L 45 'Guusje is nu een echt waterratje' 'Uitbraak algen was ernstig' Bfftlï IjiiS* Lijsttrekkers op bezoek in Zeeuwse Bibliotheek commentaar Zwemles moet Herma Hofmeijer volgt tijdelijk Brandenharg op f klokuren heeft ieder kind wel nodig om zwemmen te leren. „Als je kijkt naar het landelijke gemiddelde van de tarieven dan kom je uit op circa 1250 euro per jaar." Corrie Marteijn, Zwemschool Zeeland dinsdag 14 augustus 2012 iever even een korte pijn dan dat ze jaren over een zwemdiploma moe ten doen", lacht Micha Kuijl uit Breskens. Hij en zijn vrouw Saskia Kuijl ko zen niet voor een zwembad vlak bij huis, maar voor Walcheren. Zij reisden met hun dochters Amy (6) en Guusje (8) twee keer in de week van Breskens naar de Zwem school Zeeland in Vlissingen. Beide meisjes hebben hun A-, B- en C-diplma in negen maanden ge haald. Daarmee waren zij nog niet eens de snelste leerlingen. „Som migen lukt het in zeven maan den." Zwemschool Zeeland biedt een compleet ABC-pakket (een drietraps-traject dat spelenderwijs leidt naar zwemvaardigheid) In Zeeuws-Vlaanderen was die me thode nog niet. Voor de familie Kuijl was dat een van de redenen om het direct wat verder van huis te zoeken. „Twee keer per week op en neer door de tunnel, was soms best in tensief', geeft Saskia toe. „Maar we wonen aan de kust, met ontzet tend veel water en harde stroming. Wij vonden goede zwemles daar om heel belangrijk." Naast de flinke afstand, zijn de les sen ook niet goedkoop, maar dat hadden Micha en Saskia er wel voor over. „Een vriendinnetje van mijn dochters is in Oostburg nu al drie jaar aan het lessen voor haar A-diploma", zegt Saskia. „Als ik zulke verhalen hoor, ben ik blij dat we deze investering hebben ge daan." Heel kindvriendelijk, noemt Saskia de lessen. „De leraar staat in het water, in plaats van er naast." Guusje, hun oudste doch ter, had watervrees. Saskia: „Ze heeft een tijdje intensieve privéles gehad en is nu een echt waterrat je." MIDDELBURG - Herma Hofmeijer wordt interim-directeur van de Zeeuwse Bibliotheek. Zij volgt per september Ton Brandenbarg op, die met pensioen gaat. De benoe ming geldt voor zes maanden. Re den voor de tijdelijke aanstelling is de overgangsfase waarin de biblio theek zich bevindt. Naast bezuini gingen moet in deze periode de verregaande samenwerking met Scoop worden gerealiseerd. Hofmeijer heeft haar eigen bureau voor projecten in de cultuursector en daarbuiten. Eerder was zij on der meer directeur van de Vereni ging van Rijksgesubsidieerde Mu- De prijzen van zwem lessen in Zeeland la ten zich moeilijk ver gelijken. Het maakt nogal wat uit of een zwem school voor een vaste prijs een diploma garandeert, of ouders losse leskaarten moeten kopen en vervolgens maar moeten af wachten wanneer hun kind goed kan zwemmen. Over het algemeen en vergele ken met de rest van Nederland zijn zwemlessen in Zeeland niet overdreven duur. Maar op het gemiddelde gezinsbudget is het toch wel een aanzienlijke post en bovendien een min of meer verplichte uitgave. Want bijna niemand heeft zelf nog de tijd en de vaardigheden om het zijn kind goed te leren. Ondertussen schrappen steeds meer gemeenten het school zwemmen. Daar kunnen veel ouders dus ook niet meer op te rugvallen. Daarom is het heel belangrijk dat de prijzen van de zwemlessen binnen de perken blijven. In Nederland - Water land mag geld voor niemand een belemmering zijn om te le ren zwemmen. OUWERKERK - De instroom van gif producerende algen in de Ooster- schelde bij Ouwerkerk was zeer ernstig. Dat zegt directeur Hans van der Togt van Rijkswaterstaat. Volgens hem was het grote alarm dan ook terecht. „De alg komt al tijd in kleine hoeveelheden voor. Normaal hebben we minder dan ïooo cellen per liter water en we hebben vorige week in de Ooster- schelde 60.000 cellen per liter wa ter gevonden. Normaal zijn ze niet gevaarlijk, maar als ze gestrest zijn produceren ze een heel sterk gif." De algen krijgen al stress van bij voorbeeld wisselende temperatu ren. In de Oosterschelde is de situa tie weer normaal en het gevaar voor de voedselveiligheid is gewe ken. Dat geldt nog niet voor de oostelijke kreek van Ouwerkerk. De miljoenen algen die daar zwe ven moeten worden bestreden om te voorkomen dat ze zich alsnog verspreiden. Dat gebeurt waar schijnlijk met waterstofperoxide. In het krekengebied en een stukje Oosterschelde geldt nog steeds een zwemverbod. Ook wordt het ra pen van schaal- en schelpdieren af geraden. Daarop wordt ook gecon troleerd, zegt dijkgraaf Toine Pop- pelaars van waterschap Schelde- stromen. „Onlangs is nog een Viet namese familie aangesproken die liep te rapen." Het Waterschap heeft besloten naast de Neder landstalige borden ook waarschu wingen met pictogrammen en in het Engels en Duits neer te zetten. aantal lessen A, B, C pakket Keuze uit 1 x per week les (120 minuten) of 2x per week les (45 minuten) Zwemkaart voor 2 maanden, 1 x per week les A+B pakket, C pakket Keuze uit 1 x per week les of 2x per week les 625,00 140,00 kleine groepen, diplomagarantie, prijs alles inclusief, wachttijd 4 maanden 899,00 Prijs alles inclusief, garantie dat het kind binnen één jaar de drie diploma's haalt A-diploma 4x16 lessen (45 minuten) B-diploma per 16 lessen C-diploma per 16 lessen 452,80 113,20 113,20 Wachtlijst 3 maanden, voor kinderen die niet in een grote groep kunnen leren zijn er groepen van max. 4 kinderen (€162,- per 8 weken) 12-lessenkaart (60 minuten) 6-lessenkaart (60 minuten) losse les (60 minuten) Oefeningen in spelvorm, kinderen vanaf 8 jaar krijgen voorrang op de wachtlijst 35,00 Prijs alles inclusief Losse les (40 minuten) 10,00 Kleine groep van gemiddeld 8 kinderen. Privélessen mogelijk A-diploma (4x 10 lessen) B-diploma 10 lessenkaart C-diploma 10 lessenkaart voor het.seizoen van 30 april tot 8 sept. les duurt 30 min. (tot 13 jr.) Buitenbad 12-lessenkaart (60 minuten) losse les (60 minuten) 54,00 5,40 89,05 44,50 8,85 Topdrukte bij de graansilo van CZAV in Zierikzee. Bekijk de video op www.pzc.nl/video Lees de columns van de vaste PZC-co- lumnisten ook op internet: www.pzc.nl/specials/columns/ STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Emile Roemer (SP) opent (morgen) woensdag de serie vraag gesprekken met lijsttrekkers die Scoop, de Zeeuwse Bibliotheek, Omroep Zee land en de PZC hebben georganiseerd voorafgaand aan de verkiezingen voor de Tweede Kamer. Een dag later is Alexander Pechtold (D66) te gast. De lijsttrekkers worden in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg ondervraagd - vooral over Zeeuwse zaken - door Ad Ha- gesteijn (Omroep Zeeland) en Ernst Jan Rozendaal (PZC). Via de journalisten kan het publiek ook vragen stellen. Ze kunnen worden ge maild naar verslaggeving@pzc.nl of ge- twitterd met de toevoeging #zeelandkiest en de naam van de lijst trekker (bijvoorbeeld: #roemer). Alle ge sprekken zijn live te volgen via www.om- roepzeeland.nl en www.pzc.nl. Alle ge sprekken om 16.00 uur worden live uitge zonden via Omroep Zeeland Radio, de an dere 's middags of de volgende dag om 16.00 uur. Later komen Sybrand van Haersma Bu- ma (CDA, 20 augustus, 16.00 uur), staats secretaris Halbe Zijlstra (VVD, 21 augus tus om 20.30 uur), Diederik Samsom (PvdA, 23 augustus om 18.30 uur), Kees van der Staaij (SGP, 27 augustus om 16.00 uur), Hero Brinkman (DPK, 29 au gustus om 16.00 uur) nog langs. Arie Slob van de CU komt op 1 september om 17.00 en Marianne Thieme (PvdD) sluit de rij op 2 september om 16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3