Huizenprijs daalt verder storing in 1 i. g Last door netwerk Haven in Zicht o PZC Warm welkom K| zeeland KA seaports Alarmfase voor Krekengebied Ouwerkerk voorbij Veel verschillen in prijs zwemles PZC Verdwenen en bestaande dieren in Tropical Zoo Het echte surfersgevoel bij Natural High Twee landsdelen, één historie Woningen dit jaar vijf en in 2013 vier procent minder waard DEN HAAG - De prijzen van koop woningen zullen dit jaar en in 2013 blijven dalen, terwijl het aan tal verkochte huizen laag blijft. Dit jaar dalen de prijzen van koopwo ningen gemiddeld met vijf procent en volgend jaar nog eens met zo'n vier procent. Dat stellen econo men van Rabobank in het maan dag verschenen Kwartaalbericht Woningmarkt. Bij de daling van de huizenprijzen doen zich grote regionale verschil len voor. Zo zijn de prijzen in de Gooi- en Vechtstreek sinds het hoogtepunt van de markt in 2008 gemiddeld met bijna 20 procent ge daald, terwijl de daling in Zeeuws-Vlaanderen over dezelfde periode slechts 4,9 procent be droeg. Demografische factoren spe len daarbij een rol, net als de sa menstelling van de woningvoor raad. In Zeeuws-Vlaanderen ble ven de huizenprijzen de afgelopen jaren op niveau doordat steeds meer Belgen er huizen kopen. Volgens hypotheekadviseur IG&H lijken de huizenprijzen iets min der hard af te nemen door een op leving in het tweede kwartaal. Maar als de plannen uit het Lente akkoord doorgaan en de hypotheekrenteaftrek inderdaad wordt beperkt, lijkt er ruimte voor verdere prijsdalingen, stelt IG&H. Volgens de economen van Rabo bank komen kopers en verkopers maar moeilijk tot overeenstem ming omdat kopers de huidige vraagprijzen niet willen betalen, terwijl verkopers de vraagprijs maar mondjesmaat verlagen. Het aantal transacties in het tweede kwartaal van 2012 is wel fors geste gen. Die toename (70 procent meer dan een jaar eerder) werd veroorzaakt doordat kopers graag voor 1 juli zaken wilden doen in verband met de onzekerheid over de overdrachtsbelasting. DEN BOSCH - Ranomi Kromowidjojo wordt opge tild door rapper Ali B. en leden van het Neder lands Olympisch team tijdens de huldiging in Den Bosch. De Nederlandse sporters zijn maan dagmiddag op het Centraal Station van Den Bosch onthaald door het Nederlandse publiek. De sporters arriveerden even na vier uur op het station. Zwemster Ranomi Kromowidjojo stapte als eerste uit de trein. „We hadden onszelf voor genomen om een feestje te gaan vieren met de Mtgssssazeseosez sporters en de coaches. Maar als ik dit zo zie, denk ik dat heel Nederland gaat feesten van daag", zei ze. foto Koen van Weel/ANP pagina 6/7na de huldiging nog een afterparty Zie achterzijde 'Buiten'-katern: door Melita Lanting OUWERKERK - Er stroomt geen wa ter met giftige algen meer in de Oosterschelde. De Veiligheidsregio Zeeland heeft daarom maandag de alarmfase voor het Krekengebied Ouwerkerk ingetrokken. De algen komen nog wel in groten getale voor in de oostelijke kreek van Ou werkerk. Deze kreek is door dam men geïsoleerd van de rest v n het oppervlaktewater. De besü jding van de algen kan nog een paar we ken duren. Waterschap Scnelde- stromen wil de gif producerende alg te lijf met waterstofperoxide. Sinds vorige week dinsdag gold voor het gebied een alarmfase om dat met het lozen van water uit de MIDDELBURG -""Een storing in het 150 kilovolt netwerk van Tennet heeft maandagmiddag voor ontre gelde spoorbomen en verkeerslich ten in Zeeland gezorgd. In West-Brabant reden geen treinen meer als gevolg van deze storing omdat energieleverancier Enexis ook werd getrofferj. Ook enkele bruggen en sluizen hadden last van de storing. In Noord- en West-Brabant zaten mensen 20 mi nuten zonder stroom. In delen van Zeeland was de storing te mer ken in de vorm van een zeer korte dip in de stroomvoorziening. De storing is te wijten aan een span ningsdip in het netwerk in de buurt van Roosendaal. Ook Shell Moerdijk kreeg er mee te maken waardoor het bedrijf het affakke- len in gang zette. Dat leverde grote rookpluimen uit de schoorsteen van de fabriek op. MIDDELBURG - In het ene zwembad zijn de zwemlessen duurder dan in het andere. De verschillen kun nen oplopen tot 200, 300 euro per kind. De één werkt met een diplomagarantie, de ander met 'knipkaarten'. „Na een jaar heb je bij ons wel alle drie zwemdiplo ma's", zegt Corrie Marteijn van Zwemschool Zeeland. Ouders we ten waaraan ze toe zijn." pagina 3: commentaar pagina 2 en 3: zwemlessen zijn duur DESTELLING De huizenprijzen gaan echt wel weer een keer stijgen Reageer op pzc.nl UW MENING 382 reacties Ik heb genoten van de Olympische Spelen eens oneens kreek grote hoeveelheden algen in de Oosterschelde terecht waren ge komen. Daar vormden ze een be dreiging voor de volksgezondheid en de mosselpercelen. Donderdag bleek dat de mossels niet besmet waren en dat de algen nagenoeg verdwenen waren. pagina 3: 'uitbraak algen was ernstig' Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -C13 9910 8"71lóSSHSSSSSO»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1