Veere Ie streng voor groene industrie WALCHEREN Symbolisch huwelijk tussen Oostkapelse scholen almanak Tip? redactie@pzc.nl Melk DINSDAG 14 augustus 2012 17 Vroegere smederij Veere is nu streekwinkel 18 Nieuwe schooljaar begint extra speciaal 20 Wethouder reageert verbaasd op pleidooi Kamer van Koophandel voor meer ruimte voor 'biobased' bedrijvigheid door Emile Calon DOMBURG - De Kamer van Koop handel vindt dat de gemeente Veere de groene economie meer ruimte moet bieden, bijvoorbeeld door meer 'biobased' bebouwing toe te staan op het platteland. Wethouder Jaap Melse reageert verbaasd. Volgens hem geeft Veere juist al veel ruimte aan nieuwe eco nomische dragers. Wel is Veere te rughoudend tegenover grootschali ge ontwikkelingen als viskweek op het platteland. Melse benadrukt dat industriële bedrijvigheid zich niet in de Walcherse polders hoort te vestigen. „Daar zijn de be drijventerreinen bij Middelburg en Vlissingen juist voor bedoeld." De Kamer van Koophandel meent dat de zogenoemde biobased eco nomy veel kansen biedt voor de versterking en vernieuwing van het bedrijfsleven in Zuidwest-Ne derland. Het gaat dan om het telen van gewassen die gebruikt worden als grondstoffen zoals miscanthus en meekrap en om het gebruik van agrarische reststoffen voor bij voorbeeld verbranding of mest. Volgens de Kamer van Koophan del moet daar ruimte voor worden gemaakt op het Veerse platteland in de vorm van nieuwe bebou wing, al dan niet gekoppeld aan be staande bedrijven. De Kamer con stateert dat daar 'helaas maar heel weinig ruimte voor is' in het ge meentelijk voorontwerp bestem mingsplan Buitengebied. De Kamer vindt ook dat er op het Veerse platteland meer ruimte moet komen voor bassins om bij voorbeeld vis in te kweken. Vol gens de Kamer legt de gemeente nu nog rigide eisen op aan zulke bassins. „Vormen bassins, die nau welijks boven het maaiveld uitste ken, zo'n ernstige aantasting van het landschap?", zo wil de Kamer weten. De Kamer pleit voor ruimte voor proeflocaties en pilots op her ge bied van groene economie. „Zodat a H8M 88888888 SK deze niet op voorhand verzanden in stroperige procedures." Tot slot laat de vertegenwoordiging van het bedrijfsleven weten dat er op het Veerse grondgebied ook meer ruimte moet komen voor 'natte be drijventerreinen'. Daar zou vis ge kweekt kunnen worden of andere dieren of gewassen. In de Veerse gemeenteraad heb ben enkele fracties, vooral het CDA, recentelijk ook bepleit wat meer tegemoet te komen aan de wensen van die sector. OOSTKAPELLE - Een 'huwelijk' tussen de direc- baar) symboliseerde maandag het samengaan dag bij verschillende ouders duidelijk te ho- gaan in ieder geval leuk, vertelden Daimen teuren Thea de Smit en Sjaak Vereist van de van beide scholen in het gebouw aan de To- ren dat ze hopen dat over een jaar de verschil- Kasse en Twan Dingemans uit groep 8. De Oostkapelse basisscholen De Regenboog (pro- renstraat. De bedoeling is wel dat op termijn lende klassen worden samengevoegd. nieuwe scholengroep telt nu bijna honderd testants-christelijk) en De Knotwilg (open- de samenwerking verder gaat. Zo was maan- Leerlingen van de scholen vinden het samen- kinderen. foto Ruben Oreel is^sssissssos!^msBxsmsEsm^wsssessseismss^sm^sswss^!ssr^s^ss^ms^sssi^msi^a5^ss^^sss& vsmsiememsessm&mmBmmamimisamms^mm/ssmmmmBmscissssiiesssmsBBS^wssBa^asm VLISSINGEN Oud-ijzerdief betrapt en thuis aangehouden RILLAND Stropers opgepakt door Waterpolitie Een 30-jarige Oost-Souburger is in zijn huis aangehouden voor dief stal van oud ijzer bij een metaalbe drijf in Vlissingen. De man werd betrapt door een getuige toen hij zondag tussen 18.00 en 19.45 uur oud ijzer weghaalde en uitlaadde in de Nieuw Bonedijkelaan. Ook de politie kreeg een melding. De oud- ijzerdief kon in zijn huis worden aangehouden. Hij zit nog vast. De Waterpolitie heeft zaterdaga vond drie stropers aangehouden die met zeventien palingen, vijf vleugelfuiken en een schietfuik op de Dumoulinweg in Rilland wa ren. De paling was gestolen uit de Bathse kreek, een Naturazoooge- bied van Staatsbosbeheer. In dit be schermde natuurgebied is het ver boden te vissen en daar worden ook geen ontheffingen op gegeven. WOLPHAARTSDIJK Wanbetaler zonder rijbewijs auto kwijt De politie heeft zondagavond bij de Muidenweg in Wolphaartsdijk de auto in beslag genomen van een 47-jarige man uit Borsele. De man reed met zijn auto over het gras in het voetgangersgebied. Toen hij daarop werd aangespro ken, bleek hij geen geldig rijbewijs te hebben maar wel een grote belas tingschuld. De douane werkte mee. Voor haar verjaardag organiseerde hij een weekendje Giethoorn. Dagje varen, lekker uit eten en de nachten werden doorgebracht in een bedstede van een oude koeienboerderij. 's Mor gens stonden de Vlissingers al vroeg op om het melken mee te maken en de kalfjes de jles te geven. Het stel was niet uit de stallen weg te slaan. Toch moesten ze, om te ontbijten. Gastvrouw Klaske had de tafel ge dekt met de mooiste streekproducten en schonk haar gasten sinaasappel sap in. Maar die misten iets: melk. „Melk?" reageerde de boerin veront waardigd. En vervolgde in onver valst Overijssels accent, terwijl ze keek naar de mega-melktanks bui ten: „Das nou zo'n product, daar denk ik niet meer aan!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17