Reinderman kan rustig uithollen sport 139 Priem aast op Vueïta-etappe in 2015 maandag 13 augustus 2012 KMMMUtmsffiMBSigisssHKHSH&ansRSinBRigaftjsinjHtBKSis^^ Cees Priem aast als manager van Libêma Profcycling, de organisator van het EK wielren nen in Zeeland, op een Nederlandse Vuelta-etappe in 2015. „Normaal gesproken komt de Vuelta dat jaar naar Nederland. Daar willen wij graag bij zijn", zei hij. Of de Spaanse ron de dan naar Zeeland komt, liet Priem in het midden. „Maar niks is uitgesloten. Ook dit EK smaakt trouwens naar meer", liet hij er op volgen. BURGH-HAAMSTEDE DFS niet in bekertoernooi DFS neemt dit jaar niet deel aan het bekertoernooi van de KNVB. De derdeklasser uit Burgh-Haam- stede kan voor het treffen met Dui- veland, dat voor zaterdag gepland staat, geen volwaardig team op de been brengen. DFS-trainer Edwin Kriens spreekt van een trieste situa tie: „Dit is sneu. We hebben geïn ventariseerd en daarna dit besluit moeten nemen." DFS tracht nog wel om de geplande bekerduels met MZC'ii en Roosendaal om te zetten in een oefenwedstrijd. HILLEGOM Van Tilburg haalt laatste acht op NK Bij de Nederlandse jeugdkampioen schappen tennis in Hillegom is Ro- netto van Tilburg uit Arnemuiden gestrand in de kwartfinales bij de jongens tot en met 14 jaar. De nummer zes op de Nederlandse ranglijst in zijn leeftijdsklasse ver loor zijn partij met 3-6 1-6 van Tom Moonen, de nummer één van Ne derland. Moonen won het toer nooi. Romy Kerkhove uit Zierikzee werd bij de meisjes tot en met 14 jaar in de derde ronde uitgeschakeld. ASSEN Tolhoek racet naar vijfde plaats in Assen Motorcoureur William Tolhoek uit 's-Heer Arendskerke is op het TT-circuit van Assen bij wedstrij den in de Supercup 600 op de vijf de plaats geëindigd. De Bevelander was goed op dreef. Hij kon op zijn Suzuki lange tijd in het spoor blijven van de koplopers en verbeterde en passant zijn per soonlijke ronderecord naar 1.43.9. Pas in de slotfase moest hij de rol lossen. Dankzij zijn prestatie verstevigde Tolhoek zijn derde plaats in het al gemeen klassement van de ONK. MIDDELBURG Hoogerland niet in Clasica San Sebastian Jan Traknik blijft het peloton na een indrukwekkende solo voor en wordt Europees kampioen bij de beloften. foto Anco Bauer/Cydopics door Koen de Vries VLISSINGEN - Schaker Dimitri Rein derman leek tijdens het HZ-schaaktoernooi een beetje op Usain Bolt. Net als het sprintfeno meen uit Jamaica kon de Amster dammer in de slotfase rustig uit hollen. Hij had zo'n ruime voor sprong op andere favorieten, dat hij aan twee snelle remises genoeg had voor de toernooizege. Uitein delijk moest Reinderman nog wel één speler naast zich dulden. Dat was de Israëliër Gil Popilski, die in de laatste ronde dankzij een verras sende zege op de Turk Baris Esen ook op 7,5 uit 9 kwam. Het prijzengeld werd gedeeld, maar de beker voor de eindzege was voor Reinderman. Het bete kende dat het HZ-toernooi voor het eerst sinds 2005 weer een Ne derlandse winnaar kreeg. Destijds was Friso Nijboer het feestvarken. De negen tegenstanders die Rein derman afgelopen week in de HZ ontmoette, scoorden welgeteld één puntje meer dan die van Po pilski: 54 tegen 53. En daar was de 39-jarige Amsterdamse grootmees ter blij mee. „Als je kijkt welke na men er op de beker staan, dan vind ik dat best mooi. Ik word nu in een adem genoemd met wereld toppers als Fabiana Caruana en Rustam Kasimdhzanov." Reinderman, dit jaar de enige Ne derlandse grootmeester die in Vlis- singen actief was, moest ondanks zijn eindzege terugkijken op een wisselvallig toernooi. Hij speelde ip de vijfde ronde remise tegen de veel zwakkere Eesha Karavade uit India en had twee ronden later ge luk dat de Duitser Hagen Poetsch de waarschijnlijk winnende combi natie over het hoofd zag. Zijn slag sloeg Reinderman in ronde zeven. Toen won hij van het Oekraïnse toptalent Illya Nyzhnyk. Dat naast Reinderman de Israëliër Gil Popilski op het hoogste po dium stond, was verrassend. De achttienjarige inwoner van Rischon LeZion was de nummer vijftien van de plaatsingslijst en kreeg niet zoals de echte toppers onderdak in hotel Arion. Hij moest een appartementje delen met twee landgenoten. Desondanks peurde hij uit de laat ste vier duels 3,5 punt. Maar nog veel verrassender was de gedeelde derde plaats van Quinten Ducar- mon. De achttienjarige Terneuze- naar speelde aanvankelijk een ma tig toernooi, maar sloeg op het be slissende moment toe. Hij dwong in de slotronde de Indiër Ganguly op de knieën, nota bene de num mer twee van de plaatsingslijst en door drievoudig Nederlands kam pioen Anish Giri de grote favoriet voor de eindzege genoemd. „Ik heb steeds tegenstanders gehad die op papier gelijkwaardig of min der waren dan mij", keek de stu dent aan de Roosevelt Academy te rug. „Tegen hen heb ik niet goed gespeeld. Ik verloor heel veel elo-punten. Maar toen versloeg ik m'n sterkste tegenstander ooit." Ducarmon zette met de witte stuk ken een ingewikkelde stelling op het bord, waarbij onduidelijk was wie beter stond. Maar toen, in he vige tijdnood, ging Ganguly in de fout. Het werd door de Zeeuws-Vlaming koelbloedig afge straft. Koen Leenhouts uit Ijzend ij- ke kon terugkijken op een sterke schaakweek, en toch verzamelde hij een halfje minder dan Ducar mon. Vrijdagavond had hij de Rus Turov bijna 'liggen', en verloor uit eindelijk toch. „Je moet zo'n groot meester wel drie keer verslaan voordat je echt gewonnen hebt", was de reactie van de Zeeuws-Vla ming. Simon Provoost, Joey Gro- chal en Henrik Porte scoorden 6 uit 9, hetgeen deze Zeeuwen op de gedeelde 24e plaats bracht. Johnny Hoogerland mist de Baski- sche wielerklassieker Clasica San Sebastian, die dinsdag wordt verre den. De inwoner van Langeweegje heeft nog te veel last van zijn ver wondingen die hij donderdag op liep door een val in de Tour de l'Ain. Al vroeg in de derde etappe kon Hoogerland een valpartij voor hem niet ontwijken en blesseerde daarbij zijn knie. Die werd op twee plaatsen gehecht. Rob Ruijgh zal Hoogerland vervan gen in de Clasica. DE LIER Martijn de Kok snel op 10 kilometer Martijn de Kok van Dynamica is goed op weg met zijn voorberei ding voor de Kustmarathon. In de Lier werd de inwoner van Heinkenszand derde op de 10 km, in een persoonlijk record van 32 mi nuten en 50 seconden. De wedstrijd werd gewonnen door Mike Barsalyan (Olympus) in 32.27, voor Talontsi Stanisias (Voorburg^ in 32.43. Volgende weekeinde start De Kok in de Schotsmantriatlon en eind au gustus in de halve marathon van Westerschouwen. 5--

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63