Nu zitten er ineens 26 20[ zeeland Aanpak Thoolse wateroverlast ^IDD Goes voor de elfde keer stad van de kinderen Oppepper voor patiënten met Parkinson zeeland naz mer festival dinsdag 14 augustus 2012 'jKC&sza&xvsxt. door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen zegt de intentie te hebben om de wateroverlast in sommige straten van Tholen-stad structureel aan te pakken. Eventuele maatregelen zijn echter niet voor morgen. Tijdens extreme regenval op 5 juli hadden veel huishoudens in het laaggelegen deel van de Bosstraat, in de Thoolse binnenstad, te kam pen met wateroverlast. In vrijwel alle huizen stonden centimeters water. En dat terwijl de bewoners een klein jaar eerder ook al soort gelijke overlast hadden. In de Pauli- nastraat en de Venkelstraat ging het begin juli eveneens mis in veel woningen, al was dat in die laatste straat beduidend minder dan in het verleden. De PvdA stelde schriftelijke vragen aan het college. De partij wilde van burgemeester en wethouders weten wat ze gaan doen om derge lijke problemen in de toekomst te voorkomen. Het college antwoordt dat de ge- GOES - Voor de elfde keer op rij is Goes zaterdag 18 augustus een kin- derstad. Voor kinderen tot 12 jaar zijn de meest uiteenlopende activi teiten gepland, van sport tot knut selen en van griezelen tot dieren vertroetelen. De dag begint om 10.30 uur in de trouwzaal van het stadhuis met de installatie van de nieuwe kinder burgemeester Justin Reijerse. Die maakt samen met zijn wethouders Tim Eggebeen en Shannen Ou- weneel een rondgang door de stad die om 11 uur begint. Het kinder college komt dan langs de speur tocht door het Slot Ostende, waar alles in het teken staat van de rid- Laura Faes uit Waterlandkerkje kinderen uit Waterlandkerkje gaan voortaan met de bus naar de basis school in IJzendijke. noemde problemen bekend zijn en dat er al lange tijd aan een op lossing wordt gewerkt. Hoewel de gemeente streeft naar een structu- .rele oplossing, zal het nog even du ren voor bewoners met een gerust hart een naderende wolkbreuk te gemoet kunnen zien. In 2013 wordt het nieuwe 'Gemeentelijke Rioleringsplan' opgesteld. Daarin moet duidelijk worden hoe de pro blemen opgelost kunnen worden. De gemeente zal de komende tijd nog onderzoek doen naar het rioolstelsel. Daarbij gebruikt ze een nieuwe techniek, waarbij beke ken kan worden welke straten het meeste kans op overlast hebben en waar het water in verschillende situaties heen stroomt. Zo ontstaat een zogeheten 'water- overlastlandschapskaart'. Op basis daarvan kan worden besloten wel ke verbeteringen moeten worden aangebracht. In de tussentijd wil het college naar eigen zeggen tijde lijke maatregelen treffen. B en W willen in september in gesprek gaan met de getroffen mensen. ders die er vroeger verbleven. In het Schuttershof is een kinderboer derij en bij de Stenenbrug staan lieve ezels. Op het plein bij De My the kunnen basisschoolkinderen sporten en op het Damplein staat een klimwand. Wie durft, kan op de Grote Markt meedoen aan een bungyrun, maar je kunt er ook knutselen. Verder rijdt er niet alleen een trein tje door de stad, waarop kinderen van 4 tot 12 kunnen opstappen, er zijn ook kamelen die een kalm rondje door de stad hobbelen. Er zijn een poppenkast en een draai molen en het plein rond de kerk is ingericht als kleuterparadijs. Hun basisschool is opgehe ven. Nu de zomervakantie voorbij is, moeten de kinde ren uit Waterlandkerkje daarom voor het eerst met een busje naar IJzendijke. door Cornelleke Blok Björn in de hoek op de achterste bank, David en Soraya ernaast. Coen, Stan en Niels op de zitjes in het midden. En Jordy en Laura, die mogen hele maal voorin. Het is maandagmorgen, tien voor half negen. Vrijwilligster Karin Jan sen wijst acht kinderen hun stoel in het schoolbusje aan. „Iedereen heeft een vaste zitplaats", zegt de chauffeuse. „Anders krijgen ze straks ruzie over wie naast wie mag zitten." De kinderen trappelen van onge duld bij de opstapplaats voor het dorpshuis van Waterlandkerkje. Hun moeders staan er glimla chend naast, hun fototoestellen in de aanslag. Overal in Zeeland beginnen leer lingen aan het nieuwe schooljaar, maar voor de leerlingen uit Water landkerkje is deze maandag extra speciaal. Ze gaan voor het eerst naar hun nieuwe school de Schut- tershoek in IJzendijke, vijf kilome ter verderop. De Inspecteur Leenhoutsschool in Waterlandkerkje moest in juni slui ten, omdat er te weinig leerlingen op zaten. Ouders uit het dorp richtten de Stichting Dorpsbus Waterlandkerkje op, en rijden de kinderen voortaan elke dag naar IJ zendijke met een busje dat beschik baar werd gesteld door de gemeen te. Vijftien mensen hebben zich aangemeld als vrijwilliger om te chauffeuren. Iedereen hecht veel waarde aan goed leerlingenver voer. „Door de sluiting van de school valt een heleboel weg uit het dorp, maar doordat kinderen samen met een busje naar school gaan, blijft toch saamhorigheid be staan", zegt Ina Peters, moeder van één van de leerlingen. Helemaal onbekend is de nieuwe school niet: de kinderen hebben in de maanden voor de zomerva kantie al uitgebreid kennisgemaakt met hun nieuwe klasgenootjes. Jor dy vindt het vooral leuk dat hij op de voorste stoel in het busje mag zitten. Spannend, zo'n nieuwe school? „Mwah", zegt hij schouder ophalend. Miranda Vervaet, moeder van Jor dy en Bjom, weet wel beter. „Ze zeggen natuurlijk niet dat ze ner veus zijn. Dat is niet stoer. Maar ze vinden het wel spannend hoor. Ze riepen vanochtend constant dat ik op moest schieten. Ze waren bang om de bus te missen." Klokslag half negen vertrekt het busje uit Waterlandkerkje. Ze wor den even later opgewacht bij hun nieuwe school door Juf Cindy Heinsdijk, die tot voor kort lesgaf op de Inspecteur Leenhouts school. Laura Faes, die aan het laatste jaar van de basisschool begint, rent meteen naar haar nieuwe vriendin nen toe. „Die ken ik van voor de zomervakantie en van vroeger, toen we nog op het kinderdagver blijf zaten." Ze kijkt uit naar het nieuwe schooljaar, maar is tegelij kertijd best zenuwachtig. „Het zal wel anders zijn. Ik heb een nieuwe juf, ze hebben een andere reken methode en er zijn vooral méér kinderen. Op mijn oude school za ten we met zeven. Nu zitten er in eens 26 kinderen in mijn klas!" GOES - Voor mensen die lijden aan de ziekte van Parkinson en hun fa milieleden houdt SVRZ een reeks bijeenkomsten die beide groepen moet helpen het leven met de ziek te aangenamer, zinvoller en zelfred- zamer te maken. Het zogenaamde PEPP-program- ma besteedt aandacht aan de psy chologische en sociale gevolgen die de beperkingen van een parkin- sonpatiënt nu eenmaal met zich meebrengen. De medische begelei ding, die zich met name toelegt op de fysieke toestand van de patiënt, schiet juist in de sociale begleiding meestal tekort, zeker als het gaat om partners en familie. De eerste bijeenkomst is vrijdag 17 augustus in het Erasmuspark in Goes. De rest volgt in de weken er na, telkens van 10.30 tot 12 uur. Deelname kost 20 euro pp. Opgave via 0113-315394 of e.faber@svrz.nl 24/8 MISS MONTREAL 25/8 JURK! 26/8 IZALINE CALISTER EN BIG BAND 27/8 YORI SWART 27/8 CHAGALL 28/8 DOTAN 28/8 TIM AKKERMAN 29/8 MOSS 30/8 DESTINE 31/8 DI-RECT 01/9 RACOON THEATER VANAF 21 AUG THEATER OP DIVERSE LOCATIES imerfestival.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20