'Cees zal het wel weten' zeeland 113 EK Wielrennen voor junioren VERBOUWINGS OPRUIMING Aanhoudingen na vechtpartij Burgers houden winkeldief aan Vrouw gewond na achterop rijden file op A58 bij Krabbendijke Parlevinkerspad in Hansweert officieel open Onderscheiding voor onderzoek van oud-Zeeuwse maandag 13 augustus 2012 SAS VAN GENT Dronken automobilist rijdt terras bij café op Een dronken automobilist reed za terdag rond 19.00 uur aan de West kade met zijn auto een terras van een café op. Daarbij raakte nie mand gewond. Er was alleen scha de aan de auto en het terras. Bij de 39-jarige bestuurder uit Sas van Gent is op het politiebureau een ademanalyse afgenomen. Hij kreeg een rijverbod van vier uur opge legd en een proces-verbaal. COLIJNSPLAAT MIDDELBURG Middelburger slaat met gesp van riem Op de Kromme Weele in Middel burg werd zaterdag, aldus de poli tie, rond 02.00 uur een 21-jarige Middelburger aangehouden we gens mishandeling. Hij had 'zon der reden' op de Vlasmarkt een plaatsgenoot (29) met een riem op het hoofd geslagen. Door de gesp liep deze Middelburger een gat in zijn hoofd op. De 21-jarige man is naar Torentijd gebracht. Een groep jeugdige vakantiegan gers en een groep jongeren uit de omgeving van Colijnsplaat ging in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.00 uur op de Jachthaven weg in Colijnsplaat met elkaar op de vuist. Hierbij liepen enkele toe risten, waaronder een 20-jarige man uit Almelo en een 26-jarige man uit Meise (België) schaafwon den en bulten op. Zij deden aangif te van mishandeling. In de Have- laarstraat zijn even daarna twee 20-jarige inwoners van de gemeen te Noord-Beveland aangehouden. Later is in de Zuidkerkstraat een 21-jarige Noord-Bevelander aange houden. Deze zou na de vechtpar tij in zijn auto weggereden zijn. Bij zijn aanhouding was de man in het bezit van 1,9 gram wiet. In zijn au to nog eens 29 gram wiet. THOLEN - Twee vrouwen uit de ge meente Tholen, zijn zaterdag aan gehouden op verdenking van win keldiefstal. Omstreeks 15.45 uur werd melding gedaan dat enkele burgers een vrouw hadden aange houden op de Grindweg in Tho len. Eén van de burgers, eigenares se van een kledingzaak, vertelde dat deze vrouw kleding had gesto len samen met een andere vrouw. De aangehouden vrouw (60) had een grote boodschappentas bij zich met daarin kledingstukken. Zij is door de agenten overgeno men. Op het politiebureau bleek dat ze in het bezit was van e goede ren die mogelijk van andere win keldiefstallen afkomstig zijn. Ook bleek tijdens verhoor dat een 32-ja- rige vrouw uit Tholen mogelijk medeplichtig was aan de diefstal len. Deze vrouw meldde zich later op het bureau en is ook aangehou den. Beide vrouwen zijn in verze kering gesteld. KRABBENDIJKE - Bij een kop-staart- botsing op de A58, richting Bergen op Zoom en ter hoogte van Krab bendijke, is zaterdagochtend rond 10.30 uur een 24-jarige vrouw uit Roosendaal gewond geraakt. Een 45-jarige automobiliste uit Et- ten-Leur remde af voor een vor mende file. De 24-jarige Roosen- daalse, die achter haar reed, be merkte dit te laat en botste achter op haar voertuig. Zij is met onbe kend letsel per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis in Goes. De 45-jarige vrouw had geen let sel. Beide auto's zijn weggesleept door een takelbedrijf Wemeldinge werd afgelopen weekeinde geconfisceerd door het EK Wielrennen voor junio ren. Dat wellicht de toekomstige winnaars van de Tour de France door het dorp raasden, leek niet zoveel mensen te interesseren. door Luc Oggel In de pittoreske Dorpsstraat in Wemeldinge hebben zich za terdag Marieke, Janny en Coby eerste rang geposteerd, compleet met koffietafeltje. „Ja we zitten hier al de hele dag hoor. We zijn echt wielerfans. Kijken ook naar de Tour." De dames lijken de enigen in de straat en ook in de rest van het dorp staan slechts her en der wat plukjes mensen. Even later komen een paar auto's met een bloedgang door de straat, ten teken dat de renners eraan komen. Luttele tel len later overstemt het geraas van rubber op klinkers het gesprek van de drie dames. Het gaat ongeloof lijk hard. Als je nu valt, ben je le vend gevild, dat is zeker. „Ach, Cees Priem (oud-profwilerenner, red.) woont hier, die zal het wel be keken hebben", antwoordt Marie ke op de vraag of de Dorpsstraat wel geschikt is voor zoveel wieler- geweld. De speaker kondigt even later de zoveelste valpartij aan op het par- Marieke, Janny en Coby (vlnr) zitten eerste rang in de Dorpsstraat in We meldinge, compleet met koffie en luie stoel. foto Willem Mieras cours, dat onder meer over de Kat- tendijksedijk voert. Alles en ieder een moet wijken voor de wielren ners en daar is niet iedereen even blij mee. Janny: „Nou, van buiten de dorpen hebben ze nog het meeste commentaar. Blijf lekker in Rotterdam als je hier alleen de boel op stelten komt zetten." De andere twee dames knikken in stemmend. Op de kruising Bonzijweg-Boule vard, een druk passagepunt, staat verkeersregelaar Jelmer Snoek. Hij is één van de tweehonderd vrijwil ligers tijdens het evenement. „De meeste mensen tonen begrip, er was tot nu toe maar één heetgeba kerd type", zegt hij, onderwijl een provisorische schaduwplek creë rend. Niet alleen het peloton komt regel matig voorbij, ook vrachtwagens, landbouwverkeer en gasten van camping Linda proberen hun plek van bestemming te bereiken. Soms is het even wachten en dan staat er al snel een lange rij auto's. Vooral argeloze toeristen die geen weet hebben van het EK, stappen vertwijfeld uit hun auto. Sommi gen keren geërgerd om, vol gas op zoek naar een sluiproute. Of Jelmer niet liever op het strand had gelegen? „Ach, zo zie je nog eens wat", klinkt het niet geheel overtuigend. Rond het middaguur zitten de eer ste zes rondjes erop. Later op de middag volgen er nog vier. Jelmer blijft op zijn post, hoewel hij in principe ook even naar huis zou kunnen. „Als het goed is wordt er straks een lunchpakket gebracht door de organisatie. Dat hoop ik dan maar." HANSWEERT - In Hansweert is za terdag het Parlevinkerspad offici eel geopend. Het wandelpad herin nert aan de tijd van de parlevin kers; ondernemers die met hun waar langs de schepen leurden. Bij de opening door wethouder Kees Knuit waren ook enkele parlevin kers aanwezig. De route leidt langs de historische plekjes van het dorp, die zijn ge markeerd met een meerpaal. Daar aan zijn oude foto's bevestigd. In totaal zijn er negen van dergelijke markeringspunten. Het pad is een idee van Frank de Klerk, oud- in woner van Hansweert en gemeen tearchivaris in Goes en Kapelle. Hij leidde in 2009 een eenmalige wandeling door het dorp en opper de daarna om een permanente rou te uit te stippelen. De - inmiddels opgeheven - dorpsraad reageerde enthousiast en pakte het idee op. GOES - Onderzoeker Stineke van Houte uit Wageningen, geboren in Waarde en opgegroeid Kapelle, heeft in Argentinië de Mauro Mar- tignoniprijs uitgereikt gekregen. De prijs, een geldbedrag van dui zend dollar, is de hoogste onder scheiding voor promovendi van de Society of Invertebrate Pathology. Van Houte is promovenda bij het Laboratorium voor Virologie van Wageningen University. Zij presen teerde haar onderzoek tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van de inter nationale Society of Invertebrate Pathology. De oud-Zeeuwse con centreerde haar onderzoek op het verschijnsel dat parasieten, inclu sief virussen, het gedrag van hun gastheer beïnvloeden. Daarmee vergroot de parasiet de kans om verspreid te worden. In de weten schap is nog vrijwel niets bekend over deze gedragsmanipulatie. Alle dames Badmode 50% Korting I Heren Badmode 20% tot 50% Korting Kinder Badmode 20% tot 50% Korting Kinder Ondergoed o.a. Ten Cate, Beeren van 795 t/m 99S 295 Restanten Dames Badmode Helft v/d Helft Kinderpyjama's Shortama's €495 Ten Cate Herenshorts Alle Herenpyjama's Shortama's in katoen en tricot €1995 Heren ondergoed Twentini (grote maat) nu €295 Dames Nachtmode 20% tot 50% Korting KLOKSTRAAT 2 Restant heren shorts nu €295 Heren Dames slips en strings €195 Extra veel Lingerie 50% Korting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61