'Het ruikt hier allemaal lekker nieuw' BEVELANDEN/THOLEN Reimerswaalse wethouder Nachtelijke koperdief Kees Knust (PvdA) stopt ermee almanak Melk DINSDAG 14 augustus 2012 17 De kracht van de kleine supermarkt 18 en 19 Brede School Wolphaartsdijk eindelijk in gebruik door Nadia Berkelder WOLPHAARTSDIJK - Terwijl alle kin deren al krioelend nieuwsgierig rondkijken, zitten Britt en Esley rustig aan hun nieuwe tafel, op hun nieuwe stoel, in hun nieuwe klas van hun nieuwe school in Wolphaartsdijk. Ze vond het spannend om naar de nieuwe school te gaan, zegt Britt, die nu in groep zes zit. „Ik kon er gisteravond niet van slapen." En ook juf en directeur Marjoleen Franken van de Ichtusschool was best een beetje nerveus, maar zij was vooral ook heel erg blij. „We hebben vier jaar in noodlokalen gezeten. Als leerlingen via de trap naar boven gingen, denderde het hele gebouw. De nieuwe school is prachtig geworden." Haar collega Frans Reijerse van De Achthoek is net zo gelukkig als Franken. „Ik was vorige week nog even in het noodgebouw. Als je de deur opentrok, wist je het al: het rook daar erg smerig, maar dat zijn we nu, na de verhuizing, gelukkig allemaal vergeten." In de nieuwe Brede School zitten twee scholen: de openbare Acht hoek en de christelijke Ichtus school. Kinderopvang Kibeo heeft er een kinderdagverblijf en een buitenschoolse opvang. En dan is er nog een peuterspeelzaal en het consultatiebureau Mensen in Wolphaartsdijk die graag boeken lezen, moeten ook naar de school, want de bibliobus in het dorp is vervangen door een Leespunt. Dat is elke maandag open: lezers kunnen boeken bestel len uit de collectie van alle Zeeuw se bibliotheken. De bibliobus rijdt nog tot maandag 27 augustus. De bibliotheek is multifunctioneel: de boekenkasten staan op wielen en kunnen aan de kant worden ge rold: dan heeft de school ineens een extra zaal. Het geduld van de leerlingen en leerkrachten van de twee scholen is zwaar op de proef gesteld; de start van de bouw van de school werd in 2010 uitgesteld omdat bij het ontwerp uitgegaan was van verkeerde leerlingprognoses. De Ichtusschool was toen al gesloopt: de leerlingen zaten al in noodge bouwen. De bouw begon uiteindelijk in het najaar van 2011 en kostte 3,4 mil joen euro, veel meer dan oorspron kelijk was geraamd, maar minder dan het oorspronkelijke ontwerp, met verdieping, zou kosten. De Brede School is neergezet op de plaats waar vroeger de Ichtus school en de Johannes Calvijn- school stonden. De reformatori sche school is verhuisd naar het oude gebouw van de Achthoek. Britt (groep zes) en Esley (groep vijf) kan de geschiedenis allemaal niet zoveel schelen. „Het ruikt hier allemaal nog naar nieuw", zegt Britt. „In de oude school stonk het. Vooral als het warm weer was", vertelt Esley. Ze zijn dik te vreden. Vooral omdat de juf ze ook dit schooljaar naast elkaar in de klas heeft gezet. „We zijn vrien dinnen", zegt Esley. „En buurmeis jes", straalt Britt. Op 11 oktober wordt de school offi- - cieel geopend. Dan wordt ook de nieuwe naam bekend gemaakt. Leerlingen van de Ichtusschool op het schoolplein van de Dekker KRUININGEN KAPELLE op heterdaad betrapt De Reimerswaalse wethouder Kees Knuit stopt ermee. Hij wordt per 15 september opgevolgd door fractievoorzitter Dieuwke Louw rink. Knuit (71) zat sinds mei 2004 namens de PvdA in het college van B en W en heeft onder meer de portefeuille sociale zaken. Knuit was al met de VUT toen hij voor het wethouderschap werd ge vraagd. Toen was hij fractievoorzit ter. „Maar nu is het mooi geweest", zegt hij. „Ik ga genieten van mijn vrije tijd." De PvdA heeft twee ze tels in de Reimerswaalse raad. Het is nog niet bekend wie er naast Kees Verburg komt te zitten als op volger voor Louwrink. Een koperdief uit Rotterdam is maandagnacht om 03.15 op heter daad betrapt aan de Oude Veiling in Kapelle. Een getuige belde de po litie, die vervolgens in de auto van de dief elektriciteitskabels en inbre kerswerktuigen aantrof. Waarom de 34-jarige Rotterdammer naar Ka pelle kwam is niet bekend. De ver dachte zit nog vast en wordt ver hoord. Voor haar verjaardag organiseerde hij een weekendje Giethoorn. Dagje varen, lekker uit eten en de nachten werden doorgebracht in een bedstede van een oude koeienboerderij. 's Mor gens stonden de Vlissingers al vroeg op om het melken mee te maken en de kalfjes de fles te geven. Het stel was niet uit de stallen weg te slaan. Toch moesten ze, om te ontbijten. Tip? redactie@pzc.nl Gastvrouw Klaske had de tafel ge dekt met de mooiste streekproducten en schonk haar gasten sinaasappel sap in. Maar die misten iets: melk. „Melk?", reageerde de boerin veront waardigd. En vervolgde in onver valst Overijssels accent, terwijl ze keek naar de mega-melktanks bui ten: „Da's nou zon product, daar denk ik niet meer aan!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47