'Bioscoop nalatig bij brandalarm' Zorgen om vermist meisje BEVELANDEN/THOLEN Zonovergoten jubileumeditie Colijnsplaatse Dagen almanak Tip? redactie@pzc.nl 9 Rienkrieen MAANDAG 13 augustus 2012 11 Cees zal het wel weten 12 en 13 Directie DaVinci Cinema in Goes weerspreekt klacht van bezoeker door Luc Oggel GOES - De DaVinci-bioscoop in Goes heeft de zaken niet op orde in geval van een brandalarm. Dat stelt althans bezoeker Kenneth de Miranda. Volgens de directie is er niets aan de hand. Goesenaar De Miranda genoot af gelopen dinsdagavond met zijn vriendin van een film, toen het brandalarm afging. Daarop verlie ten de meeste mensen volgens hem de zaal. Hoewel vrij snel dui delijk was dat het om een loze mel ding ging veroorzaakt door rook uit de popcornmachine, verliep de situatie in de ogen van De Miran da chaotisch en ongecontroleerd. Zo was er niemand die de leiding nam of bezoekers vertelde wat er aan de hand was. Twee medewer kers die hij aansprak, zeiden niet te weten wat ze moesten doen en hadden nog nooit een ontruiming geoefend. Ook vond hij het vreemd dat de lichten niet aangin gen. 'Wat als er echt brand is en de zaal vol kinderen zit?', schrijft de Goesenaar in een e-mail aan de bioscoopdirectie en burgemeester René Verhulst. De Miranda spreekt van een 'vol strekt onverantwoordelijke situa tie, tot op het nalatige toe'. Hij vindt dat de gemeente Goes hand havend moet optreden, maar Ver hulst wil eerst van de brandweer (die ondanks de loze melding toch ter plaatse kwam) horen hoe die de gang van zaken heeft ervaren. Dat zal vandaag of morgen zijn, verwacht hij. „Mijn zorg is wel dat er kennelijk te weinig mensen zijn die weten wat ze moeten doen." Volgens vestigingsmanager Leon van Donschot van de Zeelandhal len en de bioscoop voldoet zijn be drijf aan alle eisen en is dat ook door de brandweer vastgesteld. Wel kan hij zich de onrust bij een brandalarm voorstellen. „Om dat te voorkomen, proberen we de sig nalering zo snel mogelijk uit te schakelen bij een loos alarm." In de communicatie richting bezoe kers ziet hij wellicht wel verbeter- punten. „Maar als het nodig is, kunnen we in enkele seconden evacueren. Elke zaal heeft een ei gen nooduitgang met verlichting, waarna je meteen buiten staat." Volgens Van Donschot worden wel degelijk brandoefeningen ge daan. Hij heeft de situatie geëvalu eerd met zijn medewerkers en zal De Miranda, die twee bioscoop kaartjes en een drankje als tege moetkoming afsloeg, nog een 'pas sende reactie' geven. wtsessasBsssazis COLIJNSPLAAT - Gelet op het aantal te koop staande huizen is Colijnsplaat kennelijk een dorp dat last heeft van leegloop, maar tijdens de jaarlijkse Colijnsplaatse Dagen weten men sen het maar al te goed te vinden. Het evene ment beleefde afgelopen weekeinde de tien de editie en de organisatie had alles uit de kast gehaald om er een bruisend geheel van te maken. Dat is mede dankzij het mooie weer zonder meer gelukt. Er was van alles te doen, zoals allerlei demonstraties, helikopter- vluchten, paardentram, vliegershow, een 'mo deshow' van kleding uit eind zestiende eeuw (foto), heel veel muziek en natuurlijk de tradi tionele braderie in de Voorstraat. foto Willem Mieras KLOETINGE - Sinds maandag 30 juli 2012 wordt de iS-jarige Kimberly (Kim) van 't Hooft uit Kloetinge vermist. Kim verbleef in centrum voor gees telijke gezondheidszorg Emergis en van daaruit is zij die maandag weggelopen. Het is bekend dat Kim vanuit Goes de trein heeft genomen naar Utrecht, maar sindsdien ontbreekt elk spoor van haar. Kim heeft een slank postuur, half lang donkerbruin haar, bruine ogen en ze draagt een piercing in het linker oor. Mogelijk draagt ze ook oorbellen. Gezien de omstandigheden maakt de familie van Kim zich ernstige zorgen over haar welzijn. Mensen die iets weten worden vriendelijk verzocht contact op te nemen met de politie via telefoon nummer 0800 - 6070 of met de fa milie zelf via 06 - 27510860 of email: vermist@solcon.nl De familie Van 't Hooft beheert een eigen website waarop foto's van Kim zijn geplaatst; www.hooftsï- te.nl In het Walcherse gezin werden de Olympische Spelen niet op de voet gevolgd. Maar soms drong er toch wat tot de familie door. Pa vernam op een gegeven moment dat de Ne derlandse ruiters zilver hadden ge wonnen. Hij vertelde dit tijdens de maaltijd aan de andere gezinsleden. „We hebben zilver!" „Welke sport?", luidde de wedervraag. Hierop ant woordde pa met een niet onaardige imitatie van een paard, waarop moe ders vroeg: „Rienkrieen?"Nee. Daar voor moet je vooral in Zeeland we zen. Ringrijden is (nog!) geen olympi sche tak van sport, 't Wordt ook maar in enkele landen beoefend. Zo kunnen ze er bij de Oosterburen ook wat van. Dus; op naar Oranje-Duits- land. Om te beginnen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59