Biervliet strandt pas in finale Cofely Cup 401 sport 14 Roy Gijsel test zijn vorm in RES-cross Titanic PZC De Bruinvis trapt af met Nachtmarathon pk Van Hooijdonk kan het nog -1 maandag 13 augustus 2012 Biervliet benut 14 van de 16 straf schoppen. Dat is op de vijfde Cofely Cup goed voor een finaleplaats. THOLEN - Ex-international Pierre van Hooijdonk (foto) showde zaterdaga vond op sportpark De Bent in Tholen maar weer eens zijn specialiteit. Hij opende in het treffen tussen zijn Oud-Feyenoord en Tholense Boys uit een vrije trap namens de oud-coryfeeën de score. Niels Hopmans bracht, onder toeziend oog van ongeveer vijfhonderd toeschouwers, Tholense Boys ver volgens langszij. Beide teams waren aan elkaar gewaagd en maakten er ver volgens een leuk en attractief schouwspel van. Door goals van Van Hooij donk (zijn tweede van de avond) en Patrick Paauwe, één voor en één na de pauze, liep Oud-Feyenoord daarna uit naar 1-3. Hans-Willem Hopmans bracht met zijn treffer de spanning terug in de wedstrijd, maar verder kwam de Thoolse zaterdag-derdeklasser niet. foto Leo Adriaansen door Aector Dooms -AXEL - Roy Gijsel was .in de 17e RES-cross van Axel superieur bij de licentiehouders. „Ik ben tevre den met mijn optreden. Ik zie de RES-cross als een perfecte voorbe- reiding voor de Open Belgische "kampioenschappen", zei de motor crosser uit Heikant na afloop. De eerste manche reed Gijsel van start tot finish aan de leiding. In de tweede manche was hij betrok ken bij twee valpartijtjes. „Jens Poppe kwam in aanraking met mij. Ik viel. Toen ik hem weer in haalde, maakte ik een foutje waar door hij viel. Ik heb op hem ge wacht Daarna ben ik de strijd .weer aangegaan en heb ik de lei ding genomen tot aan de finish", analyseerde Gijsel. Hij weet dat het woensdag moei lijk wordt om in de top van het Open kampioenschap BMB te ein digen. Gijsel: „De toppers van de WK-crosses rijden daar ook. Het zijn bioodrijders, die niets anders doen dan crossen. Dat lukt mij niet. Ik moet soms twaalf uur per dag werken. Mijn doel is een plaats bij de eerste vijftien." Jordi van de Wiele uit Sint Jansteen reed bij de licentiehouders naar een mooie derde plaats. Terneuze- naar Boy Stockman werd vijfde. Bij de MX Open was Martijn Roos op dreef. De crosser uit Zuiddorpe was te spreken over zijn derde plaats. „In de eerste manche Had "ik lcopstart, maar die kon ik niet vasthouden. Ik ben net terug van vakantie. Dus mag ik tevreden zijn." Winnaar werd de Belg Bruij- ninckx. Aswin Vandamme kwam drie keer in actie. Zo werd hij vijf de bij de TM-cup met de blauwe motoren en bij de MX2/125VT. De Zuiddorpenaar zei op reserve te hebben gereden. „Ik wü me vol ledig richten op de RES-cross. Ik sta er met een eerste plaats goed voor in het klassement." Vandam me eindigde als derde bij de VT rij ders, net voor Dimitri Dekker (Zandstraat). Winnaar werd de vijftienjarige Brent Vanhulsel uit het Belgische Westerlo. Biervliet is de grote verrassing van de Cofely Cup. De vierdek lasser scoort in de reguliere speeltijd slechts één keer, maar is in de penaltyseries ongenaak baar. Pas in de finale delft Bier vliet het onderspit. Zaamslag wint in de reguliere speeltijd met 1 -0. door Aector Dooms AXEL - De vijfde editie van de Cofe ly Cup is gewonnen door Zaam slag, maar de sensatie heette Bier vliet. De zondag-vierdeklasser toonde zich een echte penaltykil- ler na twee gelijke spelen tegen HW'24 (1-1) en Terneuzense Boys (0-0) en stond daardoor verras send in de finale. Die werd met 1-0. verloren van Zaamslag. Juriën Dam, vrijgespeeld door Jordy Bak ker, schoot de zaterdag-tweedeklas ser met een droge knal naar de toernooiwinst. Voor Biervliet-trainer Patrick Bou- te en zijn spelers was het toernooi bijzonder geslaagd. Wat is het ge heim van de strafschoppen? „We trainen nooit op het nemen van strafschoppen, maar het is een sterk wapen. Zo winnen we in het bekertoernooi ook altijd de straf- schoppenserie." In de finale kwamen de moegestre den Biervlietenaren tekort. „Na de 1-0 weet je dat het over en uit is te gen een betere tegenstander", stel de Bier vliet-speler Jordi Verstra- eten vast. Trainer Ad Roovers haal de met Zaamslag zijn eerste prijs binnen. „We bleven tegen Bier vliet combineren. Met lange ballen speel je hen in de kaart. Scoor je eerder, dan loop je verder weg." Roovers had in de aanloop naar de finaledag zijn spelersgroep stevig The last mysteries Dit jaar is het 100 jaar geleden dat de Titanic zonk, nog steeds een indrukwekkende gebeurtenis uit de geschiedenis. Deze 3 dvd-box van Discovery Channel is geregisseerd door James Cameron, de man achter de film Titanic (maar ook Avatar en Terminator). Aan de hand van originele opnames, ongelofelijke onderwaterbeelden en prachtige computeranimaties ziet u alles over het schip, de ramp, de bemanning en de mensen die bij deze ramp kansloos waren. Alsof u zelf aan boord bent. Speelduur400 minuten, Nederlands ondertiteld. Lezersprijs 10,05 Sale €14,95* exclusief verzendkosten aangepakt. „Van de laatste acht da gen hadden de spelers alleen woensdag vrij." Boute: „Als we Zaamslag op 0-0 hadden kunnen houden, dan had den we deze strafschoppenserie ook gewonnen. We zijn een echte toernooiploeg, omdat we ons kun nen focussen op de tegenstander." De prestatie van Biervliet kreeg nog meer glans, omdat er veel spe lers ontbraken. Zo stonden doel man Mark van Kouteren en elftal leider Sven Klandermans noodge dwongen in de aanval opgesteld. Ook was A-junior Bryan de Haan erbij gehaald. De zeventienjarige debutant maakte tegen HW het enige doelpunt van Biervliet op het toernooi. Na het winnen van de strafschoppenserie (8-7) tegen de Hulstenaren troffen ze in de halve finale Terneuzense Boys. De zaterdag-eersteklasser had een overwicht, maar kon de Biervliet- se muur niet slechten. De Terneu- zenaren waren wel dicht bij een doelpunt, via Tim Faassen (paal) Uitslagen 9 Kwartfinale: Clinge-Terneuzense Boys 0-2, HW'24-Biervliet 1-1 (Biervliet wns), Steen-Terneuzen 0-1Aardenbürg-Zaamslag 0-1 Plaatsen 5 t/m 8: Clinge-HW'24. 2-3, Steen-Aardenburg 3-1 Zevende en achtste plaats: Clin- ge-Aardenburg 0-2. Vijfde en zesde plaats: HW'24^ Steen 1-1 (Steen w.n.s). Halve finale: Terneuzense Boys-Biervliet 0-0 (Biervliet wns), Terneuzen-Zaamslag 0-0 (Zaam slag wns). Derde en vierde plaats: Terneu zense Boys-Terneuzen 2-0. Finale: Zaamslag-Biervliet 1-0. en een inzet, gekeerd door Verstra- eten op de doellijn. Na de o-o-eindstand schoot Sjoerd Huis man in de achtste beurt (6-5) van de strafschoppenserie Biervliet naar de finale, nadat Johnny de Jae ger voor de Boys de paal trof In de andere halve finale stonden Zaamslag en Terneuzen tegenover elkaar. Zaamslag begon goed. De inzet vanTommy Tissink werd ge stopt door doelman Dennis Won- dergem. Terneuzen werd sterker en zag Nick Claassen en Roel Al- berti kansen missen. De zondag tweedeklasser bleef steken op 0-0. Ivo Verstraeten schoot de zesde strafschop raak voor Zaamslag, ter wijl Dennis de Kraker voor Terneu zen miste. Terneuzense Boys werd derde na een 2-0-winst op Terneuzen dank zij doelpunten van Evert Jan van Opdorp en Ruud Hoogesteger. De finaledag werd gedevalueerd door het ontbreken van een aantal spelers. Aardenburg spande de kroon. Zeven basisspelers waren op een vrijgezellenfeest van me despeler Hylke Stroo. Daardoor moesten trainer Arno Zwegers en keeperstrainer Peter Huls zelf aan de bak. lp Verder viel op dat de spitsen Niek van Sprundel (Aardenburg), Mar co Faassen (Terneuzense Boys) en Jari Vyaene (HW-24) ontbraken. De lichtgeblesseerde Peter Diele- man (Zaamslag) speelde alleen de eerste wedstrijd. Joris Rademakers kwam even terug van een familie feestje van Tilburg met als belo ning de Cofely Cup. De prijs voor de beste speler was ook voor Zaamslag. Mario de Fouw was aangenaam verrast. „Met gepaste trots ontvang ik deze prijs, want er zijn best nog andere spelers die daarvoor in aanmer king komen." SAS VAN GENT - Zwemvereniging De Bruinvis uit Sas van Gent heeft zaterdag zijn jaarlijkse zwemweek geopend met de zogenaamde Hal ve Nachtmarathon. Om 19.00 uur gaf wethouder Frank van Hulle het startsein in het plaatselijke buitenbad, waarna tien teams met tien leden elk te water gingen voor de zwemtocht van zes uur. Bij de wedstrijdzwemmers legden De Scheldemannen de grootste af stand af: 26.400 meter. Ze bleven ver verwijderd van het record van 29.700 meter, dat het team Beluga vorig jaar vestigde. Bij de recreatie teams kwamen The Dutsjes het verst. Deze ploeg met jonge leden van verschillende zwemclubs, waaronder van het organiserende De Bruinvis, kwam tot 16.800 me ter. De Sasse zwemweek wordt vandaag voortgezet met de zwem- vierdaagse. Dagelijks gaan de deel nemers tussen 18.00 uur en 20.00 uur te water voor afstanden van 250 of 500 meter. Verder houdt De Bruinvis deze week nog ludieke ac tiviteiten, zoals een luchtbeddenra- ce, een water-volleybaltoernooi. Vrijdag zijn er vele activiteiten voor de basisscholieren uit Sas van Gent, zoals een estafette en water spelletjes. De activiteiten worden zaterdag afgesloten met de Car- gill-zwemwedstrijden. Dan komen leden van verschillende clubs die lid zijn van de KNZB kring Zee land in actie. '9: pzc.nl/webwinkel categorie /Summersale #WEBWINKEL JKEL 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64