15 samen bij Natural High Vooruitblik dinsdag 14 augustus 2012 beach golf, beachvolley en suppen. Meedoen kost 9,50 euro, inclusief drankje. RETRANCHEMENT Rondleiding bij melkveehouderij De Blauwe Hoeve. Be zoekers krijgen uitleg over de melkrobot, het dage lijks leven van de koeien en de kalfjes, de panorama zolder en een stukje kaas proeven. Braamdijk 21, van af 11.00 uur. SINT ANNALAND Dagtocht naar Zierikzee. De Frisia vertrekt om 9.00 uur aan de Havenweg. Op de Oosterschelde vertelt de kapitein over wat er te zien is. In Zierikzee kunnen deelnemers zelf hun tijd besteden. Terugkomst is rond 17.00 uur. SLUIS 3 Stadswandeling. Een gids vertelt over de historie, met Napoleon, De Dikke van Dale, Jantje van Sluis en Prins Maurits. Vertrek om 10.30 uur bij de VW aan de Sint Annastraat. Meelo pen kost 4 euro. Avondmarkt, met kramen, entertainment, terrasjes en live muziek. De winkels zijn tot 22.00 uur open. TERNEUZEN Rondleiding over het sluizencomplex, met een bezoek aan de brugkelder en de radartoren. Vertrek om 13.30 uur aan de Zeevaartweg 11 VEERE Rondleiding door Anna van Borssele. Ze vertelt over het roemruchte verleden van Veere en neemt bezoe kers mee naar onder meer de kerk, ommuurde tuinen en de haven. Ook wordt museum De Schotse Huizen bezocht. Deelname kost 8 euro, kinderern tot en met 12 jaar betalen de helft. Vetrek bij de VW aan de Oude Haven, om 13.30 uur. VLISSINGEN Stadswandeling. Een gids vertelt over de havens, de zee, de loodsboten, de boulevard en de historie. U hoort verhalen over Michiel de Ruyter en de tijd van de VOC en de WIC, maar ook over oorlogen en de ontwikkelingen die de stad de laatste jaren door maakt. Iedere dinsdag en donderdag. Aanvang: 11.30 uur en 14.00 uur. Duur: 1,5 uur. Deelname: 2 euro, kinderen gratis. Vertrek bij de VW aan de Spuistraat. Cine Plus; filmmiddag voor vijftigplussers. Locatie: CineCity aan de Spuikomweg. Aanvang 13.15 uur. VROUWENPOLDER Wandeling door natuurgebied Oranjezon. Een gids van Het Zeeuwse Landschap vertelt over dit gevarieer de duingebied, dat bijna honderd jaar lang dienst deed als waterwingebied. Start aan het eind van de Koninging Emmaweg, om 19.00 uur. Meelopen kost 3 euro; kinderen tot 16 jaar betalen 1,50 euro; dona teurs gratis. Lange broek en sokken aantrekken wordt aangeraden ivm teken. WESTENSCHOUWEN Avondexcursie in de boswachterij. De tocht gaat over smalle zandpaadjes waar bijna niemand komt en langs stekelig struikgewas. Stevige kleding is gewenst. De gids vertelt alles over het beheer van het gebied en het duinherstelproject langs de zeereep. Vertrek om 19.00 uur vanaf de excursieschuur van Staatsbosbe heer aan de ingang van de boswachterij. Honden mo gen aangelijnd mee. WESTKAPELLE Badgasten tennisavond. Inschrijven vanaf 18.30 uur, aanvang 19.00 uur. Alleen voor zestienplussers. Aan melden kan individueel en per duo. Kosten: 4 euro, in clusief drankje. Locatie: sportpark De Prelaat aan de Domineeshofweg. YERSEKE Mosselrondvaart op de Oosterschel- 4 de. Een gids vertelt over vismetho- den, het verwatergebied, de vangst en de veiling. Er wordt ook geproefd. Ver trek om 14.30 uur in de Prinses Bea- trixhaven. ZIERIKZEE Openstelling katholieke kerk aan de Hoge Molen straat. Van 10.00 uur tot 16.00 uur. Stadswandeling met een gids. Die toont vooral de ve le monumenten in het stadje. Na afloop krijgen deel nemers vijftig procent korting op het beklimmen van de Dikke Toren. Vertrek om 10.30 uur bij de VW aan de Nieuwe Haven. Kaarten kosten 5,75 euro. Zierikzeese dagen, braderie en toeristische markt op diverse plaatsen in het centrum. Vanaf 10.00 uur. Seniorenfietstocht voor vijftigplussers over 25 kilome ter. Die gaat richting het Grevelingenmeer. Meefiet sen kost 1 euro. Vertrek om 13.30 uur bij het sport park aan de Lange Blokweg. ZOUTELANDE Seizoensmarkt op het Willibrordusplein en in de Langstraat. Van 10.00 uur tot 21.00 uur. Meer agendapunten op www.vwzeeland.nl. U kunt daar ook zelf evenementen toevoegen. WOENSDAG 15 AUGUSTUS BURGH-HAAMSTEDE Wandelexcursie langs de inlagen van het verdron ken dorp Koudekerke. De gids vertelt over de histo rie en de natuur. Vertrek om 19.00 uur op de par keerplaats bij de Plompe Toren aan de Plompeto- renweg. Meelopen kost 7 euro, kinderen van 6 tot en met 12 jaar 2 euro. Aanmelden verplicht, via 0113 644044. DOMBURG Mondriaan Rondwandeling. Een gids neemt deelne mers mee naar de tijd van Mondriaan, toen Dom burg een mondaine badplaats was. Meelopen kost 5 euro (kinderen tot en met 12 jaar 3 euro). Tick ets verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland. Vertrek aan de Schuitvlotstraat 32 om 13.30 uur. KAMPERLAND Ezelwandeling over Noord-Beveland. Elke woens dag (vanaf 13.30 uur) en zaterdag (vanaf 10.00 uur) vanaf Het Ezelhuis aan Stroodorp 1. Vooraf aanmelden via 0113 372830 of 06 28888087. Prijs: 15,00 euro voor kinderen vanaf 4 jaar, 19,50 euro voor volwassenen. Wie ook wil picknicken, be taalt 10 euro extra (kinderen 7,50 euro extra). NIEUWVLIET Adventure sportmiddag voor kinderen en jeugd vanaf 8 jaar bij De Boerenhoeve aan de Sint Jans- dijk. Deelnemers maken kennis met onder meer de touwenpiste, tokkelbaan, rappel, speleologie, boogschieten en hindernispiste. Deelname 12,50 euro per persoon. Vanaf 13.00 uur. Aanmelden via 0117 371427. VLISSINGEN Recreatiewandeltocht over 5 of 10 kilometer. Ver trek vanaf 9.00 uur vanaf Ons Plekje aan de Falckstraat 4. Deelname 1,20 euro, inclusief con sumptie. Meer info: www.wikvlissingen.nl. YERSEKE Rondleiding door de oesterputten en de haven. Ver trek bij de VW op het Kerkplein om 13.00 uur. ZONNEMAIRE Wandel- en vaarexcursie naar het eiland Hompel voet in het Grevelingenmeer. Vertrek om 13.00 uur in de haven van Bommenede. Deelnemers moe ten goed ter been zijn. Deelname vanaf 12 jaar. Kosten: 8 euro. Reserveren via de VW: 0900 2020233. je terecht voor lessen kitebuggyen, blokar- ten en kitesurfen. Blokarten lijkt op kitebug gyen, maar in plaats van je voort te laten trekken door een vlieger, gebruik je bij deze sport een zeil. „De naam Natural High is afgeleid van het euforische gevoel dat je krijgt als je één van deze sporten beoefent," legt Meinen uit. „Het is altijd weer een kick de ultieme golf of de perfecte windvlaag te vinden. Dankzij de adrenaline ervaar je een natural high." Het strand op de Brouwersdam is ideaal voor beginners om lessen te volgen en voor gevorderden om hun techniek te verbete ren. „Dankzij de ruimte en het lage water kan iedereen hier rustig oefenen", vertelt Meinen. „De Brouwersdam is ook één van de favoriete plekken van wereldkampioen ki tesurfen Youri Zoon, die wij vorig jaar gehul digd hebben in onze beachclub." Tijdens het seizoen, lopend van april tot en met oktober, kan je bij Natural High iedere dag terecht voor lessen. Zondag 19 augustus kan je mee doen aan een coachingsdag, voor het aanscherpen van je techniek. Het specia le jeugdtoernooi Man of the Dam vindt plaats op zaterdag 27 oktober. 's Avonds is het, ter afsluiting van het toer nooi én het seizoen, feest. www.natural-high.nl Onno Meinen: „Als je hier sport, word je vanzelf high."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37