De aapjes spelen met de vlinders Ze lopen zelfs op klompen 2 Zomergasten dinsdag 14 augustus 2012 Een tropisch uitje in Zeeland gaat verder dan het zwembad. De Tropical Zoo in Kwadendamme is een leerzaam uitstapje voor jong en oud. Van vlinders tot fossielen en van penseelaapjes tot vogelspinnen. In elke ruimte kom je in een andere wereld waarin je niet alleen je ogen de kost kan geven... door Adriënne van der Werf Vóór het gebouw van de Tropical Zoo in Kwadendamme staat een levensechte neus hoorn. Een passeren de hond begint er luid tegen te blaffen, met z'n staart tussen zijn benen. Die ziet niet dat het beest nep is. Hoewel er geen echte neushoorns te zien zijn, is er genoeg te beleven in de Zoo. Allereerst de fladderende vlinders in alle mogelijke kleuren. Walsend door de lucht geven ze een rustge vend gevoel in de kas vol met tro pische planten en bomen. Iets minder rustgevend zijn de slan gen. Net op het moment dat ik bin nenkom staat een vrouw in het hok de beesten te voeren. Kleine zwarte ratjes verdwijnen in de bek van de slang. Een bult glijdt lang zaam door het slangenlijf naar be neden. De neushoorn voor de ingang is levensecht. foto's Willem Mieras 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Robert, Bregje, Suze en Remco PASPOORT Wie: Remco (17), Suze (16), Breg je (16) en Robert (16). Woonplaats: Breda Gespot: Strand Scharendijke door Sarina Oosse De vier Bredase jongeren maken zich net op om terug te gaan naar hun camping Duin en Strand. „Het is ons eerste jaar hier", vertelt Breg je. „En het bevalt goed." Remco heeft al grotere vakantieplan nen. „Volgend jaar wordt het Spanje," roept hij. Het Scharendijkse Duin en Strand is een bekende naam in Breda. „Heel veel jongeren die we kennen, gaan hier naartoe." zegt Suze. „Wij zitten hier nu ook met twee vriendengroe pen." Veel variatie zit er niet in het va kantieprogramma van het groep je. „We doen niet zo veel op een dag", zegt Suze. „'s Avonds gaan we uit in De Schuur, de cam pingdisco, of naar Renesse. Over dag rusten we uit en gaan we lek ker naar het strand of het zwem bad bij Port Zélande." De vakantie van de jongens zit er bijna op, maar de meiden zijn hier nog een weekje. Ze hebben één grote wens. „De banaan!", roept Bregje terwijl ze naar de banaanboten op het water wijst. „Ze zijn bij meer mensen popu lair," merkt Suze op. „Vandaag is hij tot kwart óver zeven volge boekt, dan ga ik er niet meer in mijn bikini opzitten." Het valt de jongeren op dat er 'veel boeren' rondlopen op de camping in Scharendijke. „Ze lo pen zelfs op klompen", roept Su ze vol ongeloof uit. „En in de dis co's wordt veel hardcore ge draaid", vult Remco aan. „Dat hoor je in Breda nooit. Een paar dagen geleden was Slam FM on Tour in De Schuur, dat is pas goe de muziek."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34