een andere boeg te gooien. De liefde heeft de Brabander in Nieuwdorp gebracht. Daar hoorde hij de verhalen over de stroef draaiende plaatselijke supermarkt. Hij kwam tot zaken met uitbaat ster Jarinda van Gurp en nam de winkel over. Hij klopte bij woningcorporatie R&B Wonen aan voor financiële ondersteuning. Hij had immers zijn collega's van de supermarkt in 's-Heerenhoek in gedachten, die geld kregen van de corporatie. Zijn poging was echter tevergeefs. „Dat begrijp ik nog steeds niet. Waarom 's-Heerenhoek wel en Nieuwdorp niet. Dat is meten met twee maten. Ook onze dorpsraad kreeg het niet voor elkaar. Ik heb nog voorgesteld een boodschap pendienst te beginnen voor de toe komstige bewoners van het nieu- Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Kapsalon de Jonge Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl GOES - Voor de elfde keer op rij is Goes zaterdag 18 augustus een kin- derstad. Voor kinderen tot 12 jaar zijn de meest uiteenlopende activi teiten gepland, van sport tot knut selen en van griezelen tot dieren vertroetelen. De dag begint om 10.30 uur in de trouwzaal van het stadhuis met de installatie van de nieuwe kinder burgemeester Justin Reijerse. Die maakt samen met zijn wethouders Tim Eggebeen en Shannen Ou- weneel een rondgang door de stad die om 11 uur begint. Het kinder college komt dan langs de speur tocht door het Slot Ostende, waar alles in het teken staat van de rid we woonzorgcomplex maar dat mocht ook niet baten." R8cB is niet van de supermarkten, benadrukt Erik Dutour Geerling, manager wonen van R8cB. „Dat wij de uitbaters van de super markt in 's-Heerenhoek een duw tje in de rug hebben gegeven, komt omdat wij op dat moment een belang hadden in 's-Heeren hoek. Senioren zouden geen appar tement kopen in Theresiahof als er geen supermarkt zou zijn. Daarom hebben we de supermarkt in 's-Heerenhoek geholpen." Dutour Geerling prijst Paijmans die ondanks het ontbreken van fi nanciële steun er toch in is ge slaagd de supermarkt voort te zet ten. „Wij hebben het zetje niet ge geven, en het gebeurt toch. Dat is mooi." T eroen en Nicolien hebben toch I de nodige creativiteit aan de dag moeten leggen om te kun nen draaien. Zo doen ze geen za ken met een vaste inkooporganisa tie zoals de meeste supers wel doen. „Deze organisaties houden de inkoopprijzen stelselmatig veel te hoog. Ik kan niet leven op een winst van vijftien cent op een pak wasmiddel. Als ik zaken doe met een vaste inkooporganisatie moet ik duizend artikelen verkopen om honderd euro verdienen. Dat is vrijwel niet te doen voor een plaat- ders die er vroeger verbleven. In het Schuttershof is een kinderboer derij en bij de Stenenbrug staan lieve ezels. Op het plein bij De My the kunnen basisschoolkinderen sporten en op het Damplein staat een klimwand. Wie durft, kan op de Grote Markt meedoen aan een bungyrun, maar je kunt er ook knutselen. Verder rijdt er niet alleen een trein tje door de stad, waarop kinderen van 4 tot 12 kunnen opstappen, er zijn ook kamelen die een kalm rondje door de stad hobbelen. Er zijn een poppenkast en een draai molen en het plein rond de kerk is ingericht als kleuterparadijs. selijke super. Daarnaast ben ik ver plicht producten af te nemen die ik helemaal niet wil hebben." Hij besloot daarom alles zelf in te kopen. „Groente en fruit koop ik bij een be drijf in Middelburg. Die bezorgen de spullen al vanaf twintig euro. Mijn vleeswaren koop ik weer bij een ander bedrijf en de zuivel ook bij iemand anders. En het brood Jeroen Paijmans is bijzonder trots op zijn groen te- en fruitafdeling. Hij koopt deze spullen bij een bedrijf in Middelburg. Aardbeien en appels koopt hij bij lokale telers. 'Zo is de kwaliteit ver zekerd.' 2012 Spectaculaire inwijding gerestaureerde Scheldekraan Meevaren op de Cultuur Muziek en nog veel meer...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48