Aile groen, wegen en bouwsels op één kaart Gedetailleerd i8l zeeland Zeeuwland verkoopt meer huurwoningen augustus a Auto te water TV-toren Goes bevat 'doud' bedrijven Reimerswaalse wethouder Kees Knuit (PvdA) stopt HAARWERKEN Kapsalon de Jonge 24 t/m 26 dinsdag 14 augustus 2012 www.vlissingenmaritiem.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto De digitale Basisregistratie Grootschalige Topografie moet een zeer gedetailleerde topo grafische kaart van Nederland opleveren, geschikt voor gebruik op schaal 1:500 tot 1:5000. SEROOSKERKE - Bij een eenzijdig ongeval op de Delingsdijk is maandagmid dag een auto, bestuurd door een 19-jarige vrouw uit de gemeente Schouwen-Duiveland, op de kop in een sloot beland. De vrouw was zelf door het raam aan de passagierszijde uit haar auto gekropen. Vermoedelijk is de automobiliste de macht over het stuur verloren waarna ze in de berm was gereden. Ze reed vervolgens van de dijk af waarna haar auto op de kop in de sloot belandde. foto Dirk-Jan Gjeltema door joeri Wisse ZIERIKZEE - Woningbouwvereni ging Zeeuwland heeft dit jaar al 24 huurwoningen verkocht. Daarmee is de doelstelling voor 2012 - 20 stuks - ruimschoots gehaald. Direc teur Antoine de Ceuster is blij met het resultaat. Zeeuwland heeft na melijk de opbrengst van de ver kochte huizen nodig om nieuw bouwprojecten te betalen. „Vorig jaar hebben we de doelstel ling van twintig ook gehaald, maar dat komt ook omdat we dat getal in de jaren ervoor naar beneden hebben moeten bijstellen." Als de trend dit jaar doorzet, pakt het in het 2012 echter gunstiger uit dan in 2011. Volgens de Ceuster dragen onder meer de gunstige verkoop prijs van rond de 150.000 euro en de onlangs in het leven geroepen Starters Renteregeling bij aan het verkoopsucces. Het kopen van een 'Zeeuwlandwoning' kan ook een alternatief zijn voor mensen die vanwege hun inkomen sinds 2011 niet meer in aanmerking komen voor een huurwoning. Zeeuwland beraadt zich momen teel op het in de verkoop zetten van meer huizen. De Ceuster ver wacht hier eind dit jaar of begin volgend jaar mee naar buiten te ko men. Nog even en de gemeente weet exact welk boompje waar staat, precies hoe wegen en weggetjes lopen en waar gebouwen staan. In 2013 is op Schouwen-Duive land de Basisregistratie Groot schalige Topografie (BGT) opera tioneel. door Piet «leemans Een nationaal dekkende digitale atlas moet het worden. Een heel gede tailleerde digitale kaart. „Alles wat je buiten ziet - groen, wegen, water, gebouwen - komt erop te staan", zegt Jan Dale bout van de gemeente Schou wen-Duiveland. Heel simpel gezegd is het een kwestie van bestaand kaartmateri aal over elkaar heen schuiven en kijken of die kaarten nergens met elkaar in conflict komen. De ge meente is momenteel druk bezig al het kaartmateriaal van het ei land te vergaren. „En wat bijvoor beeld ook gebruikt wordt, zijn luchtfoto's van een bepaald ge bied", zegt Dalebout. Alles wat bo ven water komt, wordt doorge stuurd naar het door de gemeente in de arm genomen advies- en in genieursbureau Arcadis. Aan hen de taak om kaartmateri aal en luchtfoto's onderling te ver gelijken en uiteindelijk een zeer ge detailleerde digitale kaart van Schouwen-Duiveland te kunnen produceren. „Het eiland wordt he lemaal onderverdeeld in kleine groene en grijze vakjes", schetst Dalebout. Vooralsnog gaat hij ervan uit dat de BGT volgend jaar in gebruik kan worden op Schouwen-Duive land. Dalebout: „En dan is het een kwestie van bijhouden." Dat betekent dat alles wat er veran dert in het systeem ingevoerd moet worden om de kaart actueel te houden. „Dat moet heel zorgvul dig gebeuren anders gaat de kwali- 'Het eiland wordt helemaal onderverdeeld in kleine groene en grijze vakjes' KRUININGEN - De Reimerswaalse wethouder Kees Knuit stopt er mee. Hij wordt per 15 september opgevolgd door fractievoorzitter Dieuwke Louwrink. Knuit (71) zat sinds mei 2004 namens de PvdA in het college van B en W en heeft onder meer de portefeuille sociale i zaken. Knuit was al met de VUT toen hij voor het wethouderschap werd gevraagd. Toen was hij frac tievoorzitter. „Maar nu is het mooi geweest", zegt hij. „Ik ga genieten van mijn vrije tijd." De PvdA heeft twee zetels in de Reimers waalse raad. Het is nog onbekend wie er naast Kees Verburg komt te E zitten als opvolger voor Louwrink. teit van de kaart achteruit. En je hebt als gemeente te maken met al lerlei andere organisaties die infor matie aan moeten leveren", aldus Dalebout. Hij legt uit dat het daar bij niet alleen om grote, maar ook om kleine veranderingen gaat. Een huis dat gesloopt wordt, een nieuw huis dat gebouwd wordt, maar ook een gemeentelijk gras perkje dat vervangen wordt door andere beplanting. Alles, maar dan ook alles moet opgetekend wor den in het BGT. Het grote voordeel van de nieuwe digitale topografische kaart is dat deze allesomvattend is. De integra le gegevens zijn nodig bij bijvoor beeld het opstellen van bestem mingsplannen. Maar ook voor het inzichtelijk maken van van routes voor hulpverleners zijn ze van groot belang. Voor het onderhoud aan de open- j bare ruimte is de BGT eveneens belangrijk. „Een grasveldje vergt j een heel ander soort onderhoud dan een rozenperkje. En neem bij voorbeeld de Calandweg in Zierik- zee. Vroeger waren dat klinkers en nu is het asfalt. Op zo'n BGT kun je dat heel snel opzoeken." GOES - Het bedrijf Force Fusions uit Terneuzen heeft in de top van de Goese tv-toren een datacen- trum ingericht. Sinds maandag draaien daar een -aantal servers van Force Fusion, die ervoor zor gen dat aangesloten bedrijven kun- Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies, U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg^. Telefoon: 0118 612074 MEEST CELEZEN 1Gewonde bij ongeval Renesse 2. Perenverkoop mogelijk niet door 3. Veel publiek bij Centree (foto) KIEKNOE Schouwse schoolfoto's vertellen een verhaal. Lees het op: www.pzc.nl/kieknoe STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl nen werken in de zogenaamde 'cloud'. De cloud stelt bedrijven in staat te werken zonder hardware. Medewerkers kunnen vanuit elke plaats met een desktop op inter net. Ze hebben dan toegang tot al le afgesproken data en applicaties. Ander groen betekent een ander onderhoudsregime Sloop komt op de digitale kaart en hetzelfde geldt voor voor de plantsoenendienst. nieuwbouw. 2012 Schepen van alle tijden Spectaculaire inwijding gerestaureerde Scheldekraan Meevaren op de Westerschelde Cultuur Muziek en nog veel meer...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42