zeeland13 VERBOUWINGS OPRUIMING Anti-drugs-marathon op Schouwen-Duiveland BH's Aanhoudingen na vechtpartij Landbouwhistorie op het Hooge Burgh Eten en drinken in maten en soorten Burghse Dag is van en voor héél Burgh door Piet Kleemans Z1ERIKZEE - 'Drugs nemen geen va kantie' is het motto van de begin augustus gestarte anti-drugs-mara thon. De actievoerders doen dins dag Zierikzee aan waar ze ontvan gen worden door burgemeester Ge rard Rabelink van Schouwen-Dui veland. Dit jaar voert de marathon van Den Helder naar Vlissingen. Een afstand van maar liefst 350 kilome ter. De marathon is een initiatief van de stichting Geen drugs, wel leven, opgericht vanuit de Sciento logy Kerk en Stichting Narconon. Doel is aandacht voor de gevaren van drugs. Tijdens de marathon wordt regelmatig gepauzeerd om voorlichtingsboekjes en flyers uit te delen. De ex-verslaafden die meerennen weten maar al te goed hoeveel schade drugs aanrichten. Ze hebben alles meegemaakt, van comazuipen- of spuiten tot stelen van je eigen familie. „Het lijkt alle maal zo onschuldig, maar kijk eens naar alle ellende die het uit eindelijk brengt", zegt een van de ex-verslaafden. „Als ik geweten had hoe erg het mijn leven kapot zou maken was ik er nooit aan be gonnen." Het gemiddelde aantal cannabisge bruikers onder 15- en 16 jarigen in Nederland ligt volgens een recent rapport van het Trimbos instituut twee keer zo hoog als het Europe se gemiddelde. Met de marathon hopen de hardlo pers te voorkomen dat jongeren aan het experimenteren slaan, wat weer alle gevolgen van dien heeft. „Als ik door deze marathon 1 jon gere kan behoeden voor de ver schrikkingen van een verslaving, dan ben ik al blij". Alle dames Badmode 50% Korting Kinder Ondergoed o.a. Ten Cate, Beeren van 795 t/m 995 295 Ten Cate Herenshorts van 19" €895 Restant heren shorts nu €295 Restanten Dames Badmode Helft v/d Helft Kinderpyjama's Shortama's €495 Heren ondergoed Twentini (grote maat) nu €2" nu €995 Heren Badmode 20% tot 50% Korting Kinder Badmode 20% tot 50% Korting Alle Herenpyjama's Shortama's in katoen en tricot €1995 Dames Nachtmode 20% tot 50% Korting Heren Dames slips en strings 195 maandag 13 augustus 2012 RENESSE Voorstellingen Circus Rens Internationaal Circus Renz Internationaal doet de ze week Schouwen-Duiveland aan. Het circus - dat dit jaar het 170-jarig bestaan viert - sluit haar vakantie tournee af op het Transferium in Renesse. De show biedt internatio nale artiesten uit Duitsland, Let land, Rusland, Italië en Nederland. Voorstellingen woensdag om 19.30 uur, donderdag, vrijdag en zaterdag om 16 uur en 19.30 uur en zondag om 14.00 uur. ZIERIKZEE Eerste borrel voor eilandondernemers Vrijdag wordt de eerste 'onderne- mersborrel' gehouden. Opzet van het evenement is op een gezellige manier elkaar beter leren kennen. Het is de bedoeling dat als de bor rel aanslaat er elke derde vrijdag van de maand een ondernemers borrel gehouden wordt. De eerste is vrijdag in het Poorthuus aan het Havenplein in Zierikzee. Aanvang 17.30 uur. SINT-ANNALAND Omstander bevrijden hond uit hete auto Omstanders hebben vrijdagavond tussen 17.00 en 19.00 uur aan de Ha venweg in Sint-Annaland een hond uit een hete auto gehaald. De auto stond in de volle zon. Een van de omstanders kon zonder schade het raam omlaag duwen en de hond be vrijden. De eigenaren van de hond kregen van de politie een bekeu ring van driehonderd euro. COLIJNSPLAAT BURGH-HAAMSTEDE Op zoek naar vlinders en vogels in de duinen Vereniging Natuurmonumenten verzorgt woensdag een vlinder- en vogleexcursie in de duinen. Onder weg vertelt de gids over de dieren in het duingebied en hoe ze voelsprieten of snuit gebruiken om voedsel te zoeken. De speciaal voor kinderen bedoelde excursie duurt 2 uur. Aangeraden wordt om een verrekijker mee te nemen en een lange broek en dichte schoenen aan te trekken. Info: 0900-2020233. SAS VAN GENT Dronken automobilist rijdt terras op Een dronken automobilist reed za terdag rond 19.00 uur aan de West kade met zijn auto een terras van een café op. Daarbij raakte nie mand gewond. Er was alleen scha de aan de auto en het terras. Bij de 39-jarige bestuurder uit Sas van Gent is op het politiebureau een ademanalyse afgenomen. Hij kreeg een rijverbod van vier uur en een proces-verbaal. OUWERKERK Museum en brasserie blijven bereikbaar Waterschap Scheldestromen begint maandag met wegwerkzaamheden aan de Weg van de Buitenlandse Pers bij Ouwerkerk. De weg wordt tijdens de werk zaamheden afgesloten voor het ver keer, maar het watersnoodmu seum, camping De Vierbannen en brasserie De Vierbannen blijven be reikbaar. Een groep jeugdige vakantiegan gers en een groep jongeren uit de omgeving van Colijnsplaat zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.00 uur op de Jachthaven weg in Colijnsplaat met elkaar op de vuist gegaan. Hierbij liepen en kele toeristen, waaronder een 20-ja- rige man iiit Almelo en een 26-jari- ge man uit Meise (België) schaaf wonden en bulten op. Zij hebben beiden aangifte gedaan van mishan deling. In de Havelaarstraat werden even daarna twee 20-jarige inwo ners van de gemeente Noord-Beve land aangehouden. Later volgde ook nog de aanhouding in de Zuid kerkstraat van een 21-jarige man, ook uit de gemeente Noord-Beve land. Deze zou na de vechtpartij in zijn auto weggereden zijn. Bij zijn aanhouding was de man in het be zit van 1,9 gram wiet. In zijn auto nog eens 29 gram wiet. 'Het paard heeft, altijd een hoofdrol gespeeld op de Burghse Dag. Dat is vanaf het begin zo geweest' Ben Meddeler, voorzitter Stichting Burghse Dag Het land ploegen met een span paarden doet nog maar een enkeling. Tijdens de Burghse Dag werd op het Hooge Burgh de alou de techniek gedemonstreerd en liet men ook zien hoe het er na de mechanisatie in de landbouw aan toeging. Verschillende historische tractoren stonden te pronk, maar de oudjes doen het - zo bleek - nog altijd best als een een stukje ge ploegd moet worden. En voor die tijd was het een stuk sneller dan een akker met een span paarden omploegen. De ijscoman deed goede zaken zaterdag in het zonovergoten Burgh, maar ook de andere kraam pjes waar etenswaar werd ver kocht mochten niet klagen over klandizie. Het aanbod varieerde van suikerspinnen tot warme worst en allerlei andere lekkere hapjes. Op het Hooge Burgh wer den oude ambachten uitgeoefend en daar hing de heerlijke geur van gerookte paling. Op de Boeren- markt werden allerlei streeppro- ducten aan de man gebracht. In het Burghse Beusje werd koffie met een bolus geserveerd. Een bezoek een de Burghse Dag is altijd een stevige tippel. De verschillende onderdelen van het jaarlijkse festijn zijn verspreid door het hele dorp. Met een brugge tje gemarkeerd met een heuse poort konden bezoekers van het Hooge Burgh met z'n paardenfeest, oude ambachten en boerenmarkt rechtstreeks naar het dorpshart. Daar was onder meer het Ot en Sien straatje vol oude Hollandse spelletjes en konden de liefhebbers de verrichtingen van de Zeeuwe ringrijders Vereniging bij het ringrijden gadeslaan. Extra veel Lingerie 50% Korting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55