Plan voor jongerenraad nieuwe stijl Everse Held van Smaak SCHOUWEN-DUIVELAND Snuffelen tussen boeken met uitzicht op terras almanak Rienkrieën MAANDAG 13 augustus 2012 11 We doen het voor plezier Burghenaren 12 en 13 Gemeente wil ter ziele gegaan overlegorgaan nieuw leven inblazen door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Jongeren zijn nog steeds geïnteresseerd in een jonge renraad, maar die moet dan wel een heel nieuw jasje krijgen. De ge meente Schouwen-Duiveland wil samen met jongeren werken aan een jongerenraad nieuwe stijl. Voor de jongerenraad is een bud get van ïo.ooo euro beschikbaar. In 2006 werd op Schouwen-Duive land een jongerenraad opgericht met als doel de kloof tussen jong en oud te dichten, met in het ach terhoofd de gedachte dat jongeren best geïnteresseerd zijn in politiek, maar dat jeugd en volwassen niet dezelfde taal spreken. De jongerenraad ging enthousiast van start, maar gooide vorig jaar het bijltje erbij neer. Oorzaak: steeds meer leden vertrokken voor studie van het eiland. Nieuwe le den aantrekken bleek erg moeilijk. En dat zit'em niet zozeer in de in houd, zo blijkt uit een evaluatie rapport van het Welzijnshuis Schouwen-Duiveland, maar in de verpakking. Die sluit niet aan bij de leefwereld van de jongeren. Daarom wil de gemeente samen met het Welzijnshuis en jongeren zoeken naar een mogelijkheden voor een nieuwe jongerenraad. „We willen het samen doen, maar wat de jongeren willen is lei dend", zegt wethouder Gilles Hou tekamer. Op basis van het evalua tierapport is een aantal uitgangs punten vastgelegd. Wil de sociale jongerenparticipatie die de ge meente voor ogen heeft kans van slagen hebben dan verdient het aanbeveling om te werken met kortdurende projecten. De succes volle talentenjacht 'RegioRuis' van het Welzijnshuis wordt als voor beeld genoemd. Om jongeren meer te betrekken bij de eilandelijke politiek wordt voorgesteld om een digitaal jonge- renpanel op te richten. De website Mijn Ding Doen zou daarvoor ge bruikt kunnen worden. Centraal uitgangspunt is dat de jongeren se rieus genomen worden en dat hen ook in klare taal verteld wordt wat er met hun ideeën gedaan wordt. Wethouder Houtekamer hoopt dat na de zomer een flinke slag ge maakt kan worden richting jonge renraad nieuwe stijl. Voor eind van dit jaar is een themabijeen komst gepland over actuele vor men van jongerenparticipatie. De uitkomsten van die bijeenkomst worden besproken met de gemeen teraad. ZIERIKZEE - Of hij nog andere boeken van Rien Poortvliet heeft, wil de klant van het anti quariaat weten. De boekenman brengt er in no time meerdere boven water. „Ja, de teke ningen zijn prachtig hé?", zegt hij genietend. De klant knikt instemmend. En gaat uiteinde lijk naar huis met vier kloeke boekwerken van Poortvliet. Maar wie de Avonturen van Tante Pollewop zocht, zijn Kameleon-verzameling aan wilde vullen of op zoek was naar de verza melde werken van W. G. van der Hulst kon za terdag ook terecht op de boekenmarkt op het Havenplein. Een redelijk bescheiden markt de ze keer. Relaxt snuffelen. Met uitzicht op druk- beklante terrassen. foto Ronald den Dekker RENESSE Gewonde bij eenzijdig ongeval Stoofweg Op de Stoofweg is zondag rond 01.00 uur een auto in de sloot be land. De bestuurder, een 23-jarige man uit Zierikzee, verloor in een bocht de macht over het stuur. Een 20-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland die bij hem in de auto zat, raakte daarbij ge wond. Hij is met letsel aan zijn rib ben en sleutelbeen per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. OOSTBURG - Hans Everse (33), chef-kok van Zorgcentrum Cleijen- borch CulinR uit Colijnsplaat, is gekozen tot Zeeuwse Held van de Smaak. Een jury vond hem all round de beste van de vijf genomi neerden. De uitverkiezing van de provinciale Held van de Smaak rond het thema 'de aardappel', vond plaats tijdens de boerendag in Oostburg. Everse is blij met zijn titel. „Ik stel er een eer in dagelijks 150 goede en lekkere warme maal tijden te bereiden voor onze bewo ners van het zorgcentrum en ande re ouderen. Die leeftijdscategorie is opgegroeid met de aardappel, zij zijn de echte kenners op dit smaak- gebied." Everse begon op zijn zes tiende aan een kookstudie en werd onlangs wereldkampioen stamppot koken. In het Walcherse gezin werden de Olympische Spelen niet op de voet gevolgd. Maar soms drong er toch wat tot de familie door. Pa vernam op een gegeven moment dat de Ne derlandse ruiters zilver hadden ge wonnen. Hij vertelde dit tijdens de maaltijd aan de andere gezinsleden. „We hebben zilver!" „Welke sport?" luidde de wedervraag. Hierop ant- Tip? redactie@pzc.nl woordde pa met een niet onaardige imitatie van een paard, waarop moe ders vroeg: „Rienkrieën?"Nee. Daar voor moet je vooral in Zeeland we zen. Ringrijden is (nog!) geen olympi sche tak van sport, 't Wordt ook maar in enkele landen beoefend. Zo kunnen ze er bij de Oosterburen ook wat van. Dus; op naar Oranje-Duits- land. Om te beginnen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53