41 Dubbelslag Bram Donze 'op Steen' o. Marathon 14/10/2012 maandag 13 augustus 201"/ 'Als we Zaamslag op 0-0 hadden kunnen houden dan hadden we deze strafschoppenserie ook gewonnen.' Biervliet-trainer Patrick Boute door Henk van de Voorde SINT-JANSTEEN - In het 31e De Kroon Smash tennistoernooi te Sint-Jansteen was Bram Donze de beste in zowel de 4- als. de 5-cate- gorie. In de 5-finale klopte de acht tienjarige Hnlstenaar met duidelijk verschil zijn stadgenoot Yanniek Ivens: 6-16-3. „Ik sloeg flink door, waarop Yan niek nog harder probeerde te slaan. Daardoor maakte hij veel fouten. Nee, tegenwoordig speel ik niet meer op vastheid. Mijn tennis- leraar Mark-Jan de Jonge wil dat ik zoveel mogelijk druk zet, anders word ik niet veel beter. Het is nog niet zeker of ik volgend jaar 4 of 5 ben, maar ooit hoop ik een 3-spe- ler te worden", aldus Bram Donze die in de halve finale via 6-4 7-6 met Terneuzenaar Bas Dingenouts had afgerekend. Ook in de 4-poule maakte Donze zijn favorietenrol waar. Hoewel hij verrassend (in drie sets) had verlo ren van Marnix Ivens, was zijn overwinning in straight sets op thuisspeler Niels van den Brande doorslaggevend. In de 6-eindstrijd versloeg Ivo Wouters met 6-4 7-5 Danny Smet. „Ik heb overal pijn, maar ben wel blij met de winst", aldus veteraan Wouters. „Ik had veel meer op zijn backhand moe ten slaan", was het relaas van Vla ming Smet. In de 6 35 plus was 'de beer van Graauw' Johnny Smet met twee keer 6-3 te sterk voor Honny van Dorsselaer. Sluitstuk van het toernooi was het sleutel duel in het dubbel-3 tussen de combinaties Ronald van Remortel/Patrick Vervaet en Ran dy Boddaert/Tom Huis: 6-7 6-4 6-3. Laatstgenoemden stonden in de tweede set nog met 4-1 voor, maar de partij kantelde in het voordeel van het Smash-duo. „Cru ciaal was dat we in de derde set op 3-3 de service van Tom braken, waarna op 5-3 ook Randy zijn ser vice verloor", aldus Van Remortel die zich tegenwoordig net als Ver vaet toelegt op het lopen van mara thons. „Onze laatste liepen we in Barcelona, net voor aanvang van de tenniscompetitie." In de mixed-3 ging de eerste prijs naar broer en zus Davy en Wendy de Kesel via winst op Janine Holle- stelle en Tom Huis (drie sets) en op de slotdag op Natasja Haak en Fred van Cauteren: 6-4 6-2. Wendy sloeg goed door van ach teruit, terwijl ik veel afkon maken aan het net. Vaak met korte ballen omdat ik wist dat Fred moeite had met lopen", vertelde Davy de Ke sel, die ook het dubbel-4 (met Van Cauteren) had gewonnen. In de mixed-5-finale zegevierden Leontine Dingenouts en Yanniek Ivens met 7-5 6-1 over Toyce Wau- ters en Daniel Audenaerd. In de mixed 6-apotheose wonnen Irene Knegtel en Henk van de Voorde met 6-3 6-2 van Nicole Vink en Se- bastiaan Millenaar. De laatste had eerder op de dag nog wel samen met Dennis Vlassenrood in het dubbel 6 korte metten gemaakt met Jan Franse en Ronny de Saegh- er. Bij de vrouwen-6 werden Renee van Sabben en Marcia Bosten nummer één. VUG HT Eversdijk zwemt naar zesde plaats Alex Eversdijk van zwemvereni ging De Bruinvis uit Sas van Gent is bij openwaterwedstrijden in Vught op de zesde plaats geëih- digd. De Zeeuws-Vlaamse schoolslagspe cialist deed in recreatiepias De IJze ren Man 34 minuten en 36 secon den over de 2000 meter. De wedstrijd werd gewonnen door Tim van de Berg van zwemvereni ging De Kempvis uit Dordrecht. Hij was ruim drie minuten sneller dan Eversdijk. PHILIPPINE Philippine verslaat reserves Terneuzen De voetballers van Philippine na men in een oefenduel al in het eer ste half uur een 3-0-voorsprong door drie doelpunten van Maarten van Hecke. Toen niet veel later ook Jordi de Kunder scoorde, leek een ruime nederlaag voor Terneuzen 2 in het verschiet. In de blessuretijd van de eerste helft bracht Remco van Leeuwen met twee treffers de achterstand echter terug tot 4-2. In de helft was het Kevin Nieleman die de einddstand in de 65e min- buut op 5-2 bepaalde. ROOSENDAAL Dennis Evertse springt naar zesde plaats Bij een internationale Concours Hippique in De Goubergh bij Roosendaal is Dennis Evertse op de zesde plaats geëindigd. De voor malige inwoner van Nieuw- én Sint Joosland bleef in de klasse tot 1.45 meter met zijn paard Chamber 6 foutloos, maar was met de tijd van 61.55 seconden niet snel ge noeg voor een topklassering. De winst ging naar de Italiaan De Luca en zijn paard Fortuna. Dennis Evertse rijdt voor de stal van Leon Thijssen uit het Limburg se Baarlo. TERNEUZEN Scheldesport viert vijftigjarig bestaan De atletiekvereniging Scheldesport uit Terneuzen viert zaterdag 25 au gustus het vijftigjarig bestaan. De club organiseert een reünie en feestavond. Hiervoor is de jubileumcommissie op zoek naar oud-leden. Die kun nen zich voor de feestavond opge ven via famfranken@me.com. Scheldesport slaagde er in verband met het gouden jubileum begin juli in het succesvol verlopen NK voor masters naar Terneuzen te ha len. ISllllSStKIlS Shegbert van Uytrecht passeert namens Biervliet Zaamslag-verdediger Tommy Tissink in de finale van de Cofely Cup. Zaamslag zou het duel met 1-0 win nen. foto Mark Neelemans De Lage Landen Eindhoven Schrijf je nu in voor de marathon, halve marathon, 2,5 of 5 km in via: www.marathoneindhoven.nH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65