Oranje werkt in de luwte aan eerherstel 24|S PSV bezint zich op defensie na catastrofe Hoogerland kiest voor veel eendaagse koersen Janssen: 'Het wordt voor mij moeilijk hier' dinsdag 14 augustus 2012 door Rik Elfrink EINDHOVEN - PSV bezint zich na de catastrofe in Waalwijk op de vraag of de defensie voor dit seizoen sterk genoeg is. Zonder paniek voetbal te willen spelen, kijkt de club of versterking op korte ter mijn nodig is. Dat hangt mede af van de vraag of één of meer spe lers verkocht gaan worden. Een transfer van Toivonen en/of Mano- lev behoort nog altijd tot de moge lijkheden, hoewel er geen concreet bod is binnengekomen. Geld dat uit eventuele transfers vrijkomt, kan worden geherinvesteerd in nieuwe spelers. Tot voor kort dacht PSV met de huidige defensie de competitie in te kunnen gaan. Een tegenvaller is dat Mathias 'Zanka' Jörgensen op dit moment nog niet klaar is voor een basisplek. De begin dit sei zoen van FC Kopenhagen overge komen centrale verdediger maakte in de voorbereiding nog geen ster ke indruk. Afgelopen zaterdag be gon Dick Advocaat met Marcelo en Bouma in het hart van de ver dediging, Derijck zat op de bank. Marcelo hoorde tegen RKC bij de zwakste PSV'ers. Ook Atiba Hut chinson ging niet vrijuit bij de te- gengoals van PSV. De directie van PSV heeft op dit moment geen' concrete actie onder nomen. Toch kan de club de pijlen 'nog richten op bijvoorbeeld Moi- sander van AZ, een speler met wie trainer Dick Advocaat bij AZ al werkte. De Fin stond vorig jaar al in de belangstelling van PSV en zag destijds een transfer afketsen. Voor PSV is het uitgangspunt dui delijk: eerst moet er geld uit spe lersverkopen binnenkomen om de selectie te kunnen versterken. De club hoopt komende weken de ver kopen van Youness Mokhtar en Imad Najah af te ronden. Allebei moeten ze enkele tonnen opleve ren. Mokhtar staat in de belangstel ling van meerdere eredivisieclubs. Nederland en België spelen voor de 125e keer tegen elkaar. Oranje won 55 keer, België 40 keer. door Koen de Vries MIDDELBURG - Johnny Hoogerland doet definitief niet mee aan de Ronde van Spanje. De wielrenner van Vacansoleil-DCM kiest voor een programma met veel eendaag se wedstrijden, met de Ronde van Groot-Brittannië als voorlopig sluitstuk. De Ronde van Spanje begint zater dag met een ploegentijdrit in Pamplona en duurt tot en met 9 september. De Belg Thomas de Gendt, de verrassende nummer drie van de Ronde van Italië, is de kopman van Vacansoleil. De ploeg bestaat verder uit vijf Nederlan ders (Wouter Mol, Bert-Jan Linde man, Pim Ligthart, Rob Ruijgh en Martijn Keizer), de Oezbeek Ser gey Lagutin, de Pool Tomasz Marc- zynski en de Spanjaard Rafael Valls. Johnny Hoogerland rijdt vrijdag de Dutch Food Classic, het voor malige Veenendaal-Veenendaal. Daarna volgen de Vattenvall Cy- classic (19 augustus), de Druiven koers (22 augustus), de GP Ouest France Plouay (26 augustus), de Stadsprijs Geraardsbergen (29 au gustus), de GP Jef Scherens (2 sep tember) en de Ronde van Groot Brittannië (9 tot en met 16 septem ber). Thomas Dekker gaat zaterdag toch van start in de Vuelta. Dat liet de coureur van Garmin-Sharp maandag via twitter weten. Dek ker meldde eerder nog dat hij zich de rest van het seizoen zou richten op eendagskoersen. Vandaag start hij in de Clasica San Sebastian. De vlam in Londen is nog maar net gedoofd of de schijnwerpers kunnen alweer richting de spe lers die de sportzomer met een hevige depressie inluidden. Het Nederlands elftal zoekt aan de hand van een nieuwe bonds coach naar eerherstel. door Leon ten Voorde KATWIJK - Alsof het zo moet zijn. Uitgerekend op de dag dat de olympische knuffelberen zich bij thuiskomst nog één keer laten fête ren in een bad van enthousiasme, tonen de veroorzakers van het na tionale chagrijn zich voor het eerst weer aan het volk. Ver weg van de deinende massa in Den Bosch en de feel-good-show in Londen, pro beren de voetballers van Oranje in Katwijk aan de zijde van een nieu we keuzeheer de eerste scherven van het EK-echec bij elkaar te ra pen. Voor de mensen die de sportzo mer inluidden met een hevige de pressie is er op deze mooie zomer avond geen applaus, geen polonai se in de duinen, maar een beschei den, gereserveerde ontvangst van de weinige toeschouwers. Voor het ware Oranje-gevoel moet je op dit moment even niet bij het Ne derlands elftal zijn. Daar lopen ze dan, die verwende mannetjes d.ie niet met de pers wil len praten, de egootjes, de arrogan te patsers die met een privéjet op vakantie gaan en dat twee dagen na de uitschakeling zonder gene op twitter zetten. Terecht of niet, zo wordt er op dit moment dus over de beste voetballers van het land gedacht en gesproken. Hoe vaak is er in de voorbije weken op de Nederlandse terrassen niet ge roepen dat die overbetaalde, ver veelde voetballers eens een voor beeld moeten nemen aan die hard werkende, olympia-gangers met hun onbegrensde liefde voor de sport, die alles opzij zetten voor die ene medaille? Kijk daar is Ro bin van Persie weer, opgestaan uit het niets zo lijkt het. Waar hij op het EK nog wegdook voor pennen en camera's, is er nu geen ontsnap pen aan. Van Persie zwijgt niet meer, maar praat. Niet uit liefde, maar omdat het moet. Ook Klaas-Jan Huntelaar, die volgens sommige verhalen zo vervelend zou zijn geweest dat Bert van Mar wijk hem bijna naar huis had wil len sturen, doet zijn ding. Lachend nog wel, net als Arjen Robben, Wesley Sneijder en al die anderen. De op het oog vrij relaxte houding van de spelers komt ongetwijfeld door de aanwezigheid van Louis van Gaal. Maar de bondscoach mag dan op zijn eerste werkdag de korte broek hebben aangetrokken, hij laat zich op het veld nog niet meteen gelden. Van Gaal houdt de handen vooral op de rug. Af en toe klapt hij, als de bal in een moordend tempo zonder haperin gen rondgaat, maar verder kijkt hij toe. De sessie is ook een rustige, een rondootje, een positiespel en wat loopoefeningen. Na drie kwar tier vindt de man, die in zijn vori ge periode als bondscoach de spe lers in de ogen van velen over de kling joeg, het genoeg en blaast hij op zijn fluit. Zijn voornaamste taak in de aan loop naar het oefenduel van mor genavond met België zal zich bui ten het gezichtsveld van de buiten wereld afspelen. Van Gaal moet gaan praten en nog eens praten. Sinds de afgang van Oranje op het EK is er van alles geroepen, ge schreeuwd, geroddeld, gelekt en ge schreven over de sfeer in de boe zem van de selectie, maar de jacht op 'het ware verhaal' heeft nog geen enkele reconstructie opgele verd die iets heeft toegevoegd. Van Gaal hoopt beter onderzoek te doen, zodat hij bij zijn start een helder inzicht krijgt in hoe de ver houdingen in de selectie nou echt „We zullen met de vaste kern eerst iets moeten afsluiten, voordat we fris en fruitig verder kunnen'met elkaar", zegt Sneijder na de trai ning. Hij doet er verder niet moei lijk over, natuurlijk is er wat op het EK wat gebeurd. „Die irritaties moeten de wereld uit en dat gaat ook gebeuren. We zijn allemaal volwassen kerels, toch? Ik ga ervan uit dat als je hier op het veld staat, je dat met de beste bedoelingen doet en je naar het WK in Brazilië wil." En als dat lukt zonder'al te veel ge doe, stijgt de Oranje-barometer vanzelf weer naar grote hoogte, zo heeft het verleden maar al te vaak uitgewezen. Kevin Strootman mist woens dag de oefeninterland van het Ne derlands elftal tegen België. De middenvelder meldde zich maan dag nog wel bij het Nederlands elf tal. Na medisch onderzoek vertrok hij weer naar huis. Bondscoach Louis van Gaal heeft geen vervan ger opgeroepen. door jochem Lippmann AMSTERDAM - Met een snoeiharde uithaal leek Theo Janssen zondag zijn club Ajax alsnog de zege op AZ te bezorgen. De meeste fans van de thuisclub waren al op ge veerd van hun stoel toen ze pas za gen dat de bal toch echt in het zijnet van het doel was beland. Janssen reageerde onbewogen na zijn mislukte poging op 3-2. Een paar minuten later sjokte hij na het laatste fluitsignaal richting de kleedkamer. Wellicht voor de laat ste keer in het shirt van Ajax. Wist hij het maar. „Ik lees en hoor van alles. Maar ik ben er niet uit met Vitesse. En veel belangrijker, de clubs zijn er ook niet uit. En als er niets verandert, dan blijf ik ge woon hier. Hoe moeilijk dat nu ook voor me is." Janssen wil namelijk voetballen. En als de schijn niet bedriegt, dan hoort hij ook na het vertrek van veel ploeggenoten uit Amsterdam niet bij de eerste keus van trainer Frank de Boer. Tegen AZ keek hij 82 minuten vanaf de bank toe hoe Thulani Serero op zijn positie speelde. Vervolgens mochten Tobi as Sana en Davy Klaassen nog eer der dan de Arnhemmer invallen. „En dan komt Christian Eriksen volgende week ook nog terug", be sefte Janssen. Het heeft er alles van weg dat een afscheid van Janssen uit Amster dam in de maak is. „Ik heb er nooit een geheim van gemaakt dat ik nog een keer bij Vitesse wil voet ballen", zei de 31-jarige Janssen. „Maar ik heb niets te willen. Het wordt voor mij wel moeilijker en moeilijker hier. Misschien is het moment wel aangebroken om te vertrekken." Vooral de prestaties van Churandy Martina zorgden nog voor enige opgewekte gezichten in het Nederlandse atle- tiekkamp. foto Michael Kappeler/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24