Controles Veerse Meer hebben effect 121 zeel j Kleine twee ton nodig choliinkS|ïa^e|d Andere opzet Nacht voor molens Reimerswaal van de Tunnel Jelmer Snoekverkeersregelaar: Hond in hete auto maandag 13 augustus 2012 Eén boete voor bezet houden steiger 'Of ik niet liever op het strand had gelegen met deze temperatuur? Ach, zo zie je nog eens wat'. door EmSIe Gallon ARNEMUIDEN - Waterrecreanten blijven niet langer hele weken aan dezelfde steigers op het Veerse Meer liggen. Tot zondag hebben controleurs van Waterschap Schel- destromen en de vier omliggende gemeenten maar één bekeuring hoeven uitschrijven aan een boot eigenaar die te lang op een en delf de plek bleef liggen, aldus Luc Stokkerman van het waterschap. Sinds mei komen controleurs van het waterschap en de gemeenten Goes, Middelburg, Noord-Beve land en Veere in actie als ze consta teren dat waterrecreanten langer dan 24 uur een plek aan een stei ger bezet houden. Ze doen dit om dat er veel klachten binnenkwa men van watersporters die meld den dat ze niet konden afineren aan populaire steigers omdat alle plekken constant bezet werden ge houden of omdat ze gewoon niet mochten afmeren. Sommige boot eigenaren beschouwden die plek ken namelijk als een soort particu lier eigendom en gebruikten zelfs geweld om te voorkomen dat ande- J5KJ55S«fSJ5!SffiSi3!SSS ren daar ook afineerden. Er waren ook booteigenaren die heen en weer pendelden tussen Veere Meer en werk en hun boot een heel seizoen aan een steiger af meerden zonder ook nog eens uit te varen. Stokkerman geeft toe dat de beheerders van het Veerse Meer zelf toch ook enigszins debet waren aan die problemen omdat er jarenlang niet gecontroleerd werd op het naleven van de regels voor het afmeren. Tijdens verschillende controles sinds mei werden wel enkele onbe heerde boten aangetroffen. Contro leurs lieten vervolgens een flyer achter met de aankondiging dat er strenger gecontroleerd zou wor den. Bij terugkeer, de volgende dag, bleek dat zowat alle boten wa ren verlegd. „Op een na. Die eige naar heeft een proces-verbaal ge kregen." Stokkerman weet niet hoe hoog die boete is. De officier van justitie bepaalt het bedrag dat kan oplopen tot maximaal 3800 euro. De controleur van het water schap geeft ook aan dat er soms niet werd opgetreden als bleek dat er maar een schip aan een verder Executieverkoöp Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Beiastingdienst SINT-ANNALAND - Omstanders heb ben vrijdagavond tussen 17.00 en 19.00 uur aan de Havenweg in Sint-Annaland een hond uit een hete auto gehaald. De auto stond in de volle zon. Een van de omstanders kon zon der schade het raam omlaag du wen en de hond bevrijden. De eigenaren kregen een bekeu ring van driehonderd euro. door Luc Ogge! KRUININGEN - Voor acuut onder houd aan de drie gemeentelijke molens in Reimerswaal is 185.000 euro nodig. Dat blijkt uit de meer- jarenonderhoudsplannen (MJOP's) die de gemeente Rei merswaal heeft opgesteld om in zicht te krijgen in wat er direct, op middellange termijn en op lange termijn nodig is om de molens in Krabbendijke, Rilland en Kruinin- gen in een draai- en maalvaardige conditie te houden. Dat is gebeurd op verzoek van de gemeenteraad, die, geschrokken van de kosten voor molen De Rozeboom in Krab bendijke, wilde dat het college in zicht verschaft in de molenproble- matiek. Gebleken is dat een aantal werkzaamheden vrijwel direct moet worden uitgevoerd. In de ja ren 2012 en 2013 is voor elke mo lens extra geld nodig om de onder- houdsachterstand weg te werken. Op middellange termijn moet aan De Rozeboom nog aanvullend on derhoud worden uitgevoerd. B en W willen de raad voorstellen om dat te betalen uit de reserve monu menten, omdat het reguliere on derhoudsbudget ontoereikend is. De storting in de voorziening on derhoud gebouwen zal met 3500 euro moeten worden verhoogd tot 30.000 euro, om het periodieke re guliere onderhoud uit te kunnen blijven voeren. Waar mogelijk zal een beroep worden gedaan op sub sidies. B en W willen verder bekij ken of er per molen een vereni ging kan worden opgericht voor het uitvoeren van klein onder houd. De gemeenteraad vergadert op dinsdag 4 september over de mo lens. OOSTBURG - Hans Everse (33), chef- kok van Zorgcentrum Cle- ijenborch CulinR uit Colijnsplaat, is gekozen tot Zeeuwse Held van de Smaak. Een jury vond hem de beste van de vijf genomineerden. De uitver kiezing van de provinciale Held van de Smaak rond het thema 'de aardappel', vond plaats tijdens de boerendag in Oostburg. Everse is blij met zijn titel. „Ik stel-er een eer in dagelijks 150 goede en lekke re warme maaltijden te bereiden voor onze bewoners van het zorg centrum en andere ouderen. Die leeftijdscategorie is opgegroeid met de aardappel, zij zijn de echte kenners op dit smaakgebied". Ever se begon op zijn zestiende aan een kookstudie en werd onlangs we reldkampioen stamppot koken. Eind volgende maand is de lande lijke Held-verkiezing. door Henk Boot TERNEUZEN - De opzet van de Nacht van de Tunnel die jaarlijks door de Westerscheldetunnel bv wordt gehouden, krijgt een andere opzet. Vanaf dinsdag komen alleen echte veelgebruikers van de 6,6 km lange onderwaterverbinding tussen Elle- woutsdijk en Terneuzen er voor in aanmerking. Dat gebeurt om te voorkomen dat er zoveel belang stelling bestaat dat eropnieuw moet worden geloot. Daardoor moest de tunneldirectie bij vorige Nachten vele tientallen gegadig den schriftelijk teleurstellen. „Al leen wie staat geregistreerd bij Mijn Tunnel kan zich nu via onze site aanmelden. Je kunt dan zelf zien op welke dagen je terecht kunt en of er dan nog plek is", al dus woordvoerster Lieneke de Ca- luwé van de Westerscheldetunnel bv. Er kunnen in totaal driehon derd belangstellenden terecht, ver deeld over drie avonden: op de dinsdagen 4 september, 9 oktober en 13 november. Het bezoek wordt gedurende bijna drie uur vooral bijgepraat over vei ligheid. „Dat is ook de reden waar om we ons zoveel mogelijk rich ten op onze vaste klanten; dat zijn de verkeersdeelnemers met wie wij het meest te maken hebben", zegt Lieneke de Caluwé. In de praktijk blijkt onder tunnel gebruikers veel onwetendheid te bestaan over wat te doen bij pech en het hoe en waarom van de af sluiting van tunnelbuizen. „Op al dit soort veiligheidsaspecten wil len we op de Nacht van de Tunnel ingaan." Voor Mijn Tunnel zie: www.westerscheldetunnel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60