25 JF1 A Gemengde gevoelens voor Verlooy Van Persie zwijgt nog steeds, ook al praat hij weer dinsdag 14 augustus 2012 'Ik wil een hecht blok zien. Iedereen valt 1 ;XJ! aan en iedereen verdedigt, dat is ons eerste rJ-.' uitgangspunt op weg naar succes.' ,'Ï#m MtiÊËm Mare Wilmots, bondscoach van België KATWIJK - Hij is de beste voetballer van de Premier League en ook op ander terrein gaat het Robin van Persie voor de wind. Toch drukt er iets zwaar op het gemoed van de aanvaller. Hij maakt een verstarde, ontregelde indruk. Is het zijn mis lukte EK? Problemen tijdens dat toernooi in de spelersgroep? „Ik geef geen commentaar." En de teleurstelling over zijn eigen EK, wil hij daar dan wel iets over zeggen? „Nee, daar ga ik ook niet op in." Heeft hij er afstand van kunnen nemen in zijn vakantie? „Ik heb maar weinig vakantie, dus dan ligt de focus op het vakantie vieren, leuke dingen doen. Niet op voetbal." Waarom praat hij nu wel met de pers, maar tijdens het EK niet? „Daar ga ik niet op in. Daar is genoeg over gezegd. Ik sta er nu, daar gaat het om." Terugkijken op het EK? „Niet nodig, vind ik. Maar misschien komt het moment in de groep om er over te spreken." De gezelligheid rond Robin van Persie valt te snijden, zoveel is dui delijk. Wat moet er gebeuren om de oude Robin van Persie, altijd in voor een gesprekje, het frank en vrij ventileren van zijn visie, terug te krijgen? Hij maakt zo'n starre in druk. „Ja? Nou, ik ben niet gefrus treerd. Echt niet. Ik geef de ant woorden waar ik achter sta." En de wilde verhalen in de pers over wat er allemaal gebeurd zou zijn, wil hij daar niet op reageren. „Nee." Omdat ze niet waar zijn? „Daar geef ik geen commentaar op." Waarom ontliep Van Persie de pers? Het excuus dat hij vragen over zijn situatie bij Arsenal wilde ontlopen, zoals dat door hem werd gebruikt, leek een drogreden. Maar ja, nog steeds zwijgt Van Per sie feitelijk, ook al praat hij wel weer. door Tim Senden LONDEN - Stiekem werd er gehoopt op een medaille. Maar ondanks vooral drie dappere pogingen van Churandy Martina verliet de Ne derlandse atletiekploeg maandag zonder eremetaal Londen. Tech nisch directeur Peter Verlooy keek dan ook met gemengde gevoelens terug op de verrichtingen van het Oranje-kamp in het Olympic Sta dium. Martina presteerde én presenteer de zich de afgelopen weken over duidelijk het beste. De immer op gewekte Antilliaan bereikte drie fi nales, maar kwam niet verder dan een vijfde plaats (200 meter) en twee zesde plekken (100 en 4x100). Daarnaast wist hij half Ne derland voor zich te winnen met zijn ongecompliceerde positieve reacties na afloop van de races. „Ik heb écht mijn best gedaan, ik kon niet harder lopen", sprak hij met een grote lach op zijn gelaat na de 200 meter. En over het feit dat in 2014 het eer ste WK voor estafetteteams op de Bahama's wordt gehouden: „Dat is mooi, man. Op de Caraïben, elke dag gaat het zonnetje op, Churan dy is erbij, iedereen blij", sprak de atleet, om vervolgens tegen de journalisten te zeggen: „Jullie moe ten ook komen!" Tegenover die positieve uitschie ters stonden echter veel tegenval lers en atleten die niet boven zich zelf wisten uit te stijgen. Monique Jansen werd 31e bij het discuswer pen, Rutger Smith wist zowel met de discus als kogel niet de finale te bereiken en tienkampers Eelco Sintnicolaas (elfde) en Ingmar Vos (21e) bleven ver verwijderd van hun persoonlijke records. „Daar om heb ik gemengde gevoelens", erkende Verlooy. „De sprinters hebben het goed gedaan. Een aan tal atleten is niet bóven zichzelf uit gestegen en een aantal heeft teleur gesteld." Zo vlak na het olympisch toernooi durfde Verlooy zich nog niet te wa gen aan een analyse. Wel wilde hij benadrukken dat van de 22 Neder landse atleten die in Londen in ac tie kwamen er vijftien debutant waren. „Er zit dus nog genoeg po tentie", zei de technisch directeur. „Natuurlijk wil je altijd naar me dailles toe, dat moet een doelstel ling zijn. En dankzij de sprint ko men we dichterbij." De Nieuw-Zeelandse atlete Vale rie Adams was even sprakeloos toen ze maandag hoorde dat ze als nog goud heeft gewonnen op de Olympische Spelen. De drievoudig 'Een aantal atleten is niet 'boven zichzelf uitgeste gen' en een aantal heeft teleurgesteld.' wereldkampioene kreeg de olympi sche titel bij het kogelstoten, nadat de Nadzeja Ostaptsjoek vanwege doping was gediskwalificeerd. Adams verruilde het zilver zo voor goud. „Het duurt wel even voordat ik het kan bevatten", aldus de 27-ja- rige atlete. Het krachtmens uit Nieuw-Zeeland veroverde vier jaar geleden in Peking ook olympisch goud. De Wit-Russin Ostaptsjoek gaat wel in beroep tegen de dis kwalificatie. Een dag na de voor Groot-B rit- tannië bijzonder succesvolle Olym pische Spelen heeft de voorzitter van het Brits olympisch comité (BOA) zijn vertrek aangekondigd. Colin Moynihan neemt afscheid zodra een opvolger voor hem is ge vonden. De verkiezing vindt waar schijnlijk in november plaats. Groot-Brittannië eindigde op de Spelen als derde in het medaille klassement achter de grootmach ten Verenigde Staten en China. Louis van Gaal onderwierp de Oranje-selectie op zijn eerste werkdag aan een mochten de spelers weer naar binnen. rustige training.Na drie kwartier foto Toussaint Kluifcers/ANP SKOPJE Geen verhuizing, geen baan voor Toshack John Toshack heeft zijn functie als bondscoach van Macedonië neerge legd. De 63-jarige oefenmeester lag in de clinch met het bondsbestuur, omdat hij geen zin had om in Mace donië te komen wonen. Dat had voorzitter Ilco Gjorgjioski wel geëist van Toshack. De trainer uit Wales had de nationale ploeg sinds augustus vorig jaar onder zijn hoe de. Met Toshack op de bank won nen de Macedoniërs slechts één wedstrijd. Hij coachte eerder Wa les, Real Madrid en Besiktas. LONDEN Arsenal verhuurt Miyaichi opnieuw Voor het derde jaar op rij verhuurt Arsenal de Japanse voetballer Ryo Miyaichi. Na Feyenoord en Bolton Wanderers mag de vleugelspeler komend seizoen zijn kunsten verto nen bij Wigan Athletic. Dat heeft Arsenal maandag bekendgemaakt. De Londense club hoopt dat Miyaichi bij Wigan meer ervaring op doet Bij Bolton kwam hij afgelo pen seizoen in vier maanden tijd tot veertien duels. Mede door zijn goede spel daar maakte hij in mei zijn debuut voor het Japanse elftal. NYON Terry is er gewoon bij in Champions League Chelsea kan bij de start van de Champions League gewoon een be roep doen op aanvoerder John Ter ry. Zijn aanvankelijke schorsing van drie duels is na beroep terugge bracht tot twee. Zijn eerste duel zat hij uit tijdens de gewonnen fi nale tegen Bayern München. De En gelsman ontbreekt ook nog tijdens de strijd om de Europese Supercup tegen Atletico Madrid, op 31 augus tus. Terry kreeg vorig seizoen in de de halve finale tegen Barcelona rood, nadat hij Alexis Sanchez een knietje in de rug had gegeven. CINCINNATI Haase strandt weer in de eerste ronde Tennisser Robin Haase heeft maan dag op het ATP-toernooi van Cin cinnati verloren van de Italiaan Andreas Seppi. De nummer 27 van de wereld was in twee sets te sterk voor de Hagenaar, die zelf 44e staat op de mondiale ranking: 6-4 6-4. De 25-jarige Nederlander prolon geerde enkele weken terug zijn ti tel in Kitzbühel. Haase kon die lijn echter niet doortrekken op de Spe len, waar hij in de eerste ronde strandde. Hetzelfde overkwam hem nu in Cincinnati. SCHEVENINGEN Nummerdor en Schuil toeschouwers op NK De beachvolleyballers Reinder Nummerdor en Richard Schuil zul len komend weekeinde in Scheven- ïngen hun Nederlandse titel niet verdedigen. Het geroutineerde duo is nog aan het bijkomen van de Olympische Spelen, waar het net niet lukte een medaille te verove ren. Door hun afwezigheid zijn Emiel Boersma en Daan Spijkers de favorieten. Bij de vrouwen wor den de olympiërs Sanne Keizer/ Marleen van Iersel en Madelein Meppelinlt/Sophie van Gestel in de eindstrijd verwacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25