zeeland i 19 Sushirestaurant Konichiwa ook in Middelburg CFiTüintechniekfmïwinkassenland Horeca-ondernemer Zhao Chen dinsdag 14 augustus 2012 door Emile Calon MIDDELBURG - Een nieuw restau rant beginnen in deze tijd kan, maar dan moet er aan enkele voor waarden worden voldaan, zegt ho recaondernemer Zhao Chen (26). De kwaliteit, de locatie, de bedie ning en het bedrag dat de klanten moeten betalen. Hij denkt dat al die zaken op orde zijn voor het nieuwe sushirestaurant Konichi wa, dat gevestigd is aan Onder den Toren in Middelburg. Hij zegt dat klanten bij hem niet de hoofdprijs moeten betalen voor een goede maaltijd. Tegelijkertijd stelt hij dat hij kwaliteit levert. Een dusdanige kwaliteit zelfs, dat ook Japanse klanten bij hem zullen terugko men om nog eens te eten, aldus de ondernemer. Speciaal voor hen, maar ook voor anderen, heeft hij drie aparte kamers ingericht waar echt op z'n Japans - op de knieën - gegeten kan worden. In totaal telt het restaurant 170 stoelen. Daar komen er in de na bije toekomst nog twintig bij om dat Chen op de binnenplaats een Japanse tuin gaat aanleggen met plaats voor twintig gasten. „Niet meer, want er moet in alle rust ge geten kunnen worden." Chen komt uit een horecafamilie. Konichiwa Middelburg is zijn der de zaak. Anderhalfjaar geleden be gon hij Konichiwa Goes en enkele maanden terug startte hij in Sluis het Franse restaurant Tous Les. In alledrie de zaken betalen de gasten één bedrag voor een maaltijd. In Middelburg, door de week, 22,50 euro. In het weekeinde moet er 24,80 euro worden afgerekend. Chen geeft direct toe dat deze for mule, 'all you can eat', bij menig restaurantbezoeker op opgetrok ken wenkbrauwen kan rekenen, omdat de kwaliteit in zulke zaken vaak heel matig is. Hij bezweert dat bij hem 'massa is kassa' niet op gaat. Hij benadrukt nogmaals dat hij kwaliteit levert. „Bij mij wer ken drie Japanse koks die precies weten hoe ze sushi's moeten ma ken." Zij worden ondersteund door enkele Chinese koks. „De Ja panse koks zijn er voor de kwali teit, de Chinese voor de kwanti teit. Want wij willen wel dat de klanten een kwartier nadat ze de bestelling hebben geplaatst, hun gerechten op tafel hebben." ZOUTELANDE Beginnend bestuurder rijdt weer met drank Een beginnende bestuurder (21) uit de gemeente Veere is maandag ochtend voor de tweede keer be trapt op dronken rijden. Vorig jaar werd hij al eens gepakt en maandagochtend om vijf uur hield de politie hem opnieuw aan, in Zoutelande. Hij had vijf keer te veel op, reed te hard en slingerde. Omdat hij zijn rijbewijs niet met een kon tonen, nam de politie zijn auto in bewaring. Als hij zijn rijbe wijs inlevert en iemand meeneemt die een geldig rijbewijs heeft, krijgt hij zijn auto terug. Of hij ook zelf zijn rijbewijs terugkrijgt, be paalt de officier van justitie. OOST-SOUBURG Instrumentaal concert in De Open Haven In De Open Haven in Oost-Souburg wordt vanavond om 20 uur een concert gegeven door Wilbert Ma- gré (vleugel), Wim Magré (orgel) en Carina Boosenbroek (panfluit). Het programma bestaat uit geeste lijke en licht klassieke muziek. Va der en zoon spelen ook diverse stukken vierhandig piano. Toegang kost tien euro voor volwassen en vijf euro voor kinderen t/m 12 jaar. MIDDELBURG Bomenwandeling door binnenstad Een gids van IVN geeft vrijdag 17 augustus een bomenexcursie door de binnenstad van Middelburg. De wandeling begint om 13.30 uur van af de Markt voor de Drukkerij en duurt anderhalf tot twee uur. Deelname kost drie euro voor vol wassenen en 1,50 euro voor kinde ren tot 12 jaar. Kinderen tot 6 jaar en leden van IVN Walcheren mo gen gratis meelopen. KOUDEKERKE Zomeravondconcert Ons Genoegen Het harmonieorkest van de Ko ninklijke Harmonie Ons Genoegen uit Vlissingen geeft vanavond, dins dag, een concert bij de parkeer plaats van Hotel De Wijde Landen aan de Verlengde Dishoekseweg in Dishoek. Het concert is gratis en begint om 20.00 uur. Op de site van Ons Genoegen wordt gemeld of het concert vanwege het weer kan doorgaan, www.khog.nl 'Onze gasten kunnen uit 91 gerechten kiezen. Het gaat om veertig koude gerechten en 51 warme. Negentig procent van onze gerechten is Japans. Tien procent niet, omdat we speciaal voor kinderen onze kaart hebben aangepast zodat ze bijvoorbeeld gefrituurde vleugeltjes kunnen bestellen. Wij werken niet met voorgefabriceerde produkten. We im porteren heel veel. Zowel uit Japans als uit andere landen'. De koks van Konichiwa Middelburg werken in een open keuken zodat de klanten kunnen zien hoe ze werken. foto Ruben Oreel lO§tés om.ers< \»mes! De zomer staat bij ons weer bol met gloednieuwe modellen tuinkassen en noviteiten. Ook onze collectie sfeervolle buitenverblijven is verder uitgebreid. Bovendien hebben we het hele jaar door een groot assorti ment tuinmachines en -gereedschappen. Kortom... CF Tuintechniek en Tuinkassenland hebben voor elke echte buitenlevensgenieter wat wils! [(QHusqvarna'^ specialist in tuin- en parkmachines, tuinkassen, priëlen, oranjerieën, overkappingen x J.W. Frisostraat 31, 4413 CB Krabbendijke, Nederland tel.:0113-501255 fax:0113-503684 info@cftuintechniek.nl www.cftuintechniek.nl en www.tuinkassenland PTAGOES Pearyweg 11 Tel. (0113) 22 06 20. PTA VLISSINGEN Pres. Rooseveltlaan 768 Tel.. (0118) 42 04 20. PTA TERNEUZEN Productiestraat 4 Tel.: (0115) 68 35 30. PTA MIDDELHARNIS Kastonjelaon 41-43 Tel.: (0187) 48 30 94. AUTOMOBIELBEDRIJF DE NOBELPOORT B.V. Zierikzee - Agent Oudeweg 2-6 Tel (0111) 41 44 53 Genoemde adviesprijs is iricl. btw, excl kosten rijkloarmaken, verwijderingsbijdrage en leges Afgebeeld model kan afwijken van de werkelijkheid. Vraog in de showroom naar de mogelijkheden Wijzigingen en fouten voorbehouden. Dit aanbod geldt olleen op geregistreerde 208 modellen. Deel lb (30-07-2012).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19