kinderen in mijn klas FZC Iedere dag om 19.00 uur 21 Laatste Nederland Zingt komt uit Middelburg Datacentrum in televisietoren Goes Thuis in.... Hypotheken ÉL Verzekeringen Financieel Advies dinsdag 14 augustus 2012 GEZONPHEID Jufferswegje 12 4421 JB Kapel Ie 0113-34 10 49 MIDDELBURG - De laatste aflevering van het EO-programma Neder land Zingt in de Zomer komt uit Middelburg. De uitzending is te zien op zondag 26 augustus om 8.55 uur op Nederland 2. Elke week staat een andere toeris tische plaats in Nederland centraal in de uitzending. In de uitzending over Middelburg is onder meer aandacht voor archeologische op gravingen met archeoloog Bernard Meijlink. Daarnaast zijn er koor- en samenzang en meditatie. Organist Bert van der Es speelt het lied 'Aan U behoort, o Heer der Heren'. Dit lied toont volgens hem dat de hele schepping die door God gemaakt is, Hem ook toebe hoort. Dominee Arie van der Veer sluit de aflevering af met meditatie en gebed. www.nederlandzingt.nl Het zal wel anders zijn. Ik heb een nieuwe juf, ze hebben een andere rekenmethode en er zijn vooral méér kinderen. Laura Faes gaat voor het eerst naar school in IJzendijke Saeftinghe Matuurexcursies door verdronken polders Natuurorganisaties Het Zeeuws landschap en 't Duumpje houden woensdag excursies door het Ver dronken land van Saeftinghe en de Verdronken Zwarte Polder. De wandeltocht door Saeftinghe be gint woensdagochtend om 9.00 uur. Vertrek is bij het bezoekerscen trum aan de Emmaweg in Nieuw-Namen. De rondleiding door de Verdronken Zwarte Polder begint om 19.30 uur en vertrekt op het parkeerterrein tegenover Fritu- ra 't Gemaal aan de Zeedijk in Nieuwvliet-Bad. WEMELDINGE Porsche Club rijdt op Beveland en Tholen De Porsche Club Holland rijdt za terdag 18 augustus rond op de Beve- landen en Tholen. De rit begint om 17.00 uur bij Club Casco in We- meldinge. Daar, op het parkeerter rein van De Weumelinghe, staan de auto's rond die tijd een poosje te kijk. Om 22.30 uur staan de Por sches weer opgesteld om bewon derd te worden bij Buutengaets in Sint Annaland. Vernielingen bij inbraak in kerk In een kerkgebouw aan de Noord- hoeklaan in Goes hebben inbrekers vorige week vernielingen aange richt. De koster van de kerk ontdek te dat zaterdagavond pas toen hij de kerk voor de dienst wilde ge reed maken. De inbrekers hadden de voordeur vernield om binnen te komen en ook een binnendeur. Ze vonden echter niets van hun ga- ding. GOES - Het bedrijf Force Fusions uit Terneuzen heeft helemaal bo venin de televisietoren in Goes een datacentrum ingericht. Sinds gisteren draaien op grote hoogte een aantal servers van Force Fu sion, die ervoor zorgen dat aange sloten bedrijven kunnen werken in de zogenaamde 'cloud'. De cloud stelt bedrijven in staat te werken zonder al te veel hardware. Medewerkers kunnen vanuit elke willekeurige plaats met een desk top verbinding leggen met inter net. Ze hebben dan ook toegang tot alle afgesproken gegevens en programma's. In het datacentrum worden alle da ta die door de cloud komen, opge slagen. Om een perfecte dekking te realiseren, heeft Force Fusion meer datacentra geïnstalleerd op grote hoogte. Het bedrijf heeft dat gedaan in IJsselstein, Alphen aan de Rijn, Wormer, Haarlem en Zwolle. Kinderen uit Waterlandkerkje gaan voor het eerst met een busje naar hun nieuwe school in IJzendijke. Het school tje in hun eigen dorp werd opgeheven omdat er te weinig leerlingen op zaten. foto Mark Neelemans het PZC videojournaal www.pzc.nl door Claudia Sondervan GOES - Het kermisvuurwerk in Goes komt na twaalf jaar wellicht terug. Kermisorganisator Johan Or- delman sr hoopt volgend jaar de Goese kermisgangers weer te trak teren op een pyrotechnische show. Het Goese kermisvuurwerk was in 2001 voor het laatst te zien aan de Westwal. Na de vuurwerkramp in Enschede waren de 76 meters van de afsteek- plaats tot de huizen op de West- wal volgens de aangescherpte regel geving niet meer toereikend als vei ligheidszone. Ruimer bemeten lo caties waren niet voorhanden. Ordelman denkt nu toch een nieu we locatie te zien. Wethouder Loes Meeuwisse reageert daar wel willend op. „We gaan met de pro vincie studeren op de mogelijkhe den die de huidige regels bieden", zegt zij. Om de bezoekers toch een extraa tje te geven, zochten de kermisex ploitanten steeds andere pu bliekstrekkers. De laatste jaren is dat het bezoek van de Bekende Ne derlander. Vorig jaar kwam Joker- tje; donderdag om 20.00 uur ver schijnt GTST-er 'Rik de Jong', of wel Ferri Somogyi (39) van de tv-soap Goede Tijden Slechte Tij den, bij de Booster. RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118 -615151 www.donrisicobeheer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21