kinderen in mijn klas mm PZC Iedere dag om 19.00 uur Combi Comfort 'Rik' uit GTST op Goese kermis; vuurwerk terug i Laatste Nederland Zingt op Zondag vanuit Middelburg Gemeente belooft structurele aanpak van wateroverlast Knutselen en dieren vertroetelen in 'stad van de kinderen' Goes dinsdag 14 augustus 2012 21 Het zal wel anders zijn. Ik heb een nieuwe juf, ze hebben een andere rekenmethode en er zijn vooral méér kinderen. Laura Faes gaat voor het eerst naar school in IJzendijke Kinderen uit Waterlandkerkje gaan voor het eerst met een busje naar hun nieuwe s tje in hun eigen dorp werd opgeheven omdat er te weinig leerlingen op zaten. MIDDELBURG - De laatste aflevering van het EO-programma Neder land Zingt in de Zomer komt uit Middelburg. De uitzending is te zien op zondag 26 augustus om 8.55 uur op Nederland 2. Elke week staat een andere toeris tische plaats in Nederland centraal in de-uitzending. In de uitzending over Middelburg is onder meer aandacht voor archeologische op gravingen met archeoloog Bernard Meijlink. Daarnaast zijn er koor- en samenzang en meditatie. Organist Bert van der Es speelt het lied 'Aan U behoort, o Heer der Heren'. Dit lied toont volgens hem dat de hele schepping die door God gemaakt is, Hem ook toebe hoort. Dominee Arie van der Veer sluit de aflevering af met meditatie en gebed. www.nederlandzingt.nl door Claudia Sondervan GOES - Het kermisvuurwerk in Goes komt na twaalf jaar wellicht terug. Kermisorganisator Johan Or- delman sr hoopt volgend jaar de Goese kermisgangers weer te trak teren op een pyrotechnische show. Het Goèse kermisvuurwerk was in 2001 voor het laatst te zien aan de Westwal. Na de vuurwerkramp in Enschede waren de 76 meters van de afsteek- plaats tot de huizen op de West- wal volgens de aangescherpte regel geving niet meer toereikend als vei ligheidszone. Ruimer bemeten lo caties waren niet, voorhanden, WEMELDINGE Porsche Club rijdt op Beveland en Tholen De Porsche Club Holland rijdt za terdag 18 augustus rond op de Beve- landen en Tholen. De rit begint om 17.00 uur bij Club Casco in We- meldinge. Daar, op het parkeerter rein van De Weumelinghe, staan de auto's rond die tijd een poosje te kijk. Om 22.30 uur staan de Por sches weer opgesteld om bewon derd te worden bij Buutengaets in Sint Annaland. OOST-SOUBURG Instrumentaal concert in De Open Haven In De Open Haven in Oost-Souburg wordt vanavond om 20.00 uur een concert gegeven door Wilbert Ma- gré (vleugel), Wim Magré (orgel) en Carina Boosenbroek (panfluit). Het programma bestaat uit geeste lijke en licht klassieke muziek. Va der en zoon spelen ook diverse stukken vierhandig piano. Toegang kost tien euro voor volwassen en vijf euro voor kinderen t/m 12 jaar. THOLEN GOES Vernielingen bij inbraak in kerk In een kerkgebouw aan de Noord- hoeklaan in Goes hebben inbrekers vorige week vernielingen aange richt. De koster van de kerk ontdek te dat zaterdagavond pas toen hij de kerk voor de dienst wilde ge reed maken. De inbrekers hadden de voordeur vernield om binnen te komen en ook een binnendeur. Ze vonden echter niets van hun ga ding. MIDDELBURG Bomenwandeling door de binnenstad Een gids van IVN geeft vrijdag 17 augustus een bomenexcursie door de binnenstad van Middelburg. De wandeling begint om 13.30 uur van af de Markt voor de Drukkerij en duurt anderhalf tot twee uur. Deelname kost drie euro voor vol wassenen en 1,50 euro voor kinde ren tot 12 jaar. Kinderen tot 6 jaar en leden van IVN Walcheren mo gen gratis meelopen. De gemeente Tholen zegt de inten tie te hebben om de wateroverlast in Tholen-stad structureel aan te pakken. Eventuele maatregelen zijn echter niet voor morgen. Tij dens extreme regenval op 5 juli hadden veel huishoudens in het laaggelegen deel van de Bosstraat, in de Thoolse binnenstad, te kam pen met wateroverlast. In vrijwel alle huizen stonden centimeters water. En dat terwijl de bewoners een klein jaar eerder ook al soortge lijke overlast hadden. In de Pauli- nastraat en de Venkelstraat ging het begin juli eveneens mis in veel woningen, al was dat in die laatste straat minder dan in het verleden. :hool in IJzendijke. Het school foto Mark Neelemans het PZC videojournaal www.pzc.nl GOES - Voor de elfde keer op rij is Goes zaterdag 18 augustus een kin- derstad. Voor kinderen tot 12 jaar zijn de meest uiteenlopende activi teiten gepland, van sport tot knut selen en van griezelen tot dieren vertroetelen. De dag begint om 10.30 uur in de trouwzaal van het stadhuis met de installatie van de nieuwe kinder burgemeester Justin Reijerse. Die maakt samen met zijn wethouders Tim Eggebeen en Shannen Ou- weneel een rondgang door de stad. Het kindercollege komt dan langs de speurtocht door het Slot Ostende, waar alles in het teken staat van de ridders. In het Schut tershof is een kinderboerderij en bij de Stenenbrug staan lieve ezels. Op het plein bij De Mythe kun nen basisschoolkinderen sporten en op het Damplein staat een klim wand. Wie durft, kan op de Grote Markt meedoen aan een bungy- run. Verder rijdt een treintje door de stad, waarop kinderen van 4 tot 12 kunnen opstappen en er zijn ook kamelen die een kalm rondje door de stad hobbelen. Het plein rond de kerk is ingericht als kleu terparadijs. /^beenhakker Ordelman denkt nu toch een nieu we locatie te zien. Wethouder Loes Meeuwisse reageert daar wel willend op. „We gaan met de pro vincie studeren op de mogelijkhe den die de huidige regels bieden", zegt zij. Om de bezoekers toch een extraa tje te geven, zochten de kermisex ploitanten steeds andere pu bliekstrekkers. De laatste jaren is dat het bezoek van de Bekende Ne derlander. Vorig jaar kwam Joker- tje; donderdag om 20.00 uur ver schijnt GTST-er 'Rik de Jong', of wel Ferri Somogyi (39) van de tv-soap Goede Tijden Slechte Tij den, bij de Booster, comfort &c mobiliteitshulpmiddelen C C Jufferswegje 12 4421 JB Kapelle 0113 -34 10 49

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45